Trump: Slabý Biden se snaží napravit katastrofu, kterou sám způsobil
Sdílet článek:

INN

Bývalý americký prezident kritizuje Bidenovu slabou strategii ve válce mezi Izraelem a Hamásem: Trump: Na Blízkém východě může být mír, ale ne s Joem Bidenem v úřadu.

Bývalý americký prezident Donald Trump v úterý vytkl prezidentovi Joeovi Bidenovi podle jeho slov slabou strategii ohledně války mezi Izraelem a Hamásem, a to několik dní poté, co Biden představil nový plán na příměří a propuštění rukojmích, uvedly The Hill.

„Slabý Joe Biden se teprve nyní snaží napravit KATASTROFU, kterou na Blízkém východě způsobil, protože se bojí, že prohraje volby,“ uvedl Trump v prohlášení na své platformě Truth Social.

„MÍR na Blízkém východě jsme MĚLI a můžeme ho mít znovu, ale nebude to s Joem Bidenem v úřadu,“ dodal.

Trump také uvedl, že v době, kdy byl prezidentem, nebyly žádné „nové války“, a slíbil mír, pokud bude letos v listopadu zvolen na další období v Bílém domě.

„ŽÁDNÝ DALŠÍ TEROR. ŽÁDNÉ DALŠÍ UMÍRÁNÍ CIVILISTŮ. NIC Z TOHO SE NIKDY NEMĚLO STÁT. To všechno kvůli NESCHOPNOSTI Slabého Bidena. Napravím jeho nepořádek a znovu přinesu MÍR VŠEM stranám a uděláme to RYCHLE!“ napsal.

Podle Bidenova návrhu by první fáze třífázového procesu trvala šest týdnů a zahrnovala by úplné a kompletní příměří, stažení izraelských sil ze všech obydlených oblastí Gazy a propuštění řady rukojmích, včetně žen, starých lidí a zraněných, výměnou za propuštění stovek palestinských arabských vězňů.

Druhá fáze by znamenala propuštění všech zbývajících žijících rukojmích, zatímco třetí fáze by zahrnovala „rozsáhlý plán rekonstrukce Gazy“, uvedl prezident, a také repatriaci ostatků zemřelých rukojmích jejich rodinám.

V pondělí se premiér Benjamin Netanjahu zúčastnil diskuse výboru Knesetu pro zahraniční věci a obranu a vyjádřil se k dohodě, kterou Biden představil.

„Nebudu připraven zastavit válku. Navzdory tomu, co řekl prezident Biden, zatím nebylo dohodnuto, kolik rukojmích bude v první fázi propuštěno. Můžeme zastavit boje na 42 dní, abychom mohli vrátit rukojmí. Válku zastavit nemůžeme. Íránci a všichni naši nepřátelé se na nás dívají a chtějí vidět, zda se vzdáme,“ zdůraznil premiér.

Poznamenal, že „v dohodě je ještě mnoho detailů a válka neskončí, aniž bychom dosáhli všech našich cílů. Nevěnujte pozornost tomu, co píšou noviny, koluje zde mnoho falešných zpráv. Úplného vítězství se nevzdáme“.

Později v pondělí mluvčí Bílého domu pro národní bezpečnost John Kirby promluvil k novinářům a trval na tom, že Bidenem nastíněný návrh je izraelský návrh.

„Slyšel jsem z Izraele různá prohlášení,“ řekl Kirby a dodal, že Bidenem nastíněný návrh „přesně odráží ten návrh, na kterém jsme s Izraelci pracovali“.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Izrael musí vrátit Palestincům veškerá území , které jim po 48. sebral. Palestinci jsou pastevci , půdu potřebují !

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*