Užiteční idioti
Sdílet článek:
Užiteční idioti, servilní vůči režimu, používali podobná zdůvodnění cenzury za všech okolností.
.
Vždy se jednalo o ochranu ubohých, hloupých obyvatel, vůči propagandě nepřátel naší země.

.
Nebo tak nám to aspoň za bolševika říkali. A disentu říkali užiteční idioti Západu, ztroskotanci a samozvanci, agenti imperialismu, nepřátelé socialismu, klerofašisté apod.
.
Dnes máme Putinovu pátou kolonu, dezoláty, nemocné, staré a nevzdělané venkovany, popírače klimakterické změny, antivaxery, islamofoby, homofoby, nebezpečné pravicové extremisty, eurofoby, proruské troly, šovinisty, kteří páchající těžké zločiny me too, U2 mansplainingu, aquaplaningu, vypouštění CO² atp, atd.
.
Dnešní “liberální demokraté” – vyprázdněnější termín abychom dnes pohledali – jsou v nálepkování, ostrakizování části společnosti, promyšlenosti cenzury a míře pohrdání zbytkem názorového spektra tak zběhlí, že by jim to autoritáři všech dob, zemí a režimů mohli leda závidět.
.
Ano, nemáme ještě gulagy. Zatím jen ty virtuální, kam se odporoučíte za nedostatek souhlasného hýkání se zbytkem stáda. Přehršel ostudných nálepek si vysloužíte za jakoukoliv pochybu o oficiálním narativu. Kdo neskáče není Čech hop hop hop – pardon – liberální proevropský – proLGBT – antislovanský feministický demokrat s fóbií z CO².
.

Zbynek Passer

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*