Ukrajina je sudem prachu, jen škrtnout
Sdílet článek:

TRIKOLORA

Teatrální návštěva ukrajinského prezidenta v Praze byla ze strany našich ústavních činitelů nechutným divadlem podlézavosti a devótnosti. Bez jakýchkoli skrupulí dávali najevo, že podpora ukrajinského režimu v barbarském východním válečném konfliktu je jejich nejvyšší prioritou. Namísto střídmé zahraniční politiky zaměřené na ukončení nesmyslného zabíjení jsme se dočkali dalšího řinčení zbraněmi a slibu dodávek další smrtící techniky na bojiště. Výsledkem Zelenského návštěvy bude tedy pouze více šrotu a krve, kterou už má dávno na rukou i naše vládní elita.

V žádné zemi nevynaložila vláda a s ní spřízněná média tolik úsilí na masírování vlastních občanů proukrajinskou a protiruskou propagandou. Ale jak už i tato média přiznávají, stále méně lidí ji je ochotno věřit. A to i přesto, že moc postupně přechází od přesvědčování k vyhrožování a trestání. Po více než 16 měsících konfliktu je zřejmé, že další eskalace vojenských operací nic nepřinese, kromě smrti a nesmírného utrpení těch, kteří ve většině případů o žádnou válku nestojí. V této válce vítězí pouze cynické politické zájmy a zbrojařské koncerny. Všichni ostatní, včetně České republiky, patříme k poraženým. Naše vláda se však takovými myšlenkami nezabývá.

Válečné běsnění je především selháním politiků nejen na straně Ukrajiny a Ruska, ale i celého civilizovaného světa. Co je ještě horší, politické špičky nejsou schopné či ochotné vážně jednat o zastavení bojů a o mírovém urovnání konfliktu. Namísto toho si hrají se sirkami na sudu prachu. Tím jsou jaderné elektrárny v místech bojů či spoléhání se na to, že Rusko nepoužije svůj obrovský arzenál zbraní hromadného ničení, který může zničit celou naši civilizaci. Trikolora považuje tuto situaci za mimořádně nebezpečnou a chování většiny politiků za nezodpovědné. Našich vládních především. Opětovně proto vyzýváme všechny, kteří odmítají další eskalaci české účasti na válce na Ukrajině, aby své postoje dávali najevo všemi možnými způsoby. Je to momentálně spolu s podporou protiválečné politické opozice jediná cesta, jak zabránit katastrofě, do níž nás současná vládní sestava žene.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 3,94 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

9 Comments

 1. VÁLKA MÁ PŘEDNOST PŘED VŠÍM – SEZNAM OLIGARCHŮ NA UKRAJINĚ BYL ODLOŽEN ?
  Protioligarchový zákon navržený prezidentem Volodymyrem Zelenským schválil ukrajinský parlament velkou většinou v září 2021. Legislativa má snížit národní bezpečnostní rizika, která vznikají v důsledku nadměrného vlivu osob s významnou ekonomickou a politickou váhou, oligarchů. Jeho aplikace byla ale kvůli válce odložena. Zástupce vedoucího prezidentské kanceláře Andriy Smirnov označil seznam oligarchů během války za “hloupost” v rozhovoru pro ZDROJ zpravodajský portál rbc.ua zveřejněném v pondělí. Toto tvrzení opírá o skutečnost, že velké podniky byly kvůli válce ve složité situaci. „Dnes není možné objektivně rozhodnout, kdo je oligarcha a kdo ne, vzhledem k tomu, že tito lidé přicházejí o miliardy dolarů. Za současné situace by bylo nerozumné uvádět oligarchy,“ řekl Smirnov. )))
  Podle zástupce vedoucího prezidentské kanceláře ještě nenastal čas pro zákon proti oligarchům.
  „V zemi, kde zuří válka, kde se musí zavírat továrny, není čas na aplikaci takového zákona. Nyní je těžké dělat objektivní rozhodnutí. Nemá cenu se tím ani trápit. Válka musí být vyhrána, poté se můžeme k této otázce vrátit,“ vysvětlil Andriy Smirnov.–hlavně, že v zemi, kde zuří válka mají čas na protikuřácký zákon, který je v platnosti na Ukrajině ode dneška, reklamy, tabákové výrobky s příchutěmy a celý ten šaškec kolem toho)))na to čas je, na oligarchy neee))) KLASIKA UKÁČKOVO )))
  Podle legislativy, kterou dne 5. listopadu 2021 podepsal Volodymyr Zelenskij, Rada národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny, RNBO rozhoduje o tom, kdo se kvalifikuje jako oligarcha, a registruje je. Po půlročním přípravném období vstoupila aplikace zákona v platnost v květnu 2022, ale seznam oligarchů nezačal. Osoby prohlášené za oligarchy nesmějí financovat politické strany ani se účastnit privatizačních procesů. zdroj Korespondent/KH

