Tak já už vím, proč Vystrčil a Pekarová šli do politiky, paní Müllerová
Sdílet článek:

LUBOMÍR MAN

„A proč, pane Švejk? Aby si polepšili na živobytí, ne?“

„To možná taky. Ale ještě silněji je tam nejspíš táhlo něco jiného. Měli grandiózní plán“.

„Jaký plán, milostpane? Strhnout tehdejší vládu, ne?“

„To taky, ale to byl jenom prostředek k naplnění plánu hlavního“.

„No a co tedy byl ten plán hlavní, pane Švejk?“

„Nic menšího než cesta kolem světa ve dvou, paní Müllerová. Ale ne jenom tak cesta obyčejná, jaké na kocábkách, které se div nepotopily, podnikli Portugalci Magalhaes a Elcano či Angličan Drake, ale něco mnohem festovnějšího“.

„Co tím myslíte, milostpane?“

„Myslím tím, že ti dva zcestují svět na etapy, kterým se bude říkat turné, jak prozradil pisatel, píšící do SeznamZprávy pod značkou TMBK. To znamená, že po turné prvním bude následovat turné druhé a třetí a tak dále, dokud cestovatelský oheň v hrudích obou našich ústavních činitelů neuhasne. Podle TMBK uvedená dvojice své první turné už zahájila, a to 25. 11. 2023 cestou na Ukrajinu a 4. 12. 2023 cestou do Izraele, a jejich další cestovní plán v rámci jejich prvního světového turné bude vypadat takto: Belgie 12. až 13. 12. 2023 a pak úplná novinka, čili cosi jako domácí oddech od světaputování, jímž bude vystoupení Vystrčila a Pekarové na shromáždění Pražanů v 02 Areně na Nový rok“.

„Svatá bohorodičko, a to ti dva nemají strach, že se v té aréně na ně lidi vrhnou za to, že svou cestovatelskou libůstkou, hrazenou jim ze státní kasy, užírají státní peníze, kterých by tak nutně bylo třeba jinde?“

„Ale co vás to napadá, paní Müllerová. Plán dalšího cestování je hotov a je nutno jej splnit. Takže už 3. až 5. ledna 2024 bude dvojice našich cestovatelů vířit vzduch na Taiwanu, čímž jejich první světové turné skončí a bude se připravovat turné druhé. No a kolik těch turné nakonec bude, se zřejmě teprve ukáže, ale dosavadní cestovatelský zápal naší dvojice naznačuje, že spíš bude nutné jim tu řadu utnout, než doufat, že si ji kdy utnou oni sami“.

„A víte, co, milostpane. Já na ten Nový rok popadnu deštník, do té 02 Areny si zajdu a trochu jim v tom rozhodování pomůžu. Co říkáte?“

„Hodně štěstí, paní domácí. Ale já už letím. Ta africká káva je skutečně něco eňo ňůňo. Měla byste ji ochutnat“.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. I to jsou mi informace ! Takže neholený Tchaiwanec opět poletí domů ? A opět s Markétkou……?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*