Tak máme za leden druhý nejhorší schodek rozpočtu v dějinách
Sdílet článek:

JANA MARKOVÁ

Loni to bylo 6,8 miliardy Kč, meziročně se tak jedná o nárůst o 19,2 miliardy. Tak na co se hoši vymluvíme teď?

Babiš už tu není víc než dva roky, navíc evidentně je to vaše práce. Válka je tu taky už dva roky, covid tu už dva roky není, takže co teda? Nebo si přiznáme, že to vedeme od deseti k hlubokému průšvihu a něco s tím uděláme? A tím něco nemyslím odrbávání důchodců ani lidí nesmyslnými daněmi. Ono totiž stále vyšší daně ještě nikdy, ale opravdu nikdy ekonomiku nenastartovaly, vy kdysi pravicoví modří opeřenci ódéesáci.

My tady zvedáme DPH na léky a kojeneckou vodu, my tady zvyšujeme daň z nemovitosti tak, že pro leckteré živnostníky a firmy, které jsou v nájmu nebo v nemovitosti podnikají je to likvidační (to totiž pravdu není tisícovka za rok). My tady snad i cíleně ničíme hutě, sklárny, keramičky a pekárny vysokými cenami energií a jejich zaměstnance posíláme na pracák, my si tu likvidujeme automobilový a na to navázaný průmysl Green Dealem, my nakupujeme pro obranu předražený americký krámy a my posíláme miliardy na Ukrajinu.

A přesto všechno mají ti pětišmejdi tu drzost nám říkat, že šetřit se musí (na nás), protože světe div se, dluhy který nadělali (nejen oni, abychom byli spravedliví, ale už dva roky jen oni), se prý musí z něčeho splácet. To ale nepovídejte nám, to si napište na ledničku a před usnutím stokrát opakujte, celá vy slavná koalo. Můžete tím nahradit zálibné koukání do zrcadla, jak dokonalí jste a hlavně, jak dokonale s námi zametáte.

A jakoby to nestačilo, jen tak mimochodem to, že vláda zvažuje svěřit výstavbu čtyř jaderných bloků Francouzům, kteří v roce 2013 slíbili Britům, že jim dva bloky jaderné elektrárny Hinkley Point postaví za v přepočtu zhruba 480 miliard Kč (mimochodem dodávat elektřinu do sítě měla už od loňska) nás dost pravděpodobně potopí do dluhové pasti a finanční klinické smrti definitivně. Není žádný důvod se domnívat, že to u nás bude jiné než u Britů, kteří si prý budou muset počkat minimálně ještě 7 let, a cena mezitím vyskočila na 1340 miliard Kč. Takže si to vynásobte dvěma, připočtěte nějaké to prodleníčko a máte z toho hezkých 3000 miliard korun. To, že nám Frantíci slibují 3 + 1 blok zdarma bych nebrala vážně a jestli tomu Fiala věří, tak asi opravdu už žije v zemi za zrcadlem.

Tak to jen k tomu zadlužování, až vám zase bude Stanjura s Fialou, případně Danuší Neruduší vysvětlovat, že dluhy se musí platit a zaplatit je máte vy. Za jejich miliardové tendry, tunely a šlendrián.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Schodek v lednu se dal očekávat. Museli proplatit to co měli proplatit v prosinci, ale neproplatili. Potřebovali si vylepšit loňský rozpočet.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*