Tyto 3 konopné společnosti jsou připraveny na velké zisky
Sdílet článek:

Bylo to řečeno stokrát: Legální konopný průmysl ve Spojených státech zůstane. Mezi všemi těmi „maminkami“ a provozovateli z více států (MSO) jsou tři společnosti, které se zabývají vytvářením velkých poboček po celé zemi v očekávání, že jednoho dne dosáhnou masivních zisků.

Společnosti Cresco Labs (OTC:CRLBF), Curaleaf Holdings (OTC:CURLF) a Green Thumb Industries (OTC:GTBIF) jsou držiteli licencí ve více státech jako vertikálně integrovaní provozovatelé, kteří pokrývají všechny aspekty podnikání od pěstitelských operací až po maloobchodní řetězce prodávající jejich konopné produkty.

Všichni tři rovněž dosáhli v roce 2020 a v prvním čtvrtletí roku 2021 rekordních tržeb a z velké části se zaměřují na státy s omezenou licencí, jako jsou Virginie, Florida a Pensylvánie, což snižuje konkurenční hrozby pro jejich podnikání na jejich klíčových trzích. A všechny stojí za to, aby je investoři vážně zvážili.

Rozšiřování provozu

Pokud jde o velikost společnosti, větší neznamená pro investory vždy lepší.

Cresco je nejmenší ze všech tří společností. Působí v 10 státech, v sedmi z nich má maloobchodní výdejny, a zaměstnává 2 300 lidí. Největší maloobchodní zastoupení má ve státě Illinois (10 výdejen), kde má sídlo. Nedávno otevřela svou čtvrtou provozovnu v Pensylvánii – maloobchodní prodejnu určenou pouze pro lékařské účely. Kromě 33 firemních výdejen má společnost Cresco velkoobchodní distribuční smlouvy, díky nimž se jejích 350 produktů dostává do více než 700 dalších obchodů po celé zemi.

Společnost Curaleaf se sídlem v Massachusetts je na opačném konci spektra velikosti. Má 4 600 zaměstnanců a působí ve 23 státech, přičemž maloobchodní výdejny má v 17 státech. Na jejím prvním maloobchodním trhu, na Floridě, převyšuje 37 maloobchodních provozoven celkový počet provozoven společnosti Cresco v USA. Celkem 107 výdejních míst společnosti je rozmístěno od pobřeží k pobřeží po celých USA.

Green Thumb se velikostně nachází uprostřed. Společnost sídlí stejně jako Cresco v Illinois a má několik výdejen ve svém domovském státě i v domovském státě Curaleafu, Massachusetts. Působí celkem na 13 trzích, má 32 výdejen a licence pro 110 maloobchodních provozoven a v současné době zaměstnává 2 700 lidí.

Největší část maloobchodní sítě Green Thumb tvoří řetězec Rise, který má pobočky především v Pensylvánii a Illinois. Společnost Green Thumb také nedávno získala společnost Dharma Pharmaceuticals ve Virginii, která s sebou přinesla vertikálně integrovanou licenci, výrobní zařízení a provozovanou výdejnu. Drží také práva na otevření dalších pěti výdejen ve Virginii, která se stala velmi konkurenčním trhem. Letos zde také uskutečnila akvizici společnost Columbia Care, veterán v oblasti léčebného konopí, díky níž získala jednu z pouhých pěti licencí pro vertikálně integrované provozy ve státě.

Rostoucí příjmy

Ať už byl růst legálního trhu s konopím urychlen dopadem pandemie COVID-19, širší dostupností konopných produktů, nebo kombinací obojího, tržby v USA v roce 2020 vystřelily do nebeských výšin a nadále pokračují.

Společnost Curaleaf přinesla roční tržby ve výši 626 milionů dolarů, což je o 184 % více než v roce 2019. K tomu přispěl 75% nárůst počtu jejích maloobchodních, pěstebních a zpracovatelských provozoven a 75% nárůst počtu států, v nichž působí. Na to navázala v prvním čtvrtletí roku 2021 tržbami ve výši 260 milionů dolarů, čímž zvýšila svou hrubou ziskovou marži meziročně o 6 %.

V roce 2020 vzrostly tržby společnosti Green Thumb o 157 % na 556 milionů dolarů a v prvním čtvrtletí roku 2021 následovaly tržby ve výši 194 milionů dolarů, což představuje meziroční nárůst o 89,5 %. Tento výsledek jí také zajistil třetí po sobě jdoucí čtvrtletí kladného čistého zisku (0,05 USD na akcii).

Největší procentuální skok za rok 2020 zaznamenala společnost Cresco – nárůst o 271 % na 476 milionů USD – a v 1. čtvrtletí 2021 dosáhla dalšího čtvrtletního rekordu ve výši 178 milionů USD, což představuje meziroční nárůst o 168 %. Podle výhledu managementu dosáhne společnost v roce 2021 celkových tržeb ve výši 1 miliardy USD.

Je pozoruhodné, že všechny tyto tři společnosti jsou vybaveny hotovostí potřebnou k tomu, aby mohly pokračovat ve svém strmém růstu i po roce 2021, protože konsolidace nadále formuje tento vyvíjející se trh.

Názor analytiků

Začátkem července zahájil analytik Owen Bennett ze společnosti Jefferies pokrytí těchto tří akcií, přičemž každé z nich udělil nákupní rating a optimistické cílové ceny. Na základě těchto cílových hodnot nabízí společnost Cresco investorům největší potenciál. V současné době se obchoduje za přibližně 11 dolarů, takže pokud by dosáhla Bennettovy cílové ceny přes 28 dolarů, znamenalo by to 155% zhodnocení.

Cena akcií společnosti Curaleaf, která se pohybuje kolem 14 USD, nabízí na základě Bennettovy cílové ceny 25,50 USD 84% růst. A Green Thumb v současné době nabízí 71% potenciální zisk na základě současné ceny 32 USD a cílové ceny 55 USD.

Závěr

Pokud hledáte společnost, která prokázala, že je schopna dosahovat čistých zisků, Green Thumb může být z těchto tří společností tou nejlepší volbou. Existují však pádné argumenty pro to, abyste do svého portfolia zařadili všechny tyto společnosti, protože toto odvětví se rozšiřuje a tlak na legalizaci marihuany na federální úrovni v USA roste. Mějte na paměti, že těchto nedávných temp růstu tržeb bylo dosaženo i v prostředí, kde konopí nebylo federálně legalizováno. Představte si, co by tyto podniky mohly dokázat, kdyby se tento protivítr odstranil.

zdroj: burzovnisvet.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*