Solární baron s kyperskou spojkou. To bude ministr!
Sdílet článek:
Předseda STANU Vít Rakušan se prý dohodl s kandidátem na ministra průmyslu a obchodu Věslavem Michalikem, že vyřeší střet zájmů ohledně solárních elektráren a podezření kolem svého podnikání. Jak to vyřeší? A bude mu někdo věřit?

Kdo neví, o co jde, tak kandidát na ministra průmyslu a obchodu Michalik má ještě před vstupem do funkce větší než malé množství problémů. Je majitelem dvou solárních elektráren, na které nepochybně v minulých letech pobral mnoho a mnoho milionů korun na dotacích. Nejspíš to bylo legální, ale pan Michalik je zkrátka na té straně solárního tunelu, která se směje. My ostatní to platíme, podle Nejvyššího kontrolního úřadu zaplatíme na dotacích solárním baronům včetně Věslava Michalika do roku 2030 bilion korun, tedy tisíc miliard. Už tahle samotná skutečnost by měla pana Michalika z vládního angažmá diskvalifikovat. Tedy ve slušné společnosti, kterou nám pan Rakušan před volbami hlasitě sliboval. Ale budiž, holt před volbami říkají politici jiné věci, než po nich.

Je ale do nebe volající, že se má solární baron, nebo ať jsem férový, možná jen barůnek Věslav Michalik stát zrovna ministrem průmyslu a obchodu, a přímo tak rozhodovat o osudu energetiky včetně svých solárních elektráren. To je střet zájmů jako vykrmené prase.

Rakušan se s Michalikem prý dohodl, že jej vyřeší. Jak to asi dopadne? Možná to přepíše na manželku. Ta je zřejmě hodně samostatná, když Michalik ani neví, že šéfuje kyperské firmě, od které si on bezúročně půjčil asi 28 milionů. Aby ten příběh nebyl dost bizarní, tak ty peníze Michalikovi nepřišly z Kypru, ale z Polska. Část jich přitom byla na účet vložena v hotovosti. Jak velká část, to nevíme. A tak si můžeme jen představovat, že paní Michalikova pobíhá někde po ulicích Varšavy nebo jiného polského města s nacpanou igelitkou. Nejsou v ní ale hadříky z ocbhodů, ale štosy bankovek. Ty paní Michaliková vloží do banky na účet firmy svého manžela Věslava.

Večer se sejdou doma a u večeře pan Michalik povídá: Tak si představ, že ta kyperská firma mi peníze půjčila a dokonce byli tak hodní a nechtějí ani úrok. Paní Michalíková se na manžela záhadně usměje a praví: Všechno nejlepší k narozeninám miláčku.

Já vím, takhle to asi nebylo. S tím pytlem peněz nejspíš po polských ulicích běhal nějaký bílý kůň. Paní Michaliková jen sledovala pohyby na účtech. Pan Michalik naopak asi sledoval, jestli mu svítí sluníčko na solární panely, takže si vůbec nevšiml, že jeho žena má kyperskou firmu a půjčila jeho firmě peníze.

Konec konců, komu by se chtělo ty hromady peněz pořád počítat. To máte zisky, půjčky, dotace. Je toho tolik, že pan Věslav ani neví kolik. Prý má něco mezi půlmiliardou a miliardou. Ale nebojte, všechno vyřeší. S Rakušanem se na tom dohodli. Kopyto, jelito, platí to.

 

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*