V Německu museli demontovat větrnou farmu, aby mohli rozšířit uhelný důl




Sdílet článek:
Německo, hegemon celé zelené EU, bylo vždy v čele prosazování šílené zelené politiky. Mezi prvními začali právě Němci odstavovat jaderné elektrárny a stavět větrníky kde se dá. Posléze, díky uloženým protiruským sankcím a následném útoku na Nord stream, však padl další zdroj levné energie – ovšem i tentokrát šlo o střelu do vlastní nohy.

Pokud se tedy německá vláda – jak současná, tak minulá – rozhodla dostat Německo a všechny jeho satelity včetně ČR  do světa, kde nikdo nic nevlastní a vše se sdílí zkratkou, pak se to báječně daří. Deindustrializace je v plném proudu a firmy se zděšením prchají tam, kde jim nabídnou levnější energie.

Rozběhnout již dávno vypnuté jaderné elektrárny není tak jednoduché. Jednodušší je rozběhnout znovu ty uhelné, tedy ty, které produkují nejvíc CO2, který tak vadí současným propagandistům. A to třeba i na úkor nedávno postavených větrníků…

Německá energetická společnost demontuje větrnou farmu, aby umožnila rozšíření provozu v přilehlém uhelném dole, uvedli úředníci.

Německý uhelný důl Garzweiler je provozovaný energetickou společností RWE. Mluvčí společnosti připouští, že situace se zdá být „paradoxní“ – obětování jednoho zdroje energie pro druhý – ale obhajoval rozhodnutí jako nezbytné k posílení dodávek uprostřed probíhající energetické krize.

„Uvědomujeme si, že to působí paradoxně,“ uvedl mluvčí RWE Guido Steffen. „Ale tak to je.“

Není to vůbec „paradoxní“, je to praktické. Německo potřebuje spolehlivou energii nyní, když pohodlná rezervní kapacita poskytovaná masivním ruským dovozem zemního plynu již není k dispozici, aby zaplnila uvolněné kapacity, když vítr nefouká, nebo fouká tak silně, že větrné mlýny musí být uzavřeny.

Praktická nezbytnost energie založené na uhlovodících  je zřejmá nyní, kdy bude obrovské množství Evropanů tuto zimu mrznout.

Expanze přichází v tandemu s plánem dočasně vrátit na trh tři uhelné bloky RWE spalující hnědé uhlí, což je rozhodnutí, které schválil německý kabinet. Jednotky byly dříve v pohotovostním režimu.

RWE (původně Rheinisch-Westfälisches Elektrizitätswerk) je gigant mezi veřejnými službami, který se v roce 2020 umístil jako 292. největší veřejná společnost  na světě. Obsluhuje nejlidnatější a nejhustěji osídlenou německou spolkovou zemi Severní Porýní-Vestfálsko.

Zatím se nikdo neobtěžoval odhadnout, kolik životů ptáků bude zachráněno odstraněním ptačích mixérů, které se maskují jako rádoby zelené. Větrné farmy se nacházejí na cestě větrných proudů, které migrující ptáci následují, což je pro naše ptactvo obzvláště smrtící.

Díky německému fanatickému přijetí zeleného náboženství je RWE již třetím největším výrobcem obnovitelné energie v Evropě… alespoň do doby, než bude demontováno více větrných a solárních zařízení.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*