Glosa MM: Několik postřehů ke komunálním volbám
Sdílet článek:

Podrobnější analýzu sepíšu až po druhém kole senátních voleb, nyní jen několik postřehů ke komunálním volbám:
Lidsky skvělí a pracovití starostové a radní bývají opět zvoleni bez ohledu na celostátní politickou situaci.
Stát je dramaticky rozdělen na Prahu s koncentrací občanů, kteří jsou přímo nebo nepřímo navázáni na státní rozpočet, mají vyšší příjmy a ohrnují nos nad těmi nevzdělanci, kteří je prací svých rukou a hlav živí. Dnes už se neodlišují jen od obyvatel Sudet, ale i velkých, ba dokonce i krajských měst.
Drtivé vítězství subjektů mimo politické strany (opět vyjma Prahy) ukazuje na členskou vyprázdněnost politických stran a absenci jejich obecného komunálního programu.
Opět se ukazuje, že chybí pořádný volební zákon s přímou volbou starostů, který by obtížněji umožňoval spojenectví často neschopných trpaslíků proti zřejmému vítězi voleb.

 

Personální ředitel Svitapu Libor Sedlák, továrny, která kvůli násobkům plateb za energie musela zavřít a propustit 90 zaměstnanců:
„Propustili jsme zaměstnance, za které se dala dát ruka do ohně. Spolehlivé. Nenahraditelné. Mistry svých dovedností v textilní výrobě. Stabilní kádr budovaný dlouhé roky. Měli u nás odpracováno 30 i více let. Pro mnohé to bylo první a jediné zaměstnání od vyučení.“
Tohle jsou ty největší škody, které způsobily Green Deal a protiruské sankce, a které se budou projevovat léta a léta.

Italské volby a neuvěřitelná von der Leyenová:
„Můj přístup je takový, že s jakoukoli demokratickou vládou, která je ochotna s námi spolupracovat, budeme spolupracovat,“ řekla von de Leyenová ve čtvrtek při návštěvě Princetonské univerzity v USA.
„Pokud ale věci půjdou složitým směrem, máme nástroje, jako v případě Polska a Maďarska,“ dodala s tím, že se uvidí, jak volby v Itálii dopadnou.

Ruský ministr zahraničí L v sobotní rozpravě OSN:
„Jmenujte mi zemi, ve níž do vnitřních záležitostí zasáhl Washington silou, a výsledkem je lepší život.“

Teplo se v Německu stane pravým luxusem a obyčejné lidi dostane do existenčních potíží, píší německá média. Němci totiž dostávají nové rozpisy plateb záloh na plyn a jsou bez rozdílu v šoku. Mnoho z nich netuší, z čeho měsíční platby zaplatí.
Rodina Hensmannova z padesátitisícového Hildenu v Severním Porýní-Vestfálsku platila dosud zálohu ve výši 92 eur/ měsíc (2300 Kč) za plyn. Od listopadu má platit 3192 eur (79 800 Kč), což je 35krát více než dosud. Hensmannovi nejsou sami. Podobné šoky zažívají lidé po celém Německu.
Dvaasedmdesátiletá penzistka Edith Walzová z Dannenbergu ve spolkové zemi Dolní Sasko také netuší, co bude dělat. „U společnosti E.ON jsem dosud platila za plyn 87 eur (2175 kč). Nyní mi to zvýšili na neuvěřitelných 913,13 eura (22 828 Kč).“
Renate Slomaová z Berlína dosud platila měsíční zálohy za plyn ve výši 85 eur (2125 Kč), nyní by měla platit 883 eur (22 075 Kč), což je částka, která je vyšší než její měsíční nájemné. „Nechápu, z čeho to zaplatím. Tak vysoký důchod nemám,“ řekla.
Tolik zpráva z novinky.cz.
Přitom to má tak jednoduché řešení! Opustit Green Deal a domluvit s Ruskem spuštění Nord Stream 2.

Oficiální zástupce Evropské komise Eric Mamer na brífinku v Bruselu pronesl, že omezení cen ropy z Ruska pouze Evropskou unií by bylo neúčinné.
„Nemá smysl přijímat sankce bez koordinace s našimi spojenci,” citovala agentura Prime Agency Mamera.
Dodávám: Čekáme, co strýček Sam zavelí….

Volodymyr Zelenskyj:
„Spojené státy jsou vůdci, pokud jde o podporu Ukrajiny. Bez nich nebudeme schopni znovu získat naši zemi. Tomu rozumím.”

Ruský komentátor Ivan Preobraženskij, dopisující pro stanici Deutsche Welle:
,Je naprosto alarmující, že se v této situaci nevedou žádná vážná jednání mezi jadernými mocnostmi ve stylu tak zvané Karibské krize. Tehdy totiž USA umístily rakety středního doletu v Turecku a SSSR jako odvetu umístil rakety na Kubě. Tehdy byl údajně svět nejblíže jaderné válce. Dnes se tváříme, jako by žádná katastrofa nehrozila a vzájemně se údajně „blufujeme“. Obávám se, že válka na Ukrajině nemá žádný reálný konec vítězstvím Ukrajiny. Ruská armáda je většinou západních expertů podceňována jako nebojeschopná či v rozkladu. Pokud převažují takové komentáře, propaganda o tom, že se Rusko rozpadne, jede na plné obrátky. Považuji to za typické přání, které je otcem myšlenky. Naši generálové (Aleš Opata či Jiří Šedivý) naopak varují před podceňováním ruské armády a jejích schopností. A proto se domnívám, že nic nepůjde podle propagandy Západu.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

  1. Dělat nějaké predikce o budoucnosti Ukrajiny je prakticky nemožné, když z důvodu otrocky přejímané válečné propagandy o poměrech na Ukrajině nic nevíme, kromě toho, že jsou tam Rusové.

  2. Z Vasi ironie plyne nenavist k USA,pokud jsem dobre pochopil.Nejsou zadni andilci,ve Vasem okoli ano ?Ja dam jeden priklad za vsechny podobne.Afghanistan a role USA.Pokud tam sli pro svoje vyhody,umoznili zotrocenym Afghancum vzit osud do svych rukou a zenam jmeno zena,a ne dobytek.Muzi meli moznost z tech zen udelat cloveka.Ale jakmile USA vypadli otamtud,udelali zase z tech zen nesvepravny dobytek z jejich pohledu.Je to vina USA?Vite ja neobhajuji USA,ale svobodu.A oni ji opravdu maji v nejvetsi mìŕe.Ze jsou chamtivi?A kdo neni?Ze miluji penize?A kdo je nemiluje?

    • Ano milujeme peníze, ale záleží za jakou cenu. Pokud ženeme (nebo USA) svět na pokraj jaderné války a případně vyhazujeme plynovody do povětří, tedy ty pod vodou, tak se touhou po penězích omluvit nedá….

  3. Já vám dám jednu otázku.Kdyby všichni seděli na zadku ve svých zemích,a nenapadali bezdůvodně slabší státy,byl by,a nebo nebyl by mír na světě?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*