Tesla pokračuje ve spanilé jízdě! Její finanční výsledky vypadají jako z říše snů
Sdílet článek:

Tesla v letošním roce pokračuje ve spanilé jízdě. O tom, že je v dobré kondici, svědčí neustále zvyšující se rekordní počet vyrobených elektromobilů (i navzdory pandemii a nedostatku čipů na světových trzích), dále ziskovost firmy, ale i výstavba nových továren Gigafactory.

Finanční výsledky Tesly v Q2 2021

Podle očekávání Wall Street měla Tesla dosáhnout příjmu ve výši 11,532 miliard dolarů a zisku 0,94 dolarů na akcii, nicméně jak už to tak u americké automobilky bývá, došlo k dalšímu podcenění. Tesla dosáhla příjmů 11,958 miliard dolarů a zisku 1,142 miliard, resp. 1,45 dolarů na akcii, podle předběžných čísel před auditem.

Za skvělými výsledky stojí zejména rekordní výroba, kdy Tesla meziročně zvýšila počet vyrobených aut o 151 % (!) na 296 421 elektromobilů, přičemž zákazníkům bylo dodáno o 121 % více vozů, což dělá rekordních 201 304 elektromobilů. Růst Tesly tedy zdaleka nekončí, spíše přesně naopak.

Tesla má „menší hotovost“ a opět zpoždění produktů

Kvůli splácení úvěrů však firma přišla o volnou hotovost, resp. došlo ke snížení tohoto finančního polštáře na 16,229 miliard dolarů.

Asi největší nepříjemností jsou zprávy ohledně slibovaných produktů, které jsou zpožděné. Například nové baterie Tesla 4680 ještě nejsou hotové a je potřeba ještě asi z 10 % udělat nějaké finální testy a poslední dodělávky, než bude moci být rozjeta velkovýroba. Tahač Tesla Semi se pak odkládá až na rok 2022.

zdroj: elektrickevozy.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 2,60 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*