  • V této souvislosti připomínám, že vzhledem k pomoci EU Ukrajině je legitimní se ptát, zda nebohatne na obilí oligarcha!
   viz-opakuji-
   Polský msmstrím–farmer,pl
   Ukrajina: 80 společností podezřelých z porušení zákona při vývozu obilí. Mezi nimi společnosti mezinárodních magnátů…článek z 9.7.20323
   Lidé pobývající v psychiatrických léčebnách byli jmenováni prezidenty společností vyvážejících ukrajinské obilí. Společnosti vydělaly miliony, aniž by platily daně nebo se řádně registrovaly. Mnohokrát si změnili jména, aby zakryli praxi.
   Ukrajinské orgány činné v trestním řízení zahájily vyšetřování porušení předpisů o vývozu obilí v září loňského roku. V souvislosti s ní bylo zkontrolováno přes 300 ukrajinských společností. Vyšetřovatelé mají vážné podezření a obvinění proti 80 z nich, uvádí nejen polský msm,Má jít o firmy, které prodávaly ukrajinské obilí bez řádné registrace nebo se vyhýbaly placení daní. Mnoho z nich vzniklo po zahájení ruské invaze na Ukrajinu. Převáželi ukrajinské obilí přes rumunské hraniční přechody, hlavně přechod Halmeu. Podle prokuratury jen loni tyto firmy připravily stát na nezaplacených daních nejméně o 140 milionů dolarů. Jen za prvních 7 měsíců války přepravily podezřelé subjekty do firem v Rumunsku, Maďarsku a České republice nejméně 1,7 milionu tun obilí v hodnotě 495 milionů dolarů. pokrač třeba zde viz polský msm
   A na tohle to čas je-Ukrajina-vstoupí v platnost nový protitabákový zákon–jak země ve válce ZROVNA tohle řeší?,..
   11. července vstoupí v platnost změny protitabákové legislativy.
   Státní potravinářská a spotřebitelská služba uvádí, že zákon zahrnuje taková omezení, jako jsou:
   – Zákaz prodeje ochucených cigaret a tabáku k ruč…..
   na to čas je…)))

 2. Iv.Na Vas sahodlouhy komentar staci jedna věta.Kdyby RF dal cvicila na svem uzemi jak oblbovala cely svet,tak je Afrika napapaná Ukrajinskym obilim az k prasknuti,kazdy si hledi sveho,no a Vy by jste kdyz uz neni in a coll Covid a plyn nemėl o čem psát.

   • To je místní Pepek Vyskoč :)))
    Poté co napíše svůj výstřik, svěsí ruce, vytřeští oči a zařve mméééééééééééé !

    • Aha, tak to bude lepší ho překročit)), do toho nechci šlápnout a zašpinit se)))dík za reakci a Vám Romane přeji pohodový den

 3. W Ukrainie 80 firm, w tym spółki międzynarodowych gigantów, podejrzewa się o łamanie prawa przy eksporcie zboża
  Grzegorz Tomczyk
  09-07-2023, 15:19 | Aktualizacja: 09-07-2023, 20:50
  polská msm
  jen dodám BMVR )))

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*