Tajná zpráva, kterou si nechal vypracovat Pentagon, měla za cíl zjistit, jak může Amerika v geopolitickém zápase s Čínou využít jejího rasismu. Laický čtenář po přečtení zprávy dospěje spíše k závěru, že je pro Čínu výhodou, že multikulturalismus neřeší.
Původně tajná zpráva, kterou zadal Pentagon v roce 2013, vyšla na světlo podle zákona o volném přístupu k informacím. Její název zní „Strategické důsledky čínského rasismu” a předkládá řadu argumentů, proč je Čína rasistickou velmocí.
Autor zprávy byl při zveřejnění začerněn, nicméně zadavatelem zprávy je ve Washingtonu legendární postava Andrew Marshall. Do vládních služeb přišel za prezidenta Nixona a více než 40 let připravoval pro třináct ministrů tajné zprávy o geopolitických záležitostech. Údajně to byl on, kdo vyvrátil zprávy CIA, že bývalý Sovětský svaz je ekonomický obr, a naopak argumentoval, že zvýšené náklady na zbrojení jej položí.
Čína versus USA
Zpráva o Číně byla připravena za vlády B. Obamy. Soupeření Spojených států a Číny v mezinárodní politice je podle ní jednou z nejdůležitějších otázek a Spojené státy by měly využít všech dostupných výhod.
Zpráva argumentuje, že „Čína vnímá sebe sama jako střed vesmíru, ve kterém jsou všichni ostatní v různé míře méněcenní.”
Jak bůh Tai Bai stvořil člověka
Zpráva se odvolává na tradiční čínskou historku, podle které se nesmrtelný bůh taoismu rozhodl vytvořit člověka z jílu. Vymodeloval jej podobně jako nádobí a nechal ho vypálit v peci. První figurku vypaloval příliš dlouho a spálil ji. Nespokojený bůh Tai Bai ji vší silou odhodil a skončila v Africe.
Druhou figurku vypaloval příliš krátce a nelíbila se mu, protože byla příliš bílá. Také ji odhodil, i když ne tak daleko, takže skončila v Evropě. Na základě předchozích zkušeností vypálil třetí figurku k dokonalosti. Ani černá, ani bílá, ale žlutá. Tai Bai byl spokojen, a proto jsou lidé v Asii žluté barvy.
Čína rasismu neřeší
Virulentní rasismus značně ovlivňuje čínské vnímání světa. Číňané nemají problém použít rasismus k vysvětlení událostí a využít jej k prosazení svých zájmů.
Číňané nevnímají svůj rasismus jako problém. V Číně se nikdy neobjeví hnutí za občanská práva menšin, jako tomu bylo v USA. Číňané nevnímají diverzitu jak výhodu. Spojené státy pro ně „byla silná společnost, kterou Číňané respektovali, když byla kulturně jednotná s protestantskou kulturou v centru národní identity a podpořená politickým liberalismem, vládou zákona a svobodnou tržní ekonomikou. Číňané vnímají multikulturalismus jako nemoc, která se zmocnila Spojených států a je jedním z důvodů jejich úpadku.”
Pochyby? Kdepak!
Postoj Číny k multikulturalismu z ní podle zprávy dělá silného protivníka ze tří důvodů. Za prvé je to pocit jednoty. Za druhé důvěra, že většina země stojí za nimi. A za třetí není Čína paralyzována pochybami o sobě samé a pocitem viny za svoji minulost.
V USA byl vzdělávací systém na prvním a druhém stupni od 70-ých let komletně přepracován, aby zdůraznil vliv rasových menšin a nebezpečí rasismu. Pro amerického studenta dneška je antirasismus stejnou součástí vzdělání jako matematika nebo občanská nauka.
„V Číně neprobíhá kulturní válka, která právě probíhá v USA. Neprobíhá principiální debata o identitě země, principech, které představuje, a o směru, kterým by se měla ubírat. To dává čínské vládě značnou výhodu v porovnání s multikulturními Spojenými státy.”
Zdroje:
(1) Zpráva
Na rozdíl od retardovaného pentagonu a potažmo celého U-SSA a celého tzv. západu, mají Číňané ještě všech 5 pohromadě.
jestli je to pravda,tak jim žehnám a modlím se za vítězství Komunistické strany Číny nad celým světem!!!
Pentagonnaopak poněkud přehlédl, že příčina slabosti současné Bidenovy administrativy tkví v tom, že kriteriem pro výběr vhodných osob nebyly jejich schopnosti ale rasová a pohlavně orientační pestrost.