Vidlák: Vysílání signálů nevydrží Fialovi napořád




Sdílet článek:

PZ/VIDLÁK

ZDRAŽOVÁNÍ, PRÁZDNÉ PEKLO A ZASE TEN KALOUSEK. Podle dat Eurostatu vzrostla cena plynu v ČR (meziročně v prvním pololetí letošního roku) o 57% na 0,1138 eur, tedy cca 2,80 Kč za kWh. V Polsku platily domácnosti 0,0683 eur, na Slovensku jen 0,0571 eur a v Maďarsku dokonce 0,0337 eur… tedy téměř čtvrtinu toho, co platíme my. A co na to premiér Petr Fiala (ODS) a jeho pětikoaliční vláda? Všichni se bijí v prsa, že zbavili Českou republiku závislosti na ruském plynu. A Fiala navíc stále setrvává v přesvědčení, že čísla Eurostatu jaksi “nesedí”. Navíc jak se zdá, elektřina by domácnostem mohla od příštího roku citelně zdražit. Energetický regulační úřad (ERÚ) totiž navrhuje pro příští rok nárůst regulované části ceny elektřiny pro domácnosti o 71 procent. Cena za jednu megawatthodinu (MWh) by tak vzrostla o více než 1400 Kč s DPH. Premiér na vyjádření ERÚ zareagoval a lidem vyslal signál, že ceny energií v žádném případě nebudou růst o desítky procent a že žádné drastické navýšení o desítky procent nehrozí. Signálům premiéra se však evidentně věřit nedá. 
.

