Stáhněte klimatickým rebelům gatě a smějte se!
Sdílet článek:
Dnešní akcička rebelů proti vyhynutí s modrožlutou tematikou – blokáda dopravy (už to začíná být krapet nudný stereotyp, chtělo by to nějakou novou a barevnější ideu!) pořádaná kvůli tomu, že jsme prý v té klimatické nouzi a když budeme používat míň plynu, navíc zabijeme dvě mouchy jednou ranou – ještě zatneme Rusákovi tipec a na světě zavládne láska, mír a klid, pobouřila mnohé. Někteří bohužel sáhli k fyzickým útokům.

To považuju za nebezpečné – ne pro rebely, ti jsou mi lhostejní, ale pro ty, kteří jsou jejich počiny trápeni. Já sama naprosto chápu frustraci řidičů, kteří byli šikanovaní touto skupinkou. Dokážu se vcítit do toho, že měli sto chutí někomu zakroutit krkem. Po dvou letech tvrdého týrání lidí mám taky všeho dost a lidí a jejich hloupých názorů obzvlášť.

Když vidím, že tolik lidí vesele naskakuje na další a další mediální blábolení, když vidím, že jen papouškují další a další nesmysly předhozené jim k omílání, když vidím, že zdravý rozum už ani nedýchá, když vidím, že se naše společnost definitivně rozhodla zničit sebe sama, když vidím, že odepisujeme veškerou naději na přežití, je mi smutno a je mi úzko. Přesto že tedy plně rozumím frustraci, obavám a znechucení z toho, že se právě teď zdá, že neexistuje cesta ven z tohoto marasmu, z modrožluté, ze zelené a z covidí hysterie, přesto, že mne doopravdy trápí, jak nespravedlivý svět je, přesto doufám, že lidé nebudou svoje tyrany napadat na ulici. Doufám, že odoláme tomu, k čemu nás tlačí ti nahoře. Doufám, že nebude člověk člověku vlkem.

Sama nevím, jak na to. Jak jsem psala, snést lidi, kteří svojí hloupostí dovedli společnost tam, kde je, to je obtížné. Nicméně není řešením do nepřátel kopat. Není řešením nechat se vyprovokovat. Když jsem viděla video, kde rebelové leží jak lachtani na zemi a ve své svaté snaze zachránit klima předstírají, že je jim násilí cizí, říkala jsem si, že by se lidé mohli zkusit třeba trochu pobavit. Co kdybyste příště sundali těm odvážným bojovníkům třeba kalhoty? Ať si užijí svých 15 minut slávy v trenclích. Anebo možná naostro, šetří-li řádně přírodu a nekupují-li zbytečné kusy oblečení. Pro svoje vlastní dobro se ale modleme, aby zase takoví ekologčtí fandové nebyli. To by teprve byla fejsáčová podívaná.

Lidi, nenechte se vyprovokovat a smějte se jim, pokud můžete. To je totiž nejvíc ze všeho rozčiluje. Tohle vám garantuju na 100%, já totiž tyhlety ekologické hrdiny, bohužel, znám osobně. Když budete zuřit a chovat se násilně, pomáháte jim. Pomáháte nepříteli. To chcete? Já ne.

P. S.: Rebelové, máte to nějaké pomíchané, ale ráda vás poučím, chápu, že ne každý je tak chytrý jako já. V žádné klimatické nouzi nejsme, jinak by přece nebylo možno plýtvat tunami a tunami a tunami naprosto zbytečných respirátorů a dalších plastových pandemickcých krámů. Tento názor opakovaně potvrdil Městský soud v Praze i Nejvyšší správní soud, když odmítly chránit lidi a klima před covidí plastovou zkázou.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

12 Comments

 1. Britská energetická firma kvůli vysokým cenám energií rozdává zdarma elektrické deky–
  https://energozrouti.cz/z/britska-energeticka-firma-kvuli-vysokym-cenam-energii-rozdava-zdarma-elektricke-deky

  to tzv. jejich oteplování letos opět jaksi nepřišlo, duben a zima jak v ukrajinském tanku.
  Přeživší budou závidět mrtvým.

  Pojďme do Propasti…nebo si otevřete pop corn a prej Od příštího týdne bude příjemně teplé jarní počasí. Užijte si to !

 2. 5. duben 2022Brusel
  Zelená dohoda pro Evropu: Postupné ukončení používání fluorovaných skleníkových plynů a látek poškozujících ozonovou vrstvu
  Oba typy látek používáme v každodenním životě, například při chlazení, klimatizaci, izolaci, požární ochraně, v elektrickém vedení a jako hnací média aerosolů. I když stávající právní předpisy EU již používání a emise těchto plynů výrazně omezují, dnes navržená nařízení mají tyto emise snížit ještě více …
  https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/cs/ip_22_2189

 3. Tihle pitomci by měli za trest finančně odškodnit všechny ty řidiče, kterým způsobili prostoje a psychický stres… Nic jiného je nezastaví

 4. a naopak: Těžbu průmyslových nerostů a kovů a výrobu baterií ve velkém měřítku. Tyto činnosti se v EU výrazně rozšíří …pokrač. citace zde
  https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/cs/ip_22_2238

  PS jak s jistotou určují, co je a co není škodlivé přírodě, tam musí být hlavičky v tom Brusellu )))) a za čas, bude vadit těžba nerostů a kovů, kterou ted tak vehementně podporují )))ode zdi ke zdi alá šaškec Brusell , doporučuji s tímto tématem pročíst alegorii od Sebastiana Branta: Loď bláznů , to je celá EU V REÁLU )))

 5. Zatímco v Itálii, –Od 13. dubna příštího roku bude zahájen takzvaný bonus za udržitelnou mobilitu, což je podpora stanovená vyhláškou o opětovném spuštění (čl. 44 odst. 1 septa ze dne 34/2020) pro všechny osoby, které si od 1. srpna 2020 do 31. prosince 2020 zakoupily vozidla s nulovými emisemi a služby mobility, které současně stanoví sešrotování starého vozidla kategorie M1.–více zdroj
  https://www.ilgiornale.it/news/economia/bonus-mobilit-sostenibile-ecco-avere-lagevolazione-2024112.html

  • !!750 eur za kola a skútry: jak je získat v Italií je tam v tom linku info— a jak se k tomu vyjadřují v diskusích k tomu Italové, že prej někdo musí těm drd frculínům pomoc zaplatit renovaci toho jejich vozového parku s kolo alá brndama)))

 6. První protest těchto mentálno mediálně postižených se obešel v klidu,včerejší
  vyřešilo pár kopanců,není dlouhá doba kdy řidič namísto odevzdaného zabrdění před povalečm maSkovaným modrožlutým hadrem jen otočí volant tím správným směrem a šláPne na plyn.
  POkud si takto s zfetovaní neziskofkaři z hnutí Extinction Rebelion pŘedstavujÍ podporu,hazardují nejen ze zmarněnými životy svých příslušníků ale i jejich pobytem na svobodě,Žaloval bych nejen povaleče ale hlavně Magistrát či městskou část Prahy,která k této prasečině musela dát souhlas.Co taky jiného Pirát hřib uMÍ?.šKODIT,BOURAT,NAŠTVÁVAT.

  • … si ve středu lehlo na zem v berlínské vládní čtvrti na protest proti Putinově útočné válce na Ukrajině.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*