Korespondenční volba je hit progresivistické levice
Sdílet článek:
Korespondenční volba je hit progresivistické levice, který v poslední době velmi pochybným a kontroverzním způsobem rozhodl volby v některých západních zemích – konkrétně prezidentské volby v Rakousku a v USA. Tento způsob hlasování byl v těchto zemích prosazen jako významem údajně okrajová pomoc občanům, kteří se z nejrůznějších důvodů (nemoc, pobyt v zahraničí atd.) nemohou voleb zúčastnit osobně. Náhle, z nejrůznějších vysvětlitelných či nevysvětlitelných důvodů se v některých případech korespondenční hlasy stávají rozhodující formou hlasování s určujícím vlivem na volební výsledek. V případě Rakouska a USA to bylo právě korespondenční hlasování, které zcela otočilo volební výsledek dosažený v prezenčních volbách.

Tyto zkušenosti, které vyvolávaly pochybnosti o regulérnosti voleb a rozdělily společnost, potvrzují, že nejen samotné obavy z možné manipulace hlasování, ale vůbec celkové znejistění veřejnosti ohledně legitimity volebních výsledků jako takových, by měly vést k maximální opatrnosti vůči návrhům na zavedení korespondenčního hlasování. Opuštění dvou základních principů demokratických voleb – tajnosti a přímosti hlasování, které korespondenční volba přináší, je ohromným rizikem. Jakékoliv účelové kalkulace některých stran, doufajících, že tímto způsobem vylepší své volební výsledky, se snadno mohou obrátit svými potenciálními důsledky nejen proti svým původcům, ale proti demokratickému politickému systému jako takovému.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Volič, který v naší republice nebude v příštích 4 letech žít, by neměl mít možnost volit její zastupitelské orgány ani korespondenčně, neboť nebude vystaven důsledkům svého hlasování. Já taky jako občan malého města nevolím třeba pražského primátora.

  2. Korespondenční volba je jeden z posledních hřebíčků do rakve sladkého snu zvaného svoboda a demokracié.Vzhledem k žumpě všech barev která drze nazývá našimi reprezentanty a houfu progresivnistických medidiálně mentálně potižených,má do šikoka otevřený prostor, nastolit vytoužený čas nové totelity
    Jeden národ,jeden vůdce,jeden názor !!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*