Úniky přísně tajných dokumentů Pentagonu: USA špehují své spojence
Sdílet článek:

SLOVANKA

Místo slova „spojenci“ by samozřejmě bylo mnohem vhodnější využít slova „lokajové,“ kteří oddaně plní všechna přání páníčka, byť by byla proti zájmům těchto zemí.

O tom, že CIA sleduje lokajské státy, velmi dobře víme již od dob Merkelové, kdy se o odposleších tehdejší německé kancléřky všeobecně vědělo. Také záhy poté, co se odposlechy provalily, začala praktikovat politiku otevřených hranic a bezbřehého vítání, tedy politiku výměny obyvatel.

Lze tedy předpokládat, že odposlechy se hodí k případnému vydírání těch politiků, kteří nejsou příliš poslušní.

Přísně tajné dokumenty Pentagonu, které se v posledních týdnech objevily online, poskytly mimo jiné vzácný pohled na to, jak USA špehují takzvané spojence i nepřátele, a americké úředníky tyto úniky hluboce znepokojily.
Někteří členové parlamentu v Americe se proto vážně obávají, že mezinárodní vztahy USA jsou ohroženy. Mezi vlády, které USA podle dokumentů špehují, patří dokonce i významní spojenci jako Jižní Korea, Izrael a Ukrajina.

CNN také uvádí, že americké úniky nutí Ukrajinu změnit své vojenské plány. Únik přísně tajných  dokumentů odhaluje kritické slabiny ukrajinské výzbroje, protivzdušné obrany a velikosti a připravenosti praporu v kritickém okamžiku války, zatímco ukrajinské síly se údajně připravují na protiofenzívu proti Rusům.

Dokumenty také ukazují, jak USA prostřednictvím různých odposlechů infiltrovaly ruské ministerstvo obrany a dokonce i skupinu Wagner.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*