Vidlák: Lidem bych nadělil jinou vládu a vládě zas jiný lid
Sdílet článek:

PZ/VIDLÁK

Vánoce jsou doslova za dveřmi a podle řady expertů budou letos pro Čechy chudé a drahé. Lidé se totiž chystají šetřit, kde se dá. Napovídají tomu průzkumy a předpoklady, kolik Češi na vánoční svátky utratí. Štědrý večer bude zřejmě chudší a úspornější a z pohledu nákupů pak čekají Čechy jedny z nejdražších Vánoc v historii. Důvodem je pokles reálné mzdy, která padá už druhým rokem.

  • Kdybyste měl tu moc, co byste letos nadělil k Vánocům vládě a co lidem?
Kdybych měl tu moc, tak bych lidem nadělil jinou vládu a vládě bych nadělil jiný lid. Tohle si totiž obě strany přejí. Lid se nemůže dočkat chvíle, kdy tato banda neschopných lemplů zmizí na smetiště dějin a Petr Fiala by mocinky potřeboval nějaký jiný národ, který by mu sežral i s navijákem ty jeho kecy, jak dělá všechno dobře.

Ani jedno se bohužel nevyplní. Vánoce budou materiálně skutečně chudší, ale snad to budeme moci vyrovnat alespoň lidskou vzájemností. Času na rodinu máme totiž úplně stejně jako loni i předloni. Možná bude pod stromečkem méně dárků, tak ať je alespoň více objetí, více pohlazení a více vřelých slov.

  • Kapr – symbol Vánoc, podle některých ale také týrání zvířat. Pražský radní Adam