Dezinformace neexistuje. Vše je pravda
Sdílet článek:

Ve Filadelfii zakázali trestat drobné dopravní přestupky vyhláškou, jejíž název vypadá, jako kdyby ho vymysleli v satirickém časopisu. Nově publikovaná studie se zabývá útiskem černošských milionářů. V některých oblastech už je prostě nemožné přijít s dezinformací.

Mohla by to být satira nebo dezinformace, kdyby to nebyla pravda. Výběr těžko uvěřitelných zpráv inspirovaných progresivními ideologiemi. Kompletní zdroj na konci článku.

(1) Filadelfie zakazuje policii trestat drobné dopravní přestupky

Ve Filadelfii vstoupilo minulý měsíc v platnost nařízení, které zakazuje policistům zastavovat řidiče, kteří porušují některá pravidla silničního provozu. Vyhláška se nazývá „Dosáhneme rovnosti při řízení”, v originále „Achieving Driving Equality”.

Podle nového nařízení nesmí policie zastavovat auto, které má prošlou registraci, rozbité světlo nebo pokud nemá například správně upevněnou registrační značku. Starosta města při předkládání vyhlášky uvedl, že jejím cílem je zabránit stávající situaci, kdy je neúměrně vysoké procento řidičů, kteří patří mezi rasové minority, zastavováno policií právě z důvodu přestupků proti dopravním pravidlům. Město věří, že se tak sníží počet pokut pro rasové minority.

Pozn. redakce: Kdyby se zamysleli, zrušili by přestupky. To by bylo jednodušší řešení.

(2) Zákaz diskriminace na základě účesu

Zákonodárci ve státě Minnesota schválili v březnu velkou většinou zákon, který zakazuje diskriminovat na základě účesu. Zákon nese název „Vytváříme respektující a otevřený svět pro přírodní účesy”. Cílem zákona je zamezit rasové diskriminaci při pronájmu, v zaměstnání a ve vzdělávacím systému. Předkladatelka zákona uvedla, že „v srdci této legislativy je snaha umožnit více lidem, aby se mohli autenticky prezentovat ve škole nebo na pracovišti bez obav z následků vyvolaných jejich účesem”.

Minnesota není jediným státem, který zavedl podobnou legislativu. Podle celoamerické iniciativy s názvem CROWN, jejímž cílem je skoncovat s diskriminací na základě účesu, byly podobné zákony přijaty již ve 14 státech Unie.

Pozn. redakce: No vymyslel by to někdo jako dezinformaci?

(3) V Kanadě debatují o zákoně, který má posuzovat enviromentální rasismus

Zákon dostal číslo C226 a prošel prvním čtením v kanadském parlamentu. Při představování návrhu zákona kanadskému parlamentu zaznělo, že „enviromentální rasismus je věc, kterou kanadská vláda bere velmi vážně a že každý bez ohledu na svůj původ má nárok na zdravé prostředí.”

Zákon je relativně krátký a jeho klíčovou pasáží je věta, která nařizuje ministrovi životního prostředí, aby „připravil národní strategii na podporu úsilí na území Kanady k šíření enviromentální spravedlnosti a prevenci enviromentálního rasismu”.

Strategie, kterou má ministr připravit, má dále podle zákona obsahovat „výzkum vztahů mezi rasou, socio-ekonomickým postavením a enviromentálním rizikem a příslušné statistiky”. Ministr má na přípravu dva roky.

Pozn. redakce: Řadíme do stejné kategorie jako „vědecký komunismus”. Nikdo nevěděl, co to je, spousta lidí se tím živila a nikdo se neodvážil říci, že neví, co to je.

(4) Zákaz cyklistických přileb

Zdravotnická komise města Seattle zrušila v únoru nařízení, podle kterého mají cyklisté povinnost nosit helmu při jízdě na kole. Nařízení platilo téměř 30 let a důvodem pro jeho zavedení bylo zjištění, že nošení cyklistické přilby snižuje až o 70% pravděpodobnost vážného úrazu hlavy při pádu z kola.

Zdraví cyklistů ale muselo jít stranou, neboť rada vyhlásila v únoru tohoto roku mimořádnou situaci, když prohlásila, že rasismus se stal krizí ohrožující veřejné zdraví. Ve zprávě, ve které označila rasismus za krizi veřejného zdraví, napsala, že připraví novou antirasistickou deklaraci lidských práv.

