Glosa MM: Žádná média zakazovat nebudeme, pokud budou psát a říkat to, co potřebujeme
Sdílet článek:

Žádná média zakazovat nebudeme, pokud budou psát a říkat to, co potřebujeme. Ta média, která budou svobodně šířit to, co od nás dostanou zadáno, budeme štědře platit, dávat jim státní inzerci a odklízet jim z cesty nepohodlnou konkurenci, která jim odhání čtenáře či diváky a vkládá jim do hlav nekalé myšlenky. Tak by se podle Petra Žantovského dalo přeložit do češtiny prohlášení předsedy vlády u příležitosti Světového dne svobody tisku.

***

Opatření o povinném nošení respirátorů z loňského května bylo kvůli nedostatečnému odůvodnění a neúplnému vyhodnocení přínosů a rizik v rozporu se zákonem. Nejvyšší správní soud (NSS) vyhověl návrhu muže z Protivína a školačky z Brna. Opatření z doby vlády premiéra Andreje Babiše (ANO) už zrušit nemohl, dávno totiž není v platnosti. Proto jen zpětně konstatoval nezákonnost. Jde o další z řady desítek podobných rozhodnutí NSS.
No a co? Copak se v tomto státě nezákonné jednání politiků nějak trestá?

***

Všeobecná mobilizace a formální vyhlášení války Ukrajině, potažmo “světovému nacismu”. To jsou plány, které ruský prezident Vladimir Putin v těchto dnech údajně projednává s ministrem obrany Sergejem Šojguem a vysoce postavenými generály. Částečně už má být rozhodnuto, po 9. květnu by se do pohybu mohlo postupně dát až 450 tisíc vojáků.
Vyčkejme po 9. květnu, jak dopadnou „údajné“ předpovědi.

***

Americká první dáma Jill Bidenová dnes nečekaně navštívila Ukrajinu. V Užhorodu, který leží u hranic se Slovenskem, se sešla s Olenou Zelenskou, manželkou ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Informovala o tom agentura AP.

***

Vrchní velitel ukrajinských ozbrojených sil Valerij Zalužnyj během čtvrtečního brífinku se šéfem amerického Sboru náčelníků štábu Markem Milleym uvedl, že Ukrajina přešla do protiútoku ve směrech na Izjum a Charkov.

***

Podle vedení ukrajinské armády je patrné, že ruská armáda se snaží získat plnou kontrolu nad Doněckou a Luhanskou oblastí. Chce získat pozemní spojení mezi těmito územími a poloostrovem Krym.
Ale to je přece jasné od začátku a píšu o tom týdny. Postupně obsadí celý Donbas (a Podněstří s Oděsou) a připojí je formálním referendem k Rusku. A jakmile nebude mít Ukrajina přístup k Černému moři, je pro USA a NATO vojensky a ekonomicky nezajímavá.

***

Zákaz vstupu ruských lodí do evropských přístavů uvalený EU v rámci pátého balíčku sankcí zatím nemá dopad na ruský export ropy. Podle údajů londýnského lodního rejstříku Lloyd’s List se Moskvě daří stabilizovat export ropy na předchozí úrovni, a to především s pomocí řeckých rejdařů, kteří situaci dobře využili, píše list Welt am Sonntag. Řekové oproti předchozímu roku téměř ztrojnásobili svůj podíl na ruské přepravě ropy, píše německý list.
Jak typické: na blbosti jedněch jiní vydělávají…

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. “Vrchní velitel ukrajinských ozbrojených sil během čtvrtečního brífinku se šéfem amerického Sboru náčelníků štábu uvedl, že Ukrajina přešla do protiútoku ve směrech na Izjum a Charkov.” Jinými slovy, velícímu důstojníku bylo podáno pravidelné hlášení.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*