PETER CADDLE
Elon Musk odsuzuje nadcházející zákony o nenávistné mluvě v jedné zemi EU jako „ohromný útok na svobodu slova.“
Tento techno-miliardář a generální ředitel Twitteru Elon Musk řekl, že nadcházející zákony o nenávistné mluvě v Irsku jsou „ohromným útokem na svobodu slova.“
Irské úřady budou podle navržené legislativy mít pravomoc k trestním rozsudkům nad lidmi za různé „nenávistné“ přečiny včetně vlastnictví materiálů, které pokud se rozšíří, tak by mohly „podněcovat“ nenávist k jiným.
Navržený zákon rovněž stanovuje, že soudní systém v této zemi může prostě, pokud to soud považuje za rozumné, i jen předpokládat, že osoba vlastnící takové „nenávistné“ materiálu je má v úmyslu distribuovat, čímž budí obavy, že navržený zákon je v podstatě pokusem irské vlády zavést „ideo-zločiny“.
Tato kritika se ozývala během parlamentní debaty tento týden, neboť irská pokrokářská vláda dále tento zákon protlačuje, když teď je už jen pár kroků od schválení.
Avšak během obav z nadcházejícího zákona vystavovaných na internetu se teď do debaty vložil šéf Twitteru Elon Musk s odsouzením této navržené irské legislativy jako útoku na svobodu slova.
„Toto je ohromný útok na svobodu slova,“ napsal v sobotu Musk.
Muskovo odsouzení nejspíš v irském politickém prostředí rozpoutá bouři, když mnozí elitáři z tohoto ostrova uvedeného jihoafricko-amerického podnikatele nesnáší.
Dokonce prezident této země Michael D. Higgins se v minulosti do Muska pouštěl a jeho převzetí Twitteru loni očerňoval jako „formu diktatury“.
Ale ač ho irští politici asi moc rádi nemají, tak mají Muskovy názory v této zemi dost váhu díky její ohromné závislosti na amerických nadnárodních společnostech v technickém a farmaceutickém průmyslu.
I Muskovo vlastní Twitter má své evropské ústředí umístěné v irské metropoli Dublinu, kdy irské regulační orgány mají nad aktivitami tohoto giganta sociálních médií v EU značnou kontrolu.
Tak to by u nás musela jít za katr celá vládní ekipa za šíření nenávistných a pomlouvačných vyjádření vůči každému opozičnímu názoru.
To by musela, ale pouze v případě, že by zákony platily pro všechny stejně. Ovšem „zákony“ o předsudečné nenávisti a podobné výblitky našich zákonodárců jsou pouze klackem na potenciálně neposlušný plebs.
T.Jinde v zemích žadny opziční nazor vlady nepomlouvají,ale rovnou mu zajistí ubytování a stravu v příjemném penzionu na dálném východě.