Profesorka Nerudová tou účetní na Hradě asi vážně chce být
Sdílet článek:
V souvislosti s některými výroky příliš nerozumím tomu, proč Danuše Nerudová až tak aktivně vyjadřuje pro druhé kolo prezidentské volby podporu Petru Pavlovi.

Přestože ještě zhruba měsíc před prvním kolem byla Danuše Nerudová podle většiny průzkumů vyrovnanou soupeřkou jak Petru Pavlovi, tak i Andreji Babišovi, nakonec skončila v prezidentské volbě s výrazným odstupem za oběma finalisty třetí. Voliči jí nakonec odevzdali pouhých 13,9 % hlasů, zatímco vítězný Petr Pavel obdržel 35,4 % a v těsném závěsu druhý Andrej Babiš pak 34,99 % hlasů (viz odkaz zde).

Bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně se přesto včera dočkala ve svém volebním štábu od svých příznivců několik minut trvajícího hlasitého potlesku, který by jí mohli závidět i hokejisté brněnské Komety v dobách své největší slávy. Poté, co Danuše Nerudová svým příznivcům poděkovala, vyjádřila se k postupujícím finalistům prezidentské volby slovy: “Pořád je tady velké zlo a to se jmenuje Andrej Babiš. To zlo neodešlo a dostalo v těchto volbách poměrně dost procent.” A směrem ke generálu Pavlovi vzápětí dodala: “Opakovaně jsem hovořila, že bych neměla problém Petra Pavla podpořit ve druhém kole. Dnes večer spolu budeme hovořit o tom, jaké jsou možnosti. Poté společně budeme výsledky prezentovat.” (viz odkaz zde)

Příčin toho, proč profesorka Nerudová, která dle průzkumu agentury Median z 9. 12. byla dokonce největší favoritkou voleb, ztratila během jednoho měsíce tolik příznivců, je jistě více. Tím hlavním nejspíš byla aféra s udělováním doktorských titulů zahraničních studentů na jedné z fakult Mendelovy univerzity, které se začala některá česká média pilně věnovat právě v době, kdy se Nerudová začala dostávat do čela předvolebních průzkumů. Dalším důvodem pak podle mého názoru byly její ne úplně přesvědčivé výkony v televizních debatách, kde na ní často byla vidět nervozita, pramenící zřejmě z toho, že ve většině předvolebních průzkumů začala na dvojici Babiš – Pavel ztrácet.

Na úkor ní pak čím dál víc začal posilovat generál a bývalý předseda vojenského výboru NATO Petr Pavel, který cílil na podobnou skupinu voličů jako Danuše Nerudová. Ostatně, oba dva patřili spolu se senátorem Pavlem Fischerem k trojici kandidátů, kterou oficiálně podpořili představitelé stran vládní koalice Spolu. Byť měl Petr Pavel podporu řady médií i mnohých známých osobností, přesto se přiznám, že jsem u něho až tak výrazný výsledek hned v prvním kole prezidentské volby nečekal. Asi nejvíc překvapivé přitom pro mě byly volební výsledky v moravské metropoli Brně, kde Pavel obdržel 42,5 % hlasů, zatímco Nerudové dalo v jejím takřka domovském městě hlas jen 15,9 % voličů (v nedaleké Kuiřimi, kde Nerudová aktuálně bydlí, skončila rovněž třetí se ziskem 20,6 % hlasů).

V této souvislosti proto příliš nerozumím tomu, proč se paní Nerudová ihned po skončení prvního kola tak ostře vymezila proti Andreji Babišovi, který na ni během předvolební kampaně útočil jen minimálně, a proč naopak až tak aktivně vyjadřuje pro druhé kolo podporu Petru Pavlovi, jehož některé výroky vůči ní nebyly vždy úplně fér. Mám tím na mysli například jeho výrok, kdy na otázku novinářů, zda by si Danuši Nerudovou vzal na Hrad jako poradkyni, odpověděl slovy: „Paní profesorka je expertkou na účetnictví, takže pokud jde o radu ohledně účetnictví, rád bych její expertizu využil.“ (viz odkaz zde)

Nebo snad ekonomka a bývalá rektorka, která se původně cítila tímto Pavlovým výrokem ponížena, po svém volebním neúspěchu vše přehodnotila a tou prezidentovou poradkyní přes účetnictví skutečně chce být?

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Víc takových článků a půjdu to hodit arci ďáblovi Babišovi. Jen proto, abych naštval pražskou kavárnu.

  2. jde jí jen a jen o koryto,sama veřejně přiznala,že půjde třeba do senátu a bude zkoušet i jiné funkce…

  3. bude-li púrezidentem generál, do dvou let budou povolávací rozkazy pro všechny muže od 18 do 60 let pro všechny muže, protože patoligicky tozuží po poslední válce na této planetě.=zelený mozek

  4. skutečně věříte,ž baštu volila jen třetina voličů spd a žádná alternativní strana ho nevolila???

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*