Vatikán v Davosu: Církev realizuje plány Velkého resetu




Sdílet článek:
Celý summit WEF, který skončil ve čtvrtek, probíhal ve jménu Velkého resetu a snad vyjma Ruska a Severní Koreji se nenašla země, která by zde neměla zastoupení. Jak se mi podařilo záhy zjistit, tak i z ČR si jel jeden z vládních politiků pro instrukce a to konkrétně Josef Sikela, ministr průmyslu a hospodářství, což je celkem logické, neboť na summitu WEF v roce 2019 byl Havlíček, který tehdy zastával stejný post. Zatímco Havlíček přišel v doprovodu Babiše, tak Fiala tentokrát Sikelu nenásledoval. Ostatně, úplně postačí, když si pro instrukce zajede jeden člen vlády.

Ale summitu WEF se zdaleka neúčastní jen politici, na fóru WEF jste mohli najít i zástupce různých korporací či neziskovek. A nechyběl zde samozřejmě ani zástupce Vatikánu, který potvrdil, že i nadále bude Bergoglio se svými nohsledy poslušně následovat instrukce globalistů, kteří ostatně sami dobře věděli, proč na post nejvyššího představitele katolíků vysílají právě svoji loutku.

Katolická církev má v úmyslu „přijmout politická opatření a programy, aby uvedla do praxe otázky diskutované na fóru,“ řekl otec Leonir Chiarello, generální představený Řádu Skalabrinů.

Vatikánský duchovní, který se v roce 2022 zúčastnil summitu v Davosu, konference pořádané Světovým ekonomickým fórem (WEF), která prosazuje represivní zelenou agendu, otevřené hranice a řízení budoucích pandemií, uvedl, že katolická církev je odhodlána se podřídit různým otázkám diskutovaným na fóru.

V rozhovoru pro Vatican News otec Leonir Chiarello, generální představený Kongregace misionářů sv. Karla (Skalabrinern), řekl, že Církev je v čele realizace mnoha globalistických ideálů WEF.

Chiarello, který byl papežem Františkem jmenován členem Kongregace pro instituty zasvěceného života a společnosti apoštolského života, vysvětlil, že existuje osm základních otázek, kterými se bude Davoské fórum zabývat na svém výročním zasedání, včetně „klimatu a přírody, spravedlivější ekonomiky, zdraví, globální spolupráce, společnosti a spravedlnosti“.

Generální představený ocenil fórum za jeho závazek ke „spolupráci pod záštitou spoluodpovědnosti a mezinárodní spolupráce, s cílem dosáhnout pokroku při dosahování výsledků těchto hlavních otázek, o kterých diskutujeme na fóru.“

Mezi mnoha výzvami, kterými se fórum chce zabývat, jsou, slovy duchovního, koronavirová krize a války ve světě. „V podstatě,“ řekl Chiarello, „církev musí spolupracovat se sekulárními organizacemi, aby vyvinula konsensus a společnou agendu pro řešení otázek ochrany přírody, ekonomiky, práce, technologií, obchodu, zdravotní péče, sociální spravedlnosti a dalších otázek, kterými se fórum zabývá.“

Kromě toho Chiarello řekl, že Církev je odhodlána „provádět politiky a programy, aby uvedla do praxe otázky diskutované fórem a vytvářet mechanismy pro mezinárodní spolupráci a spoluodpovědnost zaměřenou na dosažení konkrétních výsledků k dosažení cílů stanovených ve Švýcarsku.“

„Katolická církev je již odhodlána zabývat se různými otázkami diskutovanými na fóru, a to jak na globální, tak na místní úrovni,“ potvrdil.

Kněz se zmínil o perspektivě navržené papežem Františkem v Laudato Sí a Fratelli Tutti pro péči o přírodu a podporu inkluzivnější ekonomiky jako o příkladech provádění agendy WEF církví, ale navrhl, že „katolická církev může udělat více tím, že se zapojí do jiných již existujících iniciativ a zapojí další iniciativy sociálních a politických aktérů, které se vyvíjejí na místní i celosvětové úrovni“.

Skupiny uvnitř katolické církve již vyjádřily vážné znepokojení nad papežovou podporou Cílů udržitelného rozvoje Organizace spojených národů (OSN), které jsou součástí Agendy 2030 podporované WEF a to dokonce včetně propotratové politiky.

Dojem, že Vatikán přijal cíle OSN a WEF, byl posílen, když papež František vyjádřil svou vděčnost za schválení cílů udržitelného rozvoje na papežské konferenci v roce 2016, které se zúčastnil také notoricky známý obhájce potratů a kontroly populace Jeffrey Sachs.

Sachs, jeden z nejvýznamnějších zastánců Agendy 2030 na světě a častý návštěvník Vatikánu, také řekl, že papežova encyklika Laudato Si – chválená Chiarellem jako implementace davoské agendy – umožnila schválit Agendu 2030 pro udržitelný rozvoj.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*