„Šokující informace“: Útočník na Fica nakonec možná nebyl jediným pachatelem
Sdílet článek:

IVAN DAVID

Dosud se hovořilo o tom, že to byl „osamělý vlk“, kdo postřelil slovenského premiéra Roberta Fica. Nyní existuje podezření, že muž měl příznivce. „Došlo k většímu spiknutí proti Ficovi?“, ptá se Die Zeit.

Muž, který ve středu kriticky zranil slovenského premiéra Roberta Fica, nemusí být nakonec osamělým pachatelem. Existují pro to důkazy, řekl v neděli novinářům v Bratislavě ministr vnitra Matúš Šutaj-Eštok. Zdůraznil:

“Dali jsme dohromady tým vyšetřovatelů, kteří budou pracovat i s verzí, že nešlo o vlka samotáře.”

„Situace se ukazuje být ještě horší, než jsme čekali,“ řekl ministr obrany Robert Kaliňák. Jiná strana mohla „jednat ve prospěch pachatele“. Kalinák žádné podrobnosti neuvedl. Úřady dříve hovořily o osamělém pachateli. Kalinák dodal, že existují indicie, že pokus o atentát byl “probírán ve větším kruhu”. A dál:

“Všechno je to šokující informace a pro mnohé z nás by bylo mnohem snazší, kdybychom mohli mluvit pouze o jedné osobě.”

Jednou z indicií je, že kompletní obsahová historie facebookové stránky pachatele byla smazána dvě hodiny po jeho zadržení, uvedl Šutaj-Eštok. Muž byl v té době v rukou policie a sám na místo neměl přístup. Ministr vnitra řekl, že jeho manželka k němu v tu chvíli také neměla přístup. Kdo tedy provedl výmaz?

Šutaj-Eštok poslal varování „všem hrdinům klávesnice“, kteří na internetu schvalovali pokus o atentát na devětapadesátiletého šéfa vlády nebo šířili další nenávistné zprávy a výzvy k násilí. Policie proti všem takovým agitátorům nemilosrdně zasáhne, najde je a zajistí jejich potrestání.

Ficův stav zůstal vážný i v neděli, podle Kaliňáka čtyři dny po útoku. Devětapadesátiletý muž má ale pozitivní prognózu, řekl Kalinák před nemocnicí v Banské Bystrici, kde se premiér léčí. “To nejhorší z toho, čeho jsme se báli, je za námi, alespoň prozatím.”

Zástupce ředitele nemocnice Milan Urbáni novinářům řekl, že se má za to, že „pacient není v současné době v život ohrožujícím stavu“. Rekonvalescence však zabere hodně času. “Pevně věříme, že vše půjde dobrým směrem.”

Fico byl střelen do břicha minulou středu před kulturním domem v Handlové. Sám v dubnu na Facebooku sdílel své hodnocení, že rostoucí napětí může vést k vraždám politiků. Fico v příspěvku obvinil média z podněcování napětí. V poslední době stále častěji vystupoval proti pandemické smlouvě WHO a další pomoci Ukrajině.

Tolik Die Zeit.

Když sečteme Obrsmrt íránského prezidenta v hořícím vrtulníku, zatím nepotvrzený pokus o atentát na saúdského korunního prince a postřelení Fica, můžeme si klást mnoho znepokojujících otázek. Tolik náhod najednou?

 

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (100 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Lidi vědí kulový, jak funguje agenturní práce v tajných službách. Stačí vytypovat všehoschopného blba a nasadit mu do hlavy brouka prostřednictvím jednoho nebo více nasazených poštívačů. No a pak si počkat na příležitost, zkoordinovat pár koordinát, a ať už prostřednictvím blba, nebo těch koordinát, to prostě zkusit, nebo třeba i zatím nezkusit.
    V tomto případě vytypovali skutečně tak všehoschopně uvědomnělého blba, co to zkusil sám, lebo mu nahovorili, že má gule, jenže vemte na to jed, že byl veden jak libtardek na špagátku, a že koordináty kolem byly ve střehu.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*