Není koho volit
Sdílet článek:

MILENA DOUŠKOVÁ

Nenapíšu, že by mě ANO snad zklamalo, protože mě nemůže zklamat žádný politik či politická strana. Jsou to šmejdi zakládající strany a s potměšilým ksichtem se snaží zlanařit hned rodiny s dětmi a pak zase důchodce. Tohle na mě nikdy neplatilo a platit nebude. Kdo nic neočekává, toho nelze zklamat. Můžou jen překvapit dobře nebo špatně.

Naposledy mě takhle dostalo ANO, nebo spíše jeho dvě členky

Jako první zařazuji paní Dostálovou. Překvapila, vytočila a pobavila moji maličkost. Paní nám razantně sdělila, že s SPD nikdy, protože EU a NATO:-). Pak mě ale vytočila na 1000 obrátek. Paní by nám laskavě dala možnost REFERENDA, ALE POZOR! Nikdy ne referendum o mezinárodních otázkách. Přeloženo do českého jazyka. Nebudete nám žvanit do Ukrajiny, do Evropské unie a do zahraniční politiky. To by tak hrálo aby kdejaká babka nebo tetka z vesnice chtěla vyměnit Německo za Rusko. Běda strejdovi nebo dědovi, který řekne, že je Slovan a jako takový nechce boj Slovanů. Já bych napsala paní nebo pán, ale paní Eva Decroix z ODS říká, že jsme tetky. Tak teda jsem tetka, ale vlastní rozum mám a kdybych mohla, tak po jejím proslovu bych ji z kandidátky do EU okamžitě vyhodila. Co s babou která o sobě mluví jako o ní a ještě žvaní blbiny.

Jako druhá je paní Schillerová která ve otázkách Václava Moravce kategorické ne SPD. Asi má pocit, že si ANO stojí tak pevně v kramflecích, že k sobě nikoho nepotřebuje, nebo ví něco, co my nevíme. Předpokládám, že kuje pikle s ODS. To bude tandem jak z kozí nohy kulomet. Ovšem to nevím, ale když se takhle odkopávají dost daleko před volbami, tak musí vědět kdo, kde a s kým. Tak si říkám, že lepší by pro ni bylo nafotit se teď třeba se slepicemi, ať to má tu správnou živočišnost. Nemusí mít ráda SPD a Okamuru, ale měla by myslet na své voliče a SPD jich má skoro 600 000. Kým je nahradí? S kým nakonec vlezou do chomoutu tak, aby to Schillerová posvětila svým požehnáním.

Můžou na mně prosebně mluvit všechny ty politické figurky, stejně za falešností a prosbou je cítit na hony arogance a touha po moci. Správně se říká, že do politiky slušný člověk nevleze, protože by ho od tam stejně vyštípali ti, co se ničeho neštítí. Od koukám nalevo, napravo či na střed, není koho volit. Ani jeden politik, ani jedna strana nemá moji důvěru a je mi jedno jak to ostatní poberou a budou říkat že můj hlas propadne. Tak ať propadne třeba peklu, je mi to jedno. Prostě nemám koho volit. Jsme tam, kam to většina dovolila dojít a tak si to budou muset vyžrat všechno až do konce.

 

politikarina.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,41 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

15 Comments

 1. Jo, takže vám nesedí ANO – nic proti, mně nesedí taky – a tím pádem není koho volit? Že je tu široké spektrum alternativy, to madam nevidí. Otrávily ji dvě krá- političky z ANO, takže zůstane dřepět na gauči a bude remcat, že ta politiky jde do kelu. Já vám něco řeknu: máme takové politiky, jaké si zasloužíme. A vy jste jeden z důvodů, že tu řádí pětikolka. Děkujeme.

  • Nejen ANO. Na alternativy vám kašlu, protože to je jako hodit lístek do kanálu. Každý rok jsem volila a už není koho. Pokud chcete pidistranu, prosím, to je vaše věc.

   • Ty pidistrany jsou pidistrany kvůli bohorovným nevoličům jako vy! Posledně spadl milion hlasů do kanálu – ale madam tu zadnici z gauče nezvedne!