Rada zjistila, že policie při kontrole nošení přileb postupovala diskriminačně, neboť černoši byli v policejních zprávách výrazně častěji citováni jako pachatelé přestupku. Dále byla téměř polovina pokut udělena bezdomovcům. Ve světle těchto dat a s přihlédnutím k označení rasismu jako krize veřejného zdraví se rada rozhodla, že povinnost nosit cyklistickou přilbu se ruší.

Pozn. redakce: Může být také blbost označena jako krize ohrožující veřejné zdraví?

(5) Milionářský rasismus

Agentura AP informovala o nové studii, která se zabývala černošskými milionáři. Studie zjistila, že téměř všichni se setkali s rasovými předsudky. Například se opakovaně setkali s obavami, zda jejich domácnost bude dostatečně velká na to, aby mohli hostit setkání bohatých lidí, nebo že oni sami neznají jiné filantropy. Podle bohatých lidí pocházejících z rasových menšin je proto emocionálně náročné pohybovat se v převážně bílém světe filantropů.

Pozn. redakce: Měla by následovat sbírka s názvem „Black Millionaires Matter Taky”.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

 1. Je zajímavé, že téměř všechny rozvíjející se země zůstávají neutrální: Indie, Brazílie, Indonésie, arabské státy, …, každopádně i velká Čína, která se nyní ještě více přibližuje Rusku. Pokud se tyto země nyní také oddělí od eura a dolaru , bude mít Západ, včetně těch co jsou v euru, vážný problém. Logicky. Stačí na to kupecké počty. Holt , když naše omladina studuje soc. vědy, tak nedá ani kupecké počty.

  Konflikt na Ukrajině doutná již delší dobu. Od majdanu a vyhnilo to tam. Myslí si to dost lidí v různých zemí, i když to neříkají tak nahlas. Důkaz , viz jejich postoj dnes. Madarsko ví svoje taky. Jen my, zbytek idiotů v EU si myslíme, že musíme zachránit celý svět a můžeme platit vše z kapes normálně vydělávajících občanů EU. Zatímco se střední třída propadne tak pak bude ta vysněná rovnost v EU ))) V chudobě si rovní. Čekat na almužnu , žebračenku na kus žvance. Takhle se to celé může vyvinout. Nemůžeme uživit a ubytovat a léčit a učit a důchodovat, každého ODJINUD NATRVALO a na potkání v EU na úkor původních občanů EU. Nee, vlastně můžeme, vrchnost u kormidla Lodě bláznů si to přeje. O blahodárné trvalé přesidlování …bléé
  Existují známky toho, že covídek byl požadován, nebo alespoň vyhovoval, nouzák a uměle vytvořen-viz Dr.Peková a její rozbor., pro „Velký reset“? …
  Vsadím se, že Zelenskyj je již loutka Davosu. Už má svoje místo. Možná.Možná, ne. Co kovídek nedokázal, jak zničit naši ekonomiku a naši prosperitu, to udělá nová , zatím ta studená válka..že? Já ten pětikorbáč na vlastní občany made in Aspen nevolila.

 2. Od odhalení Markuse Fidlera se ví, že Wikipedie o určitých tématech informace neposkytuje, ale manipuluje s nimi. Mezi tato témata patří také geopolitika a války. Italský zpravodajský portál Byoblu nyní upozornil na změny na italsky psané stránce Wikipedie o neonacistickém batalionu Azov, oficiální jednotce ukrajinské Národní gardy. Další výzkum ukazuje, že anglické a německé stránky byly také změněny.

  Ještě před několika týdny se na italskojazyčné stránce encyklopedie věnované praporu poměrně jasně vyjadřovala ideologie jeho členů. Prapor byl popsán jako „neonacistická ukrajinská vojenská jednotka“ s dlouhou řadou podpůrných zdrojů.

  V úvodu stránky se navíc zmiňovali dobrovolníci pluku: nacističtí fašisté a neonacisté z různých zemí, včetně Itálie, Francie, Španělska a Švédska. To vše dnes již není k dispozici.

  Podle nové italské verze Wikipedie už prapor Azov není „neonacistický“, ale „neonacisticky inspirovaný“. Jak říká Byoblu: „To, co se zdá být verbální lahůdkou, je ve skutečnosti předkomora širokého revizionismu.“ Navíc zmizely všechny zmínky o původu dobrovolníků a jejich ideologii.

  Zajímavé jsou také popisy kontroverzních aktivit praporu na nové verzi webu: …

  ital wikipedie A Italský zpravodajský portál Byoblu

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*