Zeman: Na Fialovu blbou náladu existují dvě možnosti
Sdílet článek:

PZ

Bývalý prezident Miloš Zeman zkritizoval současnou vládu Petra Fialy (ODS) a vyjádřil se k vánočnímu poselství, které bude podle jeho slov „poselstvím občana“. A pár slove také řekl na adresu svého někdějšího rivala Kalouska.

„Já dávám přednost konkrétním datům před dojmy. A konkrétní data říkají, že Česká republika je jedinou zemí EU, která se svým ekonomickým výkonem nedostala na předcovidovou úroveň,“ prohlásil Zeman rozhovoru pro CNN Prima News.

„Jestliže to svým způsobem zvládly vlády všech dalších zemí EU, tak musí být příčina ve vnitřních vlivech,“ řekl dále Zeman, který zároveň připomněl nedávno zveřejněný výzkum agentury Morning Consult, podle které se premiér Petr Fiala umístil v žebříčku popularity světových lídrů na domácí scéně na posledním místě.

„Já samozřejmě souhlasím s podporou Ukrajiny,“ prohlásil exprezident Zeman. Zároveň však dodal, že Čechy zajímá také dopad na jejich peněženky.

„Vláda to v 99 procentech případů nedělá dobře,“ ohodnotil práci současné Fialovi vlády exprezident.

Zeman se následně vyjádřil ke kandidatuře Miroslava Kalouska do eurovoleb. Aby se Kalousek stal kandidátem strany do Evropského parlamentu, odmítlo na začátku prosince širší vedení TOP 09. Vedení dodalo, že by si Kalouska přálo v domácí politice, konkrétně v Senátu.

„Ovšem Senát je tak trochu odpadkový koš české politiky a odkladiště neúspěšných politiků,“ neodpustil si uštěpačnou poznámku Zeman.

„V politice probíhá třídní boj těch, kdo dostatečnou inteligenci nemají, proti těm, kdo inteligenci mají,“ prohlásil exprezident s tím, že přestože byl Kalousek jeho politický oponent, nikdy nepopřel, že je inteligentní.

„A v politice navíc existuje závist. Takže když jste obklopeni závistivými nulami, tak se snažíte tyto nuly překonat a tyto nuly se vás naopak snaží zničit. V TOP 09 se to povedlo nulám,“ pokračoval exprezident.

Zeman v rozhovoru také komentoval neúspěch EU ve snaze o shodu a podobě revize unijního rozpočtu na roky 2021 až 2027, které zohledňovaly finanční podporu Ukrajině. Maďarský premiér Viktor Orbán peníze Ukrajině vetoval. Zeman řekl, že Orbán se tímto krokem usiluje o to, aby Evropská unie „odblokovala miliardy eur ve prospěch Maďarska“.

„Každý politik má hájit své národní zájmy,“ prohlásil Zeman na adresu Orbánova jednání. Nejedná se podle něj o vydírání, ale o rovnováhu zájmů.

Zeman se také vrátil k příspěvku Fialy na sociální síti X, kde premiér k popisu společnosti využil termín „blbá nálada“, kterým odkazoval na známý projev tehdejšího prezidenta Václava Havla z roku 1997, jenž tenkrát tímto výrazem označil tehdejší situaci ve společnosti.

Podle Zemana nyní existují dvě možnosti, jak na “blbou náladu“ ve společnosti reagovat.

„První způsob je ignorovat, to dělá česká vláda. A druhý způsob je brát to vážně,“ okomentoval situaci Zeman.

O tradičním poselství, které pronese 26. prosince i letos, Zeman řekl, že bude mluvit z pozice občana.

„Bude to poselství občana Miloše Zemana,“ řekl o nadcházejícím poselství. Projev bude podle něj sestaven ze tří částí.

„Jsem historický optimista. Domnívám se, že občané této země jsou stále ještě inteligentnější než jejich politici. Bohudík pro občany, bohužel pro politiky,“ zakončil svůj rozhovor na CNN Prima News bývalý prezident ČR Miloš Zeman.

prvnizpravy.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Pan bývalý prognostik by měl čtenáře info movat,kdy konečnė skončí akce čisté ruce a všichni je budou mít zase čistè.Zemi draka ordinoval nám,svým potomkům studie a život na zapadě.Má přehled.

  2. Stále kvoká, stále kvoká.
    Zkrátka nám chce nabulíkovat, že podporu Ukrajině sice ano, sankce proti Rusku sice ano, ale kdyby to bylo s ANO, tak by vše bylo ono.
    Že za sjačky může Fyjala se SPOLUtlupou Fun Ydjots je jasné, ale pokud jiní budou dělat totéž, nikdo z nich bič z *ovna neuplete.
    Snaží se nám nabulíkovat, že ostatní z Evropského Svazu hýří a skotačí a prší na ně úspěchy a blaho.
    Mýlí se stejně, jak už kdysi popisoval v bezpovšimném nebestselleru Jak jsem se mýlil v politice.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*