Smutný konec prezidenta Zemana
Sdílet článek:
Co se odehrává v posledních dnech okolo prezidenta by nevymyslel ani ten nejlepší scénárista. Smutné ale je, že nejde o film, ale o realitu. Dnes jsme se dozvěděli, že bude policie prověřovat, zda někdo nezfalšoval jeho podpis.

Nemohu se zbavit dojmu, že prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, hradní kancléř Vratislav Mynář a další pracovníci Kanceláře prezidenta republiky zneužívají prezidentovu nemohoucnost k prosazení vlastních politických zájmů. Již několik měsíců se spekuluje o tom, že Zemana tito pracovníci drží v izolaci od okolí (viz např. článek: https://www.ctidoma.cz/politika/zneuzivani-seniora-je-zavazny-cin-mela-se-na-rizenou-izolaci-prezidenta-zemana-podivat). Těžko mohu pravdivost takových tvrzení jako řadová občanka posoudit, každopádně čím dál víc událostí naznačuje, že by na tom něco pravdy být mohlo. Například včerejší návštěva šéfa Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka u Zemanova lůžku na JIPu, kterou zprostředkoval již zmíněný kancléř Mynář, aniž by o tom informoval prezidentova ošetřujícího lékaře či Zemanovu rodinu. Další takovou událostí je vystoupení první dámy Ivany Zemanové před novináři, které trvalo necelé dvě minuty, a bylo zajímavé leda tím, že jsme se z něj vůbec nic nedozvěděli. Jsem přesvědčena, že toto vystoupení pro média byla také práce Zemanových spolupracovníků. Nejhorší na celé věci ale je mlžení tiskového mluvčího Ovčáčka o zdravotním stavu prezidenta republiky, kdy se nejprve všem vysmíval a vyvracel spekluace o horšícím se prezidentově zdraví, poté sliboval, že Zemana uvidíme u voleb, v mezidobí vyzýval k modlitbám, a nakonec jsme měli možnost vidět bezvládného prezidenta při převozu do nemocnice. Myslím, že nikdy žádný tiskový mluvčí na světě nevykonával svou práci tak mizerně jako Jiří Ovčáček. Dnešní zpráva o možném zfalšování prezidentova podpisu už je jenom taková třešinka na dortu, která dokresluje zrůdnost celého počínání prezidentských spolupracovníků.

Jistě, Miloš Zeman není prvním prezidentem, který onemocněl ve své funkci, ale pokud si dobře vzpomínám, při hospitalizaci Václava Havla pravidelně v médiích vystupovalo lékařské konzilium a velice podrobně informovalo veřejnost o prezidentově zdravotním stavu a o prognózách dalšího vývoje, čímž se zabránilo možným spekulacím. Proč se toto neděje v tomto případě, je mi záhadou. Nikdo přece nepotřebuje znát přesnou diagnózu, ale prognóza budoucího vývoje prezidentova zdraví, a tím i informace o schopnosti prezidenta vykonávat svůj úřad, jistě je ve veřejném zájmu.

Já osobně nechápu, proč Miloš Zeman smyslupně nestráví čas, který mu zbývá, se svými blízkými. Pochybuji, že má společnosti ještě co dát. Je mi ho upřímně líto. Jako člověk si přeju, aby toto nedůstojné divadlo už skončilo. Je nedůstojné starého a nemocného člověka, je nedůstojné prezidenta republiky, je nedůstojné jeho rodiny, ale hlavně je nedůstojné nás všech.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 2,63 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*