Uršula šíří dezinformace
Sdílet článek:

PETR ZDOBINSKÝ

Na jakémsi zbytečném setkání v Praze, kam stála vstupenka 9 tis. Kč, vystoupila německá Uršula, jeden z největších škůdců Evropy. Nemluvila o svých špinavých kšeftech s s firmou Pfizer, to ne. Žádná morální sebereflexe.

Podle ní vystoupil proti špatnému vzduchu před listopadem 1989 nějaký student. To je ovšem dezinformace, protože v Teplicích se tehdy sešlo více lidí.

V Řecku hoři, protože zvířata již nespásají trávu, jako kdysi a migranti zapalují chroští, ale za požáry může počasí. Zase dezinformace.

Když prší, je Evropa ve varu – nevím, jak vy, ale podle mne se voda vaří při 100 stupních. Zase dezinformace.

Podle Uršuly na autobusové lince 170 v Praze budou jezdit vodíkové autobusy, které vyrábí známá automobilka Škoda. Opět lež, jako věž. Škoda auto autobusy nevyrábí.

Ačkoliv naše kupní síla poklesla o 20 % za rok zejména kvůli Bruselu a německé energetické politice, dle Uršuly Evropa roste ….

Evropa údajně stojí na naší straně, no to tak jistě. A která Evropa – ta od Atlantiku po Ural nebo Norsko nebo Švýcarsko nebo Velká Británie ?

Evropské podniky údajně čekaly, až Evropa vymezí směr. Znáte jeden takový podnik ?

V Krušných horách jsou krásná údolí – třeba Bezručovo údolí, údolí Prunéřovského potoka. Krušné hory jsou díky odsíření krásné i bez Uršuly a EU a Uršula nám chce toto území zahnojit vodíkovými údolí. Fakt hnus.

Tak energie prý stojí podle Uršuly stejně jako před únorem 2022 – ceníky tomu ovšem neodpovídají – zase dezinformace.

Elektromobilitu údajně podle Uršuly dotuje jenom Čína – a proč tedy Praha hradí dobíječky aut, proč mají elektro auta různé úlevy ?? Aha není dotace jako dotace.

Tak u nás se prý zrodily elektrické vlaky. To jsem ani netušil, že firma Siemens vzešla od nás a Berlín leží v Čechách. Tam snad vyjel první elektrický vlak od firmy Siemens. Nebylo to Prusko, které elektrifikovalo trať do Kořenova ? Nebyla u nás první běžná trať elektrifikována na Slovensku po válce ?

Umíte si představit, že za toto zaplatíte 9 tis. Kč ? Zlatý Miloš Jakeš a jeho projev z Červeného Hrádku !

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

  1. Nejsou to spíš obyčejné lži vygumované, úplně zbytečné bruselské slípky??
    MPA se ještě musí hodně učit. No, tolik hodně zase ne…

  2. Pokud si to dobře pamatuji, tak první elektrická trať u nás byla z Tábora do Bechyně (kdysi jsem po ní jel), a to v důsledku “sabotáže”, kdy lucidní inženýři vystavěli původně hippomobilní dráhu tak, že mohla být bez problémů elektrifikována (zatímco jiné koňky se musely na lokomotivy, parní i elektrické, složitě přestavovat).

    • Ale jistě, máte pravdo s tratí Tábor – Bechyně. Já jsem měl na mysli nějakou solidní trať ne Křižíkovu lokálku s mnoha oblouky.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*