    • Paní volí pořád. Teda volila. Už nemám chut.A vy se kroťte. Taky vám nevyčítám koho volíte.

 2. Každé právo v sobě nese povinnost užívat jej odpovědně a uvážlivě. To většina nechce ani slyšet, natož realizovat. Navíc je tu ta potřeba úspěchu a vítězství, kterou z propadlého hlasu nedostanete. Takže víc jak půlka aktivních voličů jen přeskakuje mezi šílenými spolky lidí na hraně mezi šílenstvím a zločinem. To je demokracie v praxi, diktatura snadno manipulovatelné většiny na úkor všeho včetně ústavních práv. Za takové okolnosti je volání po referendech velmi nebezpečné – sloužilo by jen jako hadr, kterým by si politici myli ruce. Představte si třeba takové dokonale demokratické referendum o vystěhování nějaké skupiny někam – národnost, neočkovanost, barva vlasů, nadváha… Víme jak by to dopadlo.
  Odpovědný volič to nevzdá jako autorka, poctivě projde programy a kandidátky všech uskupení a pustí se do třídění. Jasně, 90% vypadne v prvním kole a pak jde o to, který z těch pár potenciálních vybrat. Dá se to zvládnout za jedno odpoledne. Rezignovat na účast ve volbách jen proto, že očekávám, že ostatní se zachovají stejně leplovsky jako já je absurdium. Chápu to v druhých kolech, může být, že oba kandidáti na senátora nebo prezidenta jsou takoví, že by se jeden poblil už ve volební místnosti – mě se to stalo v posledních volbách, ze dvou rudejch masovejch vrahů jsem vybrat prostě nedokázal. Ale pokud je na výběr ze třiceti či více subjektů, tak si každý soudný jedinec vybrat musí. A i kdyby se do parlamentu nedostali, pořád to pro ně může znamenat citelný finanční příjem na věci příští. Já pracuju a daně jsem nucen platit, takže těch pár stovek z nich svým favoritům rád pošlu nehledě na další aspekty volby.

  • Když je řeč o volebním právu.
   Myslíte právo zvolit si svého drába? Stát se nevolníkem? Hezké právo.
   Píšete, že jste nucen platit daně. Jak nucen? Vždyť jste si ten systém sám zvolil! Na právo plitit daně jste pyšný! Tak jistě platíte daně pilně a radostně.
   A ještě k té přímé demokracii. Demokracie znamená “vláda lidu”. Jestliže je lid blbý (případně zblblý) a rozhodne “o vystěhování nějaké skupiny někam”, je to rozhodnutí blbé, ale navýsost demokratické!

 3. Chápu vás. Mám toho prostě dost a na rozdíl od stálých nevoličů se to nebojím přiznat nahlas.

  • Dobře, takže Vám vlastně vyhovuje současný stav, ať již jste uvedla v článku cokoliv. A pokud ne, tak jak jinak ho chcete změnit? Nechozením k volbám? No to pak ale nahráváte setrvání 5-koalice u vesla.

  • Nezlobte se, ale nehodlám volit nikoho, kdo je úzce spjatý s Klausem. Ještě jsem nezapomněla rozkradení republiky divnou privatizací.

   • Za sebe: hlasují vždy pro princip. Tedy program. Kdybych volil (dle slova vůl), tak podle ksichtů, kravat, úsměvů a tlachů. Ale to mě nezajímá, nejsem ani vůl, ani osel, ani porotce soutěží o thymolínový úsměv.
    Souzním s programem Aliance pro ČR. Ven z EU a NATO je dobré resumé. Je to jako když se mlácená žena rozhodne pro stop tyranovi, a ne jen pro snížení frekvence bití nebo pro zákaz pěstí s tolerancí k dlaním.
    Jestli můj hlas propadne nebo ne neřeším. Mám názor, a za tím si stojím. Nebudu podporovat křiváka jen proto, že poctivce zatím nikdo moc nezná, anebo že sousedka kritizuje jeho zevnějšek.
    Je každého věc, jestli chodí nebo nechodí. Já chodím vždy, i když třeba jako posledně hodím obálku s poznámkou, že na Hrad nepatří ani Hujer, ani Tečkovač.
    Hodně zdraví a vždy pevný hlas.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*