.
Jak vidíte situaci ohledně cen energií Vy? Máme brát návrh ERÚ jako důvod k obavám, nebo zůstat klidní díky signálu premiéra Fialy?
.
Já asi klidný zůstanu… protože co jiného mi zbývá? Ale v poslední době mám pocit, že náš premiér už není tak klidný jako dřív. Pohubnul nám, pobledl… před kamerou stále častěji zaujímá postoj typu “svěrací kazajka”.  Zřejmě mu začíná docházet, jaký průšvih to jeho vládnutí je. Vysílání signálů totiž nevydrží napořád a tvrdit, že eurostat má špatné údaje, to je zbraň na jeden výstřel. Dokonce i kampaň si musí dělat sám na své jméno. Už není tváří SPOLU ani tváří ODS. Už je jen tváří sám sebe.
.
Já tyto signály čtu celkem jasně… všichni od něj pomalu ustupují a čekají na okamžik, kdy lidem opravdu rupnou nervy… třeba až jim stoupnou ceny energií… Já bych si myslel, že to bude pořádná darda. Cokoliv se může pokazit, to se pokazí.
.
Zatímco ve světě se rozrůstají válečné konflikty a napětí ve společnosti výrazně roste už i v Evropě, Miroslav Kalousek přišel před pár dny s nápadem, že by nebylo od věci snížil stavy policistů a hasičů. Kalousek se odvolával i na doporučení Národní ekonomické rady vlády (NERV), dle kterého je “škrt“ pěti tisíc policistů prý bez problému. „Já bych teda snížil o deset tisíc,” prohlásil Kalousek s tím, že snižovat počty se dají i u hasičů, protože ne všichni prý jezdí hasit. Co o jeho nápadu soudíte?
.
Tento nápad pana Kalouska bychom měli plně podporovat. Každý propuštěný policista rovnou přejde k dezolátům a posílí naše demonstrační řady. Navíc nám řekne spoustu důležitých informací o policejních opatřeních proti nám a poradí nám, jak nejlépe čelit policejním provokacím. A až jednou budeme vládu vynášet v zubech, nebudeme se k ní muset dostávat přes tak velký policejní kordon.
.
O hasičích to platí úplně stejně. Kalouskovi ještě našeptejte, aby hasiče propustil i s hasičskými auty… kdyby náhodou jednou začala hořet Strakovka nebo budova zpravodajství České televize, ať pokud možno lehne popelem celá. Myslím, že se národu docela uleví.
.
.
Nemáte pocit, že nejvíc vystrašení jsou všichni ti liberálové ve vládě? Už se děsí každého slůvka na sociálních sítích. Na jedné straně se dozáltům posmívají, ale na straně druhé zkoumají každou jejich větu a bojují proti ní víc než Ukrajinci u Bachmutu. V poslední době už jim vysloveně straší ve věži. Minulý týden jsme spolu s Ládikem Větvičkou měli takové zemědělské, potravinářské a cestovatelské povídání v děčínské knihovně a místní pravda a láska se z toho mohla pominout. Oni se nebojí jen Rajchla, který s nimi bojuje o voliče, oni už mají strach i z fotek z Užhorodu a povídání o bůčku a pšenici.
Za sebe k tomu dodávám: Jen houšť a větší kapky.
.
V jednom z minulých dílů Vidlákova otvíráku jsme hovořili o „zemětřesení“ v prestižní nemocnici IKEM. Novinář Jaroslav Kmenta však zveřejnil nové informace týkající se možného protizákonného podnikání dvou dalších významných lékařů. Jedním z nich je světově uznávaný kardiolog Jan Pirk a druhým jeho kolega Ivan Netuka, současný poradce premiéra Petra Fialy. Dokumenty naznačují, že oba zmínění lékaři vlastnili přes offshorové společnosti se sídlem v Lichtenštejnsku firmy, které zařizovaly významné dodávky do českých nemocnic, a především do samotného IKEM. A nyní čelí Kmenta obrovskému nátlaku od Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), aby odhalil své zdroje, předal dokumenty a hrozí mu pokutou. „Netušil jsem, že za vlády “demokratické Pětikoalice” a Petra Fialy zažiju stejné nátlakové akce jako za éry Andreje Babiše. GIBS utržená ze řetězu…,” okomentoval chování GIBSu Kmenta.
Co soudíte o tom, že bezpečnostní složky začínají vyvíjet takový nátlak na novináře, který je mimochodem v rozporu s tiskovým zákonem č. 46/2000 Sb., kde je jasně zakotveno právo na ochranu zdroje a které se vztahuje i na vydání věci?
.
Čemu se Kmenta diví?  Už máme lidi, které za nevymáchanou hubu zavřeli. Ale to byli  jen zlí dezoláti. Když na ně zaklekla policie, Kmentovi to nestálo za komentář. Když alternativa upozorňovala na rozpory ohledně covidu či války na Ukrajině, nikde jsem nezaznamenal, že by Kmenta cítil nějaký nátlak. Ten se dostavil až teď, když došlo na něj. Samozřejmě mu to nedošlo ani teď. Jemu vadí, že GIBS tlačí na něj, na dezoláty klidně tlačit mohou.
.
Ale takhle je to vždycky. Totalita nikdy nezačíná zatýkáním těch nahoře a nikdy to nedělá naráz. Jednoho po druhém… první ti, co se nemohou a nebo neumějí bránit. Nakonec dojde i na elitu, která pro zatýkanou lůzu neměla dost pohrdání. Ale pak už je pozdě.
.
Žijeme stále skutečně ještě v demokratickém a právním státě? Používání bezpečnostních složek k vynucování a opakování pouze „jedné pravdy“ má přeci charakter totalitních režimů…
.
Víte, ona ta demokracie jaksi nemá zuby. Ústava této země nedisponuje svojí ochrankou, nemá žádné mocenské prostředky, neleží ani na oltáři a nevznáší se v oblaku svatosti.  Pokud ve společnosti přibývá těch, co ji nedodržují a projde jim to, nakonec ji nebude dodržovat nikdo. Kdybychom směřovali k totalitnímu státu, tak přibývá dobře placených policistů a vojáků. Přibývá mocenských prostředků v rukou státu nebo nějakého Vůdce. Ve skutečnosti směřujeme k něčemu mnohem horšímu – směřujeme k bezprávnému státu.
.
Směřujeme ke státu, který bude naprosto bezmocný. Jeho složky jsou využívány především k mocenskému boji a přestávají plnit základní funkce…
.
Přijde mi, že ta naše (a kdysi zcela jistě skvělá) euroatlantická civilizace zažívá úpadek. A v této souvislosti mě zaujal příspěvek advokáta a předsedy PRO Jindřicha Rajchla, který napsal: „Nedávno se mě někdo ptal, jak bych jednou větou okomentoval současný úpadek euroatlantické civilizace pod taktovkou Klause Schwaba, George Sorose a jejich věrných posluhovačů v čele různých nadnárodních entit a neziskových organizací. Odpověděl jsem, že nejvýstižněji to vyjádřil už před více než 400 lety William Shakespeare a že než abych něco vymýšlel, tak si dovolím si vypůjčit slova tohoto génia: ´Peklo je prázdné, všichni ďáblové jsou tady.´” Je to skutečně tak zlé, že už jsou všichni vážně tady? Protože pakliže by tomu tak bylo, pak na „láteření z gaučů“ už opravdu není čas a je třeba proti tomu začít všemi dostupnými způsoby bojovat. 
.
Víte, základním znakem toho, že věci fungují, je vědomí, že o nich nemusíte přemýšlet. Můžete dát auto své osmnáctileté dceři, naučit ji ty zaklínadla s páčkami, pedály a volantem a pustit ji na silnici. Vůbec nemusí vědět, proč mačká spojku, stačí, když provede úkony ve správném pořadí. Nemusí vědět, že v motoru jsou válce a písty. Nemusí nic tušit o rozvodu OHV nebo OHC. Nemusí vědět o alternátoru, chladiči, hydraulické kapalině. Může takhle jezdit deset let a nic se nestane.
.
Přemýšlet začne, až v autě zarachtá a rozsvítí se divné žluté a červené kontrolky. Pak najednou začínají úvahy… proč se z toho kouří, co to tady vyteklo, kde je číslo na pojišťovnu, jak se zařizuje odtažení, neokradou mě v servisu… atd, atd.
.
Až když svět přestane fungovat, až když v něm podivně rachtá, až když svítí červené kontrolky, pak teprve lidé začínají přemýšlet.  A než ho pochopí, udělají ještě spoustu chyb. Mnohokrát se spálí, mnohokrát použijí chybnou úvahu.
.
Ale důležité je, že stále více lidí přemýšlí. Svět se jim porouchal, tak se nespokojí ani s Fialovými signály, ani s ujišťováním České televize. Ještě to nějakou dobu potrvá, ale na konci toho všeho nebude peklo, ale nový začátek.
.
Prvnizpravy.cz
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Já se bezmocného státu nebojím. Zažil jsem “divoké” devadesátky v Sudetech. Policie tehdy byla téměř neviditelná. Nikdo se tu masivně neozbrojoval a to přesto, že zejména tehdy bylo možné sehnat klidně i SA-58 bez problémů, bez zbrojáku a skoro za půlzdarma. O pistoli nemluvě. Že se tu staly vraždy? No ano děly se. Kdo byl jejich účastníkem nebo obětí? Lumpové a jejich přisluhovači, kteří se likvidovali navzájem mezi sebou (třeba i právníci – jednoho jsem osobně znal, nelitoval jsem ho – dal se pro prachy do služeb lumpům). Že se lumpové navzájem “zavařovali do konzerv” a házeli “do rybníka”? Jen dobře. O každého zastřeleného nebo zavařeného lumpa míň a to to míň problémů. Jak se to dotýkalo zaměstnanců sklárny v Teplicích, chemičky v Ústí n/L, kabelárny v Děčíně nebo prodavaček v obchodech? Nijak.
    Stát byl bezzubý, ale lidi se nezabývali lumpárnama. Těmi ze zabývali Lupové. Lidi se snažili využít nabyté svobody k projevení svých aktivit. Hospodářských nebo třeba i kulturních.
    Nejsem zastáncem minarchismu, protože každá minarchie nakonec dospěje (třeba dodatky k Úchcavě – viz USA) k socialismu a nakonec nějaké totalitě/despocii. Ale respektuju, i jako protistátní živel, realitu současného světa. Takže státu je PRÁVĚ potřeba “vylámat zuby”, aby nemohl lidi “kousat”. Stát se má věnovat, pokud vůbec, ideálně (naivně) pouze a jedině důsledné ochraně soukromovlastnických práv. A to v takové míře, aby i vyvlastňování majetku v tzv. veřejném zájmu bylo nemožné. Chceš státe cizí majetek? Dej si inzerát, že koupíš. Někdo neprodá? Smůla státe. Dokonce ani bezpečnost, ať už vnitřní nebo vnější, nemá být dána jen a pouze do rukou státu. Všichni dokážeme hodiny a hodiny mluvit o tom, jak je špatný monopol. Je tedy naprosto nepřijatelné, aby měl stát monopol na ozbrojené složky – to jednoznačně vede k totalizaci státu. Co třeba příklad Švýcarska? Už vůbec neuznávám heslo: Lidi nemohou brát spravedlnost do svých rukou. Naopak!!! Spravedlnost má ve svých rukou PRÁVĚ A JEDINĚ každý jeden člověk a jen na základě svého rozhodnutí může výkon spravedlnosti nebo její části PROPŮJČIT tomu, komu se rozhodne ji půjčit. A může ji tomu někomu zase kdykoli odebrat. S tím, že když někomu propůjčím svou spravedlnost, neznamená to, že od té doby ji nemám plně ve svých rukou a nemohu její výkon v plné míře provést sám. Nemám z toho strach. Ani v těch “divokých” devadesátkách neřešili své spory lidi násilím. Neřku-li střelbou.
    Pokud mi někdo namítne: “Lidi by se postříleli”, mám na to jedinou a jednoduchou odpověď: “Jestli je ve společnosti nějaké množství lidí (ono je to velmi nízké promile), kteří mají tento telecí nápad, nejelegantnější řešení je – co nejrychleji jim to umožnit!”

  2. T.F.Ty divoké devadesátky byly divoké proto,že byly divoké zákony kterè nikdo nehlidal a začalo rabování ve velkém.Pan neomylný se svojím zbytečným prognostickým ústavem tomu dal zelenou.Usmíval se jak dneska,a usmívá se i na těch 500 miliard,kterè si ročně z potu udřenych lidí odvezou už noví páni CR na trakaři do ciziny.A pak se podivuje nad pár miliardami tam a onam že by se daly uśetřit.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*