Turecko odvolalo svého velvyslance v Izraeli. Prý ke konzultacím
Sdílet článek:

MARTIN KAVKA

Turecko je vůbec zvláštní země. Zprostředkovalo Izraeli dodávku zbraní z Izraele Ázerbájdžánu, aby se Ázerbájdžán mohl připravit proti Arménii. Velký obchod. Dnes tato země stojí “opět” proti Izraeli, dokonce vyhrožuje vojenským zásahem, ale……diplomacie, jde jen o vliv na Blízkém východě. Turecké ví, že za Arménii na Západě nikdo neuroní ani slzu, protože Západ potřebuje azerbájdžánskou ropu a plyn.Turecko má už vyzkoušeno, že ani okupace části evropské země, Kypru, nevede k sankcím, protože Turecko je členem NATO.

Jenže, ta snaha islámských zemí zapadá do sebe. Vemte si Síkelu, tak se těšil na návštěvu Saudské Arábie, až mu to Saudové zrušili. Proč? Protože se choval jako aktivista a ne politik. Ta izraelská vlajka a debilní úsměv. Saudové pochopili že se šaškem nemá smysl jednat. Těžko by to vysvětlili doma lidem.

Turecko je v podobné pozici. Jak mají vysvětlit lidem, že udržují diplomatické vztahy s Izraelem, když v Turecku jsou milionové demonstrace za Palestinu?

Ani diktátor si nemůže dovolit ignorovat hlas lidu.

Izrael a Turecko se potřebují. Takže, asi nic vážného, ale horší je to s naší vládou. Fiala odjede do jedné z nejvíce totalitních zemí v Africe, kde lidská práva jsou jen vtipem, vyjednávat o spolupráci. Zlatý Putin proti tomu co je v Etiopii. Mimochodem všimli jste si jedné věci, že Fiala nejede nikam, kde se předtím nevnutil? Pro české občany je jistě povzbuzující, že odjel do Afriky. Otázka je proč? Jasné, dělá turné po Africe, protože dle jeho slov jsme tam udělali chybu a nechali prostor Rusku. Co může Fiala nabídnout Africe? Korálky z firmy Preciosa pro náčelníka kmene? Nebo svůj debilní úsměv?

Debilní úsměv a pak prodat svoje “úspěchy”

Dosáhli jsme toho, že nejchudší země Afriky s námi budou spolupracovat na ekonomickém rozvoji.

Ani bych se nedivil, kdyby tam podepsal, že tam pošleme další peníze, jako hráz proti vlivu Ruska a Číny.

 

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*