Novinky

Informátor z FBI: Mnozí agenti „nesouhlasí s tím“, co se v FBI děje
Sdílet článek:

Kyle Seraphin pracoval pro FBI šest let. Poté, co vystoupil s kritikou vůči úřadu, byl suspendován bez nároku na honorář a nemůže si hledat jinou práci, aniž by dal výpověď nebo požádal o povolení.

„Počet lidí, kteří říkají: ‚Nesouhlasím s tím, co se tu děje, ale mám tři roky do důchodu,‘ je srdcervoucí,“ řekl Seraphin moderátorovi podcastu Danu Bonginovi v rozhovoru publikovaném 22. září.

Seraphin byl dle svých slov loni nucen vynést informace, když ministr spravedlnosti Merrick Garland zákonodárcům řekl, že ministerstvo se nezaměřuje na rodiče. Nejprve poskytl členovi Kongresu interní e-mail, který koloval v rámci FBI a v němž se uvádělo, že Garland nařídil použití zákona PATRIOT Act proti protestujícím rodičům, s označením „EDUOFFICIALS“.

V té době, v květnu, republikánští kongresmani Jim Jordan a Mike Johnson tvrdili, že vyšetřování vedené na podnět ministerstva se týkalo rodičů, kteří byli „naštvaní na povinné nošení roušek, a volených státních úředníků, kteří veřejně vyjádřili nesouhlas s povinným očkováním“, a zároveň obvinili Garlanda z nepravdivých prohlášení Kongresu.

O tomto vyšetřování se však Seraphin domnívá, že FBI se zaměřuje na jednotlivce z politických důvodů.

„To se stane, když se stanete součástí politických her, a kvůli tomu jsem [do FBI] nešel a nikdo, koho znám, také ne,“ řekl Bonginovi. „To není něco, do čeho se lidé chtějí zapojit.“

Dále v rozhovoru Seraphin naznačil, že kvůli současné stranické zaujatosti FBI [ve prospěch Demokratické strany] se v budoucnu ozvou i další zaměstnanci úřadu.

V posledních měsících se přihlásilo nejméně 14 whistleblowerů z řad FBI, kteří poskytli informace o nedávném vnitřním dění v úřadu, řekl Jordan o vyšetřování FBI v souvislosti s událostmi v  Kapitolu z 6. ledna 2021, rodiči na schůzkách školních rad a notebookem Huntera Bidena.

Past

rozhovoru pro The Washington Times minulý týden Seraphin uvedl, že vyšetřování úřadu týkající se domácího násilného extremismu, bílých nacionalistů a pravicových extremistů jsou většinou „operace s nastraženou pastí“, jež mají pochybný morální a etický základ.

„Můj tým byl v letech 2018 až 2021 nasazen na 20 nebo 25 různých významných vyšetřování týkajících se národních teroristických organizací nebo terorismu. A to, co jsem viděl jako nejzřetelnější u protiteroristických vyšetřováních, byly tři věci,“ řekl.

„Za prvé, poptávka po případech nadřazenosti bílé rasy značně převyšuje její nabídku,“ začal vyjmenovávat Seraphin.

„Za druhé, taktiky FBI, pokud jde o protiteroristické vyšetřování, se vždy a jednoznačně morálně rovná lákání do pasti, i když existuje právní definice, která jim umožňuje to obejít.“

Pokud jde o třetí věc, Seraphin řekl deníku Washington Times, že úřad nemá objektivní měřítka, podle nichž by určoval priority případů.

„Existuje zcela absurdní interní proces pro určení každé jednotlivé národní priority,“ řekl informátor.

Mluvčí úřadu sdělil deníku The Epoch Times, že tvrzení o lákání do pasti nejsou opodstatněná.

„Tento komentář je nepřesný a představuje jasné nepochopení strategie a praxe ve vyšetřování FBI,“ uvedl úřad v prohlášení.

Seraphin se vyjádřil také k razii z 8. srpna ve floridské rezidenci bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Trump často říká, že razie měla politický charakter.

Seraphin nebyl přesvědčen o nutnosti zapojení agentů FBI a dodal, že on by se té razie nezúčastnil, kdyby byl požádán.

„Požádejte mě, abych udělal razii v domě prezidenta Obamy, požádejte mě, abych udělal razii v domě prezidenta Bushe, to by nešlo,“ řekl. „To by nešlo. Je mi líto, ale to se nestane. Takovou věc neudělám. Pravděpodobně to bude poslední kapka. To bude pravděpodobně můj poslední den [v FBI].“

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*