Rozsévači to možná rozhodnou
Sdílet článek:
FRANTIŠEK KAŠPÁREK
.
Volební účast při volbě prezidenta České republiky byla vcelku slušná. Mohla by být lepší, ale část nezúčastněných trvá na tom, že žádný kandidát není pro ně dost dobrý. Nevím, na koho čekají. Jestli na Ježíše Krista, Mirka Dušína nebo na Godota.

Výsledek byl očekávatelný, odpovídal rozdělení společnosti. O druhém kole spekulovat nebudu, neboť to přináší smůlu. Jestli mě ale něco překvapilo, tak pan Bašta.

Jaroslav Bašta se obrátil na své voliče s tím, že pakliže on nepostoupí, tak ať ve druhém kole vloží do obálky (a vhodí do urny) bílý lístek. Řečeno slovy známého českého filmu: „A to vám pane Bašta, poradil kdo?“

Akt „bílého lístku“ patří do jiné doby. Má to význam v totalitním systému, ve kterém jsou volby povinné, kde je jednotná kandidátka, a „volič“ chce dát najevo, že se nemíní na tomto systému podílet. V současnosti to nemá význam ani protestní, protože komise takový papír jednoduše zahodí do koše a tím to hasne. Hlas je v koši, nebo i někde jinde.

Kdyby pan Bašta byl větší formát, tak svým voličům vzkáže ať do druhého kola rozhodně přijdou a volí tak, abychom se pokusili zamezit tomu, co tu nechceme. Věřím, že to tak stejně provedou a na pitomost s bílým lístkem nebudou brát zřetel. A možná se také stane, že v příštích parlamentních volbách nebudou někteří voliči už tentokrát brát zřetel na SPD.

V povolebních analýzách samozřejmě nemohli chybět sociologové. Ti na to vždycky kápnou. Sobota ještě neskončila a už se na Euro zprávách objevil titulek „Babiš jasně vyhrál tam, kde žijí lidé s vyšší mírou chudoby a exekucemi“. Už jen čekám titulek: „Babiše volili nevzdělaní, kteří pouští v bouřce draka.“

Nyní se rozjede v médiích masáž pro Petra Pavla. Má to jednu výhodu. Určitě se aktivně zapojí všichni ti rozsévači dobra, kteří lezou na nervy skoro všem (tedy oběma znesvářeným stranám) a jejichž nehynoucí zásluhou pak jimi podporovaný kandidát dostává zaručený polibek smrti. Tito rozsévači přispěli svým dílem k vítězství Miloše Zemana v roce 2013. Třeba už na to zapomněli a nyní opět naběhnou do akce. Jsou vřele vítáni.

 

FRANTIŠEK KAŠPÁREK

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Srovnání Zemana a Bureše kulhá. Jejich geopolitická orientace (Východ/Západ) se liší. Návštěvou u Macrona prokázal podřízenost EU. Macron použil nadřízený zednářský pozdrav (ruce na loktech).
    Bureš podepsal Green Deal snažící se mj. o likvidaci zemědělství, ale vlastní hodně zemědělské půdy, takže se bude snažit lavírovat a možná tak bude náš zánik o něco pomalejší, toť vše.

  2. Nemusite se nikomu podrizovat.Pokud touzite po czexitu,tak si ho muzete soukrome udelat a spolu s Velkou Britanii se vydat na cestu ke světlym zitřkum.Nejak se ale snazite ten nazor nacpat tady kazdemu do bytu.Zeptejte se Ukrajiny jak zije sam vojak v poli(i v tom ekonomickem).

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*