Na druhou stranu jsem zastáncem názoru, že bychom měli mít dobré vztahy se všemi zeměmi a to bez ohledu na to, zda jsou od nás na západ nebo východ. Nemyslím, že by nás kdy některá z velmocí spasila a pomáhala nám. A pokud ano, byla by to pomoc ve stylu něco za něco. Stejně tak zcela objektivně tvrdím, že islamizace hrozí Západu stejně, jako Rusku. Muslimové jsou jedinou skupinou, která jak na západ, tak na východ od našich hranic vykazuje vysokou porodnost. To samo o sobě stačí.
Ale nyní se vraťme k Putinovi a jeho projevu, v němž je hodně pravdy a jeho přirovnání situace dnešního západu s bolševickým Ruskem roku 1917 je plně vystihující…
Prezident Ruské federace Vladimir Putin ve čtvrtek 21. října před 18. diskusním fórem v Soči ostře kritizoval radikální levicové tendence, které se šíří v západním světě. Ideologie, která za nimi stojí, způsobuje sociální otřesy na celém Západě a neliší se od sociálních experimentů, které se v Rusku konaly v průběhu bolševické říjnové revoluce v roce 1917.
„S úžasem sledujeme agónii, která se šíří v zemích, které si zvykly vidět se jako vlajkové lodě pokroku,“ řekl ruský prezident ve svém několikahodinovém projevu.
„Někteří jedinci se domnívají, že agresivní vymazání celých stránek vlastní historie, právní donucovací opatření pro předpokládanou rovnost menšin a požadavek vzdát se tradičního výkladu takových základních hodnot, jako je matka, otec, rodina a rozdíl mezi pohlavími, jsou milníkem, obnovou společnosti.“
Západní národy mají podle Putina právo dělat si, co chtějí, ale drtivá většina ruské společnosti tyto nové způsoby myšlení odmítá.
„Není nové,“ řekl Putin, „že samozvaní zastánci sociálního pokroku jsou odhodláni vzdělávat lidstvo nového vědomí. Recepty, které používali, nejsou nové. Rusové je až příliš dobře znají:
I když to může znít paradoxně, viděli jsme to v Rusku. Totéž se u nás stalo již dříve, po revoluci v roce 1917, kdy bolševici následovali dogmata Marxe a Engelse. A také prohlásili, že změní tradiční způsob života, politický a ekonomický způsob života, stejně jako koncept morálky samotné, základní principy zdravé společnosti.
Snažili se zničit staleté hodnoty, zpochybňovali vztahy mezi lidmi, povzbuzovali je, aby tak učinili bez ohledu na své vlastní partnery a rodiny. To bylo oslavováno jako příchod pokroku. Bylo to velmi populární po celém světě a bylo to podporováno mnoha lidmi, a jak vidíme, děje se to právě teď.“
„V neposlední řadě by absolutní nesnášenlivost bolševiků ke všem názorům, které se odchýlily od jejich vlastních, měla dát lidem potravu k zamyšlení,“ varoval Putin.
„Boj za rovnost a proti diskriminaci se navíc změnil v agresivní dogmatismus na pokraji absurdity, pokud by velcí autoři minulosti, jako Shakespeare, již nebyli vyučováni na školách a univerzitách, protože byli prohlášeni za zaostalou klasiku, která nerozuměla významu pohlaví nebo rasy“.
Putin také kritizoval nedávno zavedená hollywoodská pravidla pro obsazení rolí podle řady pokrokových pokynů týkajících se barvy pleti a pohlaví. „Ty jsou někdy ještě přísnější než to, co dělalo oddělení propagandy Ústředního výboru Komunistické strany Sovětského svazu.“
„A i když je boj proti rasismu ušlechtilým cílem, zrušení kultury a zvrácená diskriminace by lidi opět rozdělily. To je také přesný opak skutečných hodnot, jako jsou hodnoty, které obhajují aktivisté za občanská práva, jako je Martin Luther King, jehož cílem bylo odstranit rozdíly.“
„Bolševici,“ připomněl Putin, „hovořili o znárodnění nejen majetku, ale i žen. Dnes jsou termíny jako otec a matka také nahrazeny rodičem jedna a dvě nebo mateřské mléko se musí nazývat lidským mlékem, tak, aby lidé, kteří si nejsou jisti svou sexuální identitou, nebyli nešťastní“.
„Newspeak byl také specialitou bolševiků ve dvacátých a třicátých letech, kteří říkali, že vybudují nové vědomí a vytvoří nové hodnoty, a zašli tak daleko, že důsledky jejich činů pociťujeme dodnes“.
„Je pobuřující“, řekl Putin, „naznačovat i těm nejmenším dětem, že změna pohlaví je velmi jednoduché rozhodnutí, které mohou učinit samy bez zapojení svých rodičů. Odstrčíte rodiče stranou a přinutíte dítě, aby učinilo toto rozhodnutí, které mu může zničit život. Je to téměř zločin proti lidskosti a to vše pod praporem pokroku.“
Tolik tedy výňatek z několikahodinového proslovu. Jde o část, která je věnována politice západních zemí, tedy EU, USA, Kanadě či Austrálii. Tam všude je uvedená politika prosazována stále úporněji a jakékoli opoziční názory jsou nazývány extremistickými. Ať už si myslíte o Putinovi cokoli, tak – pokud nejste zastánci BLM, LGBTQI, genderové indoktrinace dětí a jiných pokrokářských „specialit“ – musíte s výše uvedenými slovy souhlasit.
Lze tedy říct, že historie se opakuje, jen se poněkud upravená ideologie, odzkoušená v roce 1917 v Rusku, oklikou vrátila o něco víc na západ…
Buďte první kdo přidá komentář