Texas vrací úder
Sdílet článek:

KN

„Možná bychom měli v Texasu vyřadit prezidentského kandidáta Joe Bidena za to, že za dobu jeho prezidentování umožnil překročit hranice osmi milionům nelegálních migrantů“, řekl ve středu zástupce texaského guvernéra Dan Patrick (na fotografii), v reakci na rozhodnutí Nejvyššího soudu státu Colorado, který zakázal Donaldu Trumpovi být prezidentským kandidátem primárních voleb.

 

Nelegální migrace do USA dosahuje rekordních počtů, zvyšuje se kriminalita a nepořádek v ulicích a také třeba klesly ceny drog. To je v rámci zaplaveného amerického trhu čínským fentanylem ten neobjektivnější ukazatel, co Američanům potvrzuje vysokou propustnost hranice s Mexikem. Nabídka převyšuje poptávku, trh je nasycen a mezi feťáky panuje pozitivní očekávání – není potřeba kupovat drogy do zásoby a jsou snadno a jen s malým rizikem dostupné. Jak píše Kamila Hladíková ze serveru Sinopsis, spotřeba čínského syntetického opiátu fentanylu nemá v historii USA obdoby – jde o nejzávažnější společenský problém současnosti. Jde o sofistikovaný útok Číny prostřednictvím mexických drogových kartelů.

Republikán Dan Patrick (73), zástupce guvernéra (lieutenant governor), tedy jakýsi viceguvernér, tedy reaguje na katastrofální situaci na jižní hranici, kde překračují hranice tisíce lidí denně a vláda Josepha Bidena nekoná. Texas je zaplaven statisíci potulujících se lidí a řeší se zejména rozsáhlá drobná kriminalita.

Dan Patrick je  zástupcem guvernéra Grega Abbotta od roku 2015, kandidát hnutí Tea Party ve volbách 2014 snadno porazil úřadujícího zástupce guvernéra Davida Dewhursta (65,1 % ku 34,9 %).

Ve všeobecných volbách v roce 2022 Patrick porazil demokratického vyzyvatele Mika Colliera, když získal 53,8 % hlasů proti Collierovým 43,5 % (s rozdílem více než 826 tisíc hlasů).

Konzervativní noviny

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*