Ale summitu WEF se zdaleka neúčastní jen politici, na fóru WEF jste mohli najít i zástupce různých korporací či neziskovek. A nechyběl zde samozřejmě ani zástupce Vatikánu, který potvrdil, že i nadále bude Bergoglio se svými nohsledy poslušně následovat instrukce globalistů, kteří ostatně sami dobře věděli, proč na post nejvyššího představitele katolíků vysílají právě svoji loutku.
Katolická církev má v úmyslu „přijmout politická opatření a programy, aby uvedla do praxe otázky diskutované na fóru,“ řekl otec Leonir Chiarello, generální představený Řádu Skalabrinů.
Vatikánský duchovní, který se v roce 2022 zúčastnil summitu v Davosu, konference pořádané Světovým ekonomickým fórem (WEF), která prosazuje represivní zelenou agendu, otevřené hranice a řízení budoucích pandemií, uvedl, že katolická církev je odhodlána se podřídit různým otázkám diskutovaným na fóru.
V rozhovoru pro Vatican News otec Leonir Chiarello, generální představený Kongregace misionářů sv. Karla (Skalabrinern), řekl, že Církev je v čele realizace mnoha globalistických ideálů WEF.
Chiarello, který byl papežem Františkem jmenován členem Kongregace pro instituty zasvěceného života a společnosti apoštolského života, vysvětlil, že existuje osm základních otázek, kterými se bude Davoské fórum zabývat na svém výročním zasedání, včetně „klimatu a přírody, spravedlivější ekonomiky, zdraví, globální spolupráce, společnosti a spravedlnosti“.
Generální představený ocenil fórum za jeho závazek ke „spolupráci pod záštitou spoluodpovědnosti a mezinárodní spolupráce, s cílem dosáhnout pokroku při dosahování výsledků těchto hlavních otázek, o kterých diskutujeme na fóru.“
Mezi mnoha výzvami, kterými se fórum chce zabývat, jsou, slovy duchovního, koronavirová krize a války ve světě. „V podstatě,“ řekl Chiarello, „církev musí spolupracovat se sekulárními organizacemi, aby vyvinula konsensus a společnou agendu pro řešení otázek ochrany přírody, ekonomiky, práce, technologií, obchodu, zdravotní péče, sociální spravedlnosti a dalších otázek, kterými se fórum zabývá.“
Kromě toho Chiarello řekl, že Církev je odhodlána „provádět politiky a programy, aby uvedla do praxe otázky diskutované fórem a vytvářet mechanismy pro mezinárodní spolupráci a spoluodpovědnost zaměřenou na dosažení konkrétních výsledků k dosažení cílů stanovených ve Švýcarsku.“
„Katolická církev je již odhodlána zabývat se různými otázkami diskutovanými na fóru, a to jak na globální, tak na místní úrovni,“ potvrdil.
Kněz se zmínil o perspektivě navržené papežem Františkem v Laudato Sí a Fratelli Tutti pro péči o přírodu a podporu inkluzivnější ekonomiky jako o příkladech provádění agendy WEF církví, ale navrhl, že „katolická církev může udělat více tím, že se zapojí do jiných již existujících iniciativ a zapojí další iniciativy sociálních a politických aktérů, které se vyvíjejí na místní i celosvětové úrovni“.
Skupiny uvnitř katolické církve již vyjádřily vážné znepokojení nad papežovou podporou Cílů udržitelného rozvoje Organizace spojených národů (OSN), které jsou součástí Agendy 2030 podporované WEF a to dokonce včetně propotratové politiky.
Dojem, že Vatikán přijal cíle OSN a WEF, byl posílen, když papež František vyjádřil svou vděčnost za schválení cílů udržitelného rozvoje na papežské konferenci v roce 2016, které se zúčastnil také notoricky známý obhájce potratů a kontroly populace Jeffrey Sachs.
Sachs, jeden z nejvýznamnějších zastánců Agendy 2030 na světě a častý návštěvník Vatikánu, také řekl, že papežova encyklika Laudato Si – chválená Chiarellem jako implementace davoské agendy – umožnila schválit Agendu 2030 pro udržitelný rozvoj.
Buďte první kdo přidá komentář