Trochu světla na temné straně
Sdílet článek:

FRANTIŠEK KAPŠÁREK

Případ učitelky Martiny Bednářové je natolik známý, že ho netřeba podrobněji popisovat. Snad jen jedna drobnost. Když paní učitelka dostala okamžitou výpověď zásluhou aktivního tatínka s patřičnými konexemi, jehož synek si paní učitelku nahrál (holt píseň o jablku, které nepadá daleko od stromu), a ona zůstala bez prostředků, vložil se do příběhu PRAK (Proti represi a kriminalizaci občanů za jejich svobodné názory). Zřídil paní učitelce transparentní účet, na který přispěli občané velmi slušnou částkou. Byla to dobrovolná nikoliv povinná solidarita pro správnou věc (trvám na slově „správnou“, i kdyby to práskače mělo roztrhnout). To je první dobrá zpráva. „Jediní slušní“ nejprve kňučeli a poté zuřili. Takto si to nepředstavovali.
Blížil se termín, kdy Martina Bednářová měla stanout před soudem. Myslel jsem si, že je rozhodnuto předem, že se nenajde soudce, který by si dovolil paní Bednářovou neodsoudit. Sám by se pak stal terčem útoku nezávislých, vyvážených a objektivních médií.

Ve čtvrtek 22.června 2023 proběhl soud. A tady je druhá dobrá zpráva. Samosoudkyně Klára Jantošová Martinu Bednářovou zprostila obžaloby.

Je to příjemný pocit, když je člověku opět vrácena alespoň kapka důvěry ve spravedlnost. Řečeno s básníkem – když v temnotách světlo zabliká.

Uvidíme, co na to, nezávislá, vyvážená a objektivní média.

(Vlastně už jsme viděli. Na SeznamZprávy. Žluč z článku o případu a rozsudku jen stříkala.)

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

7 Comments

 1. Nejde o klasické zproštění viny! Soud řekl, že už byla dostatečně potrestaná vyhazovem za své názory (učitelé jsou státní zaměstnanci, takže jde na 100% o porušení zákazu cenzury). Zproštění viny by to bylo, kdyby soud zrušil vyhazov, vyměřil by milionové odškodné a okamžitě by započalo trestní řízení s ředitelem školy.

  • :Zproštění viny by to bylo, kdyby soud zrušil vyhazov, vyměřil by milionové odškodné a okamžitě by započalo trestní řízení s ředitelem školy.

   Toho by se asi musela týkat zvláštní obžaloba ze strany pí Bednářové.
   Ta měla prohlásit, že se bude soudit se SZ, ČT a ještě někým. Přeji jí, aby vysoudila pořádný balík!

 2. Cz.Kdovi kolik by a hlavně co by vyfasovali za odskodnění takoví učitele třeba v RF,kdyby žáci v hodině zpěvu pěly ódy na EU a NATO.

  • Je třeba srovnávat srovnatelné. Pí Bednářová žádné ódy na Rusko nepěla ani k tomu nevyzývala.

 3. Malý udavač, chlapec z prorežimně velmi zavedené rodiny, má evidentně našlápnuto, pokud režim vydrží, na pěknou kariéru. Viděl bych to tak na obdobu novodobého Urválka.

 4. I.Ale ale to jsme se to naježili.A procpak pane ideologu? Ta politika je previt że? No a ti ucitele v RF pry muzou rikat zakum ze to neni zadna specialni operace na Ukrajině ale hnusna dobyvacna valka ciziho uzemi a okupace a nic se jim nestane.Ti se maji co?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*