Účinnost vakcíny nulová?
Sdílet článek:
Imunoložka Zuzana Krátká upozornila na novou švédskou studii, podle níž se po sedmi měsících ukazuje téměř nulová účinnost očkování. Další dávka to ale patrně nevyřeší.

 

V nové studii ze Švédska se ukazuje, že krátce po podání 2. dávky vakcíny proti covid-19 je účinnost maximální, ale po sedmi měsících už je téměř nulová – upozorňuje imunoložka Z. Krátká, zakládající členka Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

Slyšíme ze všech stran o nutnosti 3. dávky, ale imunoložka konstatuje, že jde jen o nouzové řešení pro rizikové skupiny, protože opakovaná aplikace staré vakcíny nic nového organismus nenaučí.

V dalším textu vakcinolog R. Chlíbek vysvětluje nárůst pozitivně otestovaných kolem 10 000 osob malou proočkovaností v ČR (moje pozn.: Švýcarsko má obdobnou – 64,3 % z celkové populace a má pod 3000 infikovaných za den, stačí, když se občané chovají více opatrně při denním životě, ovšem jak jsem popsala nedávno: nákaza se dál šíří i při 94% proočkovanosti na Maltě, protože infekci přenášejí i ti očkovaní, což nepopírá ani dr. Chlíbek).

Odborníci v ČR jsou zaskočeni rychlým snižováním účinnosti vakcín, zejména u seniorů, než předpokládali, uvádí se dále v textu. I dr. Chlíbek přiznal, že ho to zaskočilo – 6 měsíců je poměrně krátká doba. Konec účinnosti očkování u velké skupiny lidí přišel zrovna teď, konstatoval pro Lidové noviny.

(Moje pozn.: pak kdo že je v českých nemocnicích? Zčásti je tam dnes problém i s nemocnými zdravotníky – různé respirační nemoci, zčásti se oficiálně nyní připouští, že z hospitalizovaných je 30 % očkovaných, Novinky.cz aj.)

Imunoložka Z. Krátká na to reaguje: také izraelská studie ukazuje, že u dříve očkovaných je více infikovaných, senioři byli očkováni v únoru. Švédská studie: po 7 měsících téměř žádná ochrana.

K tomu si přidejme imunologa dr. J. Šinkoru, který včera po 20. hodině vystupoval na ČT24: očkovat menší děti je nesmysl (covid-19 jim neškodí). Vnucovat očkování těm, kteří se z covid-19 uzdravili, je iracionální (většina z nich má dlouhodobou spolehlivou imunitu). Pokud se svéprávní senioři rozhodli neočkovat se, nechte je být, je to jejich volba, kvůli tomu není třeba omezovat celou společnost.

Moje pozn.: U nás nyní podle webu MZ ČR umírají lidé s covid-19 po desítkách za den, ministerstvo místo rozeštvávání lidí na očkované a neočkované a vzbuzování paniky by mělo transparentně informovat, zda na JIP máme převážně nejstarší či zdravotně nejoslabenější jedince s různými jinými nemocemi vč. mladšího věku (zahraniční úřady to potvrzují, rovněž ředitelé některých českých nemocnic). A hlavně by ministerstvo spolu se sociálním resortem mělo kontrolovat správnost celkové péče o zranitelné v ústavech, bez ohledu na ne/očkované lze i nefarmakologickými opatřeními a bez izolace lidí v zařízeních do jisté míry eliminovat rizika. Nejen vůči covid-19 či jiným respiračním nemocem, ale i preventivně sledovat celkový zdravotní stav.

Švýcarská veřejnoprávní televize SRF potvrzuje, že i v této zemi se obyvatelé ústavů (bez rozlišování, zda ne/očkovaní; očkovaní jsou tu ve vyšší míře) nakazí covid-19, někteří pak umírají. Včera šlo o hlavní zprávu SRF.ch:

Např. v jednom domově důchodců v kantonu Basilej se v krátkém čase nakazilo 42 obyvatel, 9 zemřelo. Z pátrání novinářů se ukázalo, že politici a úředníci v různých kantonech mají rozdílná pravidla pro ústavy: v některých se netestoval personál ani návštěvníci, někde nebyly zavedeny ani roušky, anebo jinde – kdo má certifikát (covid-pas), může být bez roušky (moje pozn.: ovšem i očkovaný může přenášet infekci).

Můj závěr: Pro politiky je jednoduché pořídit si alibi: nabídli jsme vám vakcíny vč. třetí dávky, jenže u těch zranitelnějších se více vyskytují nežádoucí účinky a zároveň i nižší účinnost očkování – musí to zůstat jejich svobodnou volnou. Vakcína není jediným prostředkem, jak tvrdí mj. premiér A. Babiš, existuje také přirozená imunita (viz dcera p. Babiše s testem na protilátky) a existují ne-farmakologická opatření, jako např. správné pracovní postupy v ústavech.

Mám jediné přání – aby konečně nastoupil nový ministr zdravotnictví a aby se choval jinak než A. Vojtěch. Aby se poptal např. u skandinávských zdravotních úřadů, jak se věnují zejména zranitelným obyvatelům různých ústavů, protože v nich se mohou nakazit i ti očkovaní (obyvatelé i personál) různými respiračními nemocemi a jak předcházejí zhoršování zdravotního stavu celkově, nezávisle na covid-19. Nechte společnost normálně žít a milióny utrácené na brutální kampaně věnujte na posílení pracovních sil v ústavech.

 

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*