Glosa MM: Eva Pavlová – můj muž vyhraje už v prvním kole
Sdílet článek:

Slova k zapamatování podplukovnice Evy Pavlové:
Myslím, že můj muž vyhraje už v prvním kole.

Ukrajinský ministr Alexej Reznikov v tamní tv:
„Plníme misi NATO bez ztráty jejich krve, se ztrátou naší krve, proto nám musí poskytovat své zbraně.“
Dodávám:
Když si vzpomenu na ten řev, když jsem poprvé napsal do glos, že jde o proxy válku USA s Ruskem do posledního Ukrajince…

Bývalá americká ministryně zahraničí Condoleezza Riceová a bývalý americký ministr obrany Robert Gates v článku pro The Washington Post vyjádřili názor, že vojenský potenciál a ekonomika Ukrajiny jsou nyní téměř zcela závislé na Západu, především na Washingtonu.
Bez komentáře – viz první glosa.

Kyjevské knihkupectví Sijanije Knigi vyhlásilo sběr ruskojazyčných knih a tak celkem 57 tun knih v ruštině bude „recyklováno“ a výtěžek použit na zakoupení vojenského SUV pro armádu.
Copak na to říkají naši intelektuálové?

Ruským prezidentem Vladimirem Putinem vyhlášené příměří v bojích na Ukrajině během pravoslavných Vánoc má poškodit pověst Ukrajiny a Rusko se chce chopit iniciativy na bojišti, tvrdí to analytici amerického Institutu pro studium války.
Analytici tvrdí, že Putin se „vánočním příměřím“ snaží poskytnout vojákům 36hodinovou přestávku na odpočinek, zotavení a také možnost obnovit útočné operace v kritických oblastech fronty.
Institut pro studium války tvrdí, že taková přestávka přinese nepřiměřené výhody ruským jednotkám a začne zbavovat Ukrajinu iniciativy.
Současně Putinovo příměří vysvětlované náboženskými důvody posiluje ruskou propagandu, jež bude prezentovat Ukrajinu jako zemi, která potlačuje náboženské skupiny a staví Putina do pozice „skutečného obránce křesťanské víry“.
Tolik zpráva. Pokud ovšem mají američtí analytici pravdu, proč nedoporučili udělat totéž v předstihu Zelenskému? Poskytl by tak přece vojákům 36hodinouvou přestávku na odpočinek, zotavení a možnost obnovit útočné operace, nemluvě o propagandistickém efektu?

Slova k zapamatování:
Šéf Hlavního zpravodajského oddělení ministerstva obrany Ukrajiny Kyrilo Budanov v rozhovoru pro ABC News řekl, že Vladimir Putin má rakovinu a zemře velmi rychle, ale nové velké ukrajinské ofenzivy se na jaře ještě dožije.
Ukrajina chystá velkou jarní ofenzivu. Nejprudší a nejsilnější boje by měly propuknout v březnu. „Toto bude osvobození území a konečná porážka Ruské federace na celém území Ukrajiny, od Krymu až po Donbas,“ řekl Budanov, který zároveň bez jakéhokoliv bližšího určení nevyloučil další údery na území Ruska. „Útoky se budou odehrávat hlouběji a hlouběji uvnitř Ruské federace.“

Populární litevská stylistka propagovala očkování proti covidu jako jediný způsob, jak se opět moci střetávat s blízkými a přáteli.
8. prosince náhle zemřela ve věku 42 let. Příčina smrti nebyla oznámena, nicméně její blízcí přátelé na sociálních sítích potvrdili, že zemřela na zápal plic.
Opovažte se jen pomyslet…

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. ….prezentovat Ukrajinu jako zemi, která potlačuje náboženské skupiny…….no a ne snad??

  2. Když hlavní ukrajinský zpravodajec vytrubuje vojenské plány své země, je to zajímavý politický jev, se kterým jsem se ještě nesetkal. Zřejmě jde o nějakou chytristiku. Tak jenom aby nakonec nepřechatračil sám sebe.

  3. To jen aby ctenari vedeli:RF napadla bezduvodne sousedni stat ktery ji neohrozoval,nici infrastrukturu pro prezití milionů lidi,zabiji civilisty,krade cizi uzemi s nerostnym bohatstvim plynu,ropy ktere by mohla Ukrajina dodavat EU.Zpusobila humanitarní katastrofu milionů rodin uprchliků a niceni nevidane od druhe svetove valky.A napadeny stat hrdinně braní sve domovy,svou vlast.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*