Glosa MM: Exporty obilovin z Ruské federace do EU rostou
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Všeobecná zdravotní pojišťovna v současnosti eviduje z celkového počtu 205 správních obvodů obcí s rozšířenou působností na 90, ve kterých shánějí stomatologa.
Řešení, kterým je změna systému zdravotnictví, se konat nebude, neboť ti, kterým se v těch kalných vodách dobře loví, mají dostatečný lobbystický vliv. A koho v Praze s vysokými příjmy e sítí známých a kamarádů zajímá zbytek republiky?

„Jsme přesvědčeni, že současná snaha Spojených států o rozšíření NATO je politická chyba historických rozměrů. Rozšiřování NATO by přineslo snížení bezpečnosti členů Aliance a ohrožení stability v Evropě,“ stojí v otevřeném dopise, který 26. června 1997 poslalo americkému prezidentu Billu Clintonovi 50 expertů na zahraniční politiku, mezi nimiž byli bývalí ministři obrany, náměstci ministra obrany, senátoři a vysocí armádní činitelé.

Rezident Pavel se znovu vyslovil pro vyslání českých vojáků na Ukrajinu:
„Rusko samozřejmě bude říkat, že okamžitě zasáhne. Tak s tím musím opravdu vážně nesouhlasit, protože zaprvé žádný voják na území Ukrajiny není legitimním cílem Ruska. Rusko je agresorem a tím pádem je tam nelegálně. Takže Rusko rozhodně nemá žádné právo zasáhnout kteréhokoli vojáka na území Ukrajiny.“
Sancta simplicitas! Nicméně si všimněte, jak se den ode dne více a více masíruje veřejnost, aby po čase pokládala vyslání vojáků na Ukrajinu za prodiskutovanou a v podstatě občany žádanou „samozřejmost“.

Exporty obilovin z Ruské federace do EU rostou, ukazují data Eurostatu. V roce 2023 se přímo z Ruska do evropské sedmadvacítky exportovalo přes 1,5 milionu tun obilnin. Oproti rokům 2021 a 2022 je to nárůst o přibližně 50 %, a ve srovnání s rokem 2020 dokonce o 150 procent.
Obilí se nejspíš do Evropy dostává i nepřímo, přes Turecko a Kazachstán. Z Turecka loni meziročně objem exportů vzrostl z 87 tisíc na 685 tisíc tun.
Money, money, money…

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Nevím,jak svou druhou glosu pan Macek myslel,doufám že nežije v bludu,že USA CHTĚJÍ stabilní Evropu!

  2. Rusko kdysi dovozce obilovin a nyní velký exportér. Jo ten kapitalizmus dává Rusku a světu zabrat.

  3. P.z M. Tak RF je i velkým vývozcem porušování hranic suverénních státu,jejich okupací a prohlašování dobytych uzemi za jejich(nemají prý hranice),kde můžou voliči svobodně volit před hlavněmi samopalů.A kdo nesouhlasí ať táhne.Ne v těch samozvaných do RF,ale obyvatelé dobytých území kam chtějí.(demokracie po jejich).No a o problémech s obilím před jejich přátelskou návštěvou Ukrajiny nebylo ani pismenko.Afrika napapaná a v Evropě klid.Kdo ví kdo za ten bordel v Evropě dneska může.Tipnul bych Patagonii a tučňáky.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*