Úpadek
Sdílet článek:

LIBOR ČÍHAL

Donald Trump na sociální síti Truth Social napsal, že USA prochází obdobím úpadku, jsou tak pohrouženy do vnitřních problémů, že nejsou schopny reflektovat, co se děje ve světě, v mezinárodní aréně nedokáží čelit počínání Číny a Ruska a dalších k USA ne moc přátelských zemí. Podle Trumpa nejsou USA schopny ochránit svou jižní hranici, zažívají fiktivní volby a jsou pohrouženy v inflační ekonomice. Nějaký úpadek musí USA zažívat, jinak by Trump nezvítězil v prezidentských volbách a má i po čtyřleté přestávce velkou šanci na znovuzvolení, v americké historii je to velmi ojedinělé. V Čechách dík totální režimní propagandě žijeme v domnění, že USA jsou na planetárním vrcholu a zůstane to tak až do konce světa.

Pokud se nezmění americká politika, USA v příštích desetiletích nemusí tendenci k degradaci vůbec překonat. Amerika zatím nepocítila důsledky gigantického státního dluhu, které dík dolaru rozpouští po celé planetě. Prezident gaullistické UPR a prezidentský kandidát Francois Asselineau na twitteru charakterizoval dnešní USA: “Mafiozní a senilní loutka v rukách deep state oznámila další miliardy navíc neonacistickému ukrajinskému režimu, přitom se USA propadají do dekadence a z městských aglomerací se stávají slumy pod širým nebem.” Asselineau je považován za velmi seriózního politika, ovšem video, které k příspěvku přiložil, by mohlo být klidně natočeno v Marseille. USA jsou zajímavou zemí, mají solidní základ, který se tak rychle nezbortí. USA zažívaly jeden z vrcholů své historie s otroky v jižních státech Unie, velký idol demokratických pověr Kennedy byl zvolen pomocí irské a italské mafie. Demokratické praktiky se zločinným pozadím, nad nimiž vzdychají české univerzity a onanuje ministryně obrany, perfektně popsal ve Stínu hrdiny Alan Chase. Americký fundament má tvrdý základ, nejblíž pravdě bude asi konstatování Hannah Arendtové, americký sen devatenáctého a dvacátého století není snem o svobodě a osvobození člověka, ale je to sen o zemi mléka a medu, a technologie pomohla tento sen realizovat. Otcové americké revoluce hlásali jednoduchost mravů, svoboda a luxus nejsou kompatibilní.

Podle marxisticky zabarvené analýzy známého ekonoma Richarda Wolfa v interview v Dialogue Works tentokrát už americké slávě opravdu zvoní hrana. Podle ekonoma je očividné, že USA nezaostávají jenom v ekonomice, ale projevuje se to i v kulturně-ideologické oblasti. Podle ekonoma se jedná o historickou transformaci, která se podobá období konce britského impéria nebo konci perského impéria a počátku osmanského období. Američané mají strach se podívat pravdě do očí. Je normální, že země v ekonomicky hegemonistické pozici diktuje i v politické, kulturní a ideologické oblasti. Pokud USA ztratí ekonomickou moc, nevěští to nic dobrého americké ideologii, kultuře a politice.

Je nezpochybnitelné, že chaotická, bolestivá a sociálně rozdělující politika USA dlouhodobě úpadkové příznaky vykazuje. Polovina země jde s Ukrajinou proti Rusku, druhá polovina chce jinou cestu. Pokud se Trump stane prezidentem, vydá se druhou cestou, a uvidíte velmi odlišné rozdělení zemí po celém světě. Země celého světa jsou znepokojeny, obzvlášť ty, které říkají, nás to nezajímá. Zajímá je to nejvíc, znepokojuje je, co se stane s Francií a s Německem. Británie, Německo, Francie a Itálie prochází ostrým vnitřním bojem, protože různá hospodářská odvětví mají různé zájmy. Jedno průmyslové odvětví tíhne k Číně a dělá všechno proto, aby se tam stát nasměroval. Druhé má blíž k USA a priorizuje tyto vztahy. Politika té či oné země je odvislá od toho, která odvětví jsou vlivnější. Jde o dva protichůdné směry, které naformují mapu příštího světa. Politika se druhotně odvíjí od tohoto schematu, maskovat se může čímkoliv.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Že je Západní svět v úpadku (nejen USA) je očividné a už si o tom cvrlikají vrabci na střeše. To u nás nevidí jenom 5demoliční Fialovic Bander bandaspolu s progresivistickou pátou kolonou, kteří ruku v ruce tomu rozvratu napomáhají… 🙁

    • USA jsou v úpadku celou dobu, co jsem na světě, tedy 60 let, a byly v úpadku nejspíš i předtím. Zrovna tak poslouchám 60 let, že dolar přestává být dominantní světovou měnou. Tak nevím. (Že by přání otcem myšlenky??)

  2. R.D.Tak Vam osobne nic nebrani jit žit vysneny zivotni rust třeba do BRICS. A na nějaky upadek zapadu si ani nevzpomenete v tom ráji.Tak nevahejte.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*