Měli bychom slavit?
Sdílet článek:

EVA HRINDOVÁ

Den osvobození je tu. Měli bychom slavit, s úctou vzpomínat na oběti všech těch vojáků, kteří vyhnali Hitlera a Němce z okupovaných území zpátky do Berlína. Ruští vojáci osvobodili také koncentrační tábory a místo toho, aby se zabarikádovali doma na svých hranicích, hnali fašisty svinským krokem až daleko za ruské území… Mně to přijde hrdinské a hodné úcty.


U nás se ale slaví podivně. Staví se pomníky vlasovcům, strhávají se sochy osvoboditelům, přejmenovávají se ulice. Člověku je z toho fakt stydno…

Stydno je mi také z toho, jak se naši lidé nebrání a přijímají pitomé výmluvy naší vlády jako danost. Lidem nevadí, že zcela nesmyslně platíme nejdražší cenu elektřiny v Evropě. Premiér Fiala je “slušný chlap” a ODS je “pravicová” a to stačí k tomu, aby tihle gauneři ještě stále měli preference nad deset procent. Neskutečné!

Ta neochota a neschopnost se bránit té totální idiocii současné vlády, která ničí průmysl, ničí zemědělství, ničí lidi, je naprosto zarážející. Hlavně že se lidi jakože neušpiní podporou “zlého” Babiše a ještě “zlejšího” Okamury. A jsou za to ochotni zaplatit ztrátou své životní úrovně.

Stejně tak je absolutně nepochopitelná ta podřízenost ničícím nařízením EU. To jako fakt přijmeme směrnici, která zakáže topení fosilními palivy? Všem a definitivně? Dřevo ne, uhlí ne, plyn ne? Tak čím lidi budou topit? Tou evropsky nejdražší elektřinou? Jak někdo vůbec může uvažovat nad tím, že se této kreténské směrnici budeme podřizovat? A jak na to budou reagovat lidi? Nepůjdou k evropským volbám nebo zvolí politiky podle barvy vlasů nebo podle toho, jak je vykreslují média.

Co si zasloužíme, to dostaneme…

P.S.: Platíme za elektřinu v Česku skutečně tolik? Obrázek si snadno uděláte při porovnání s ostatními evropskými zeměmi. Při srovnání běžných cen platí nejvíce na starém kontinentu Němci, a to 0,3 eur za každou kilowatthodinu. Při zohlednění kupní síly však platíme nejdražší elektřinu právě my v České republice.

 

Eva Hrindová, FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Je možno se na to podívat i z té zábavnější stránky: je tak nepopiratelné, že největší zásluhy má Krasnaja, že se….jampadá! Raději slavit nebude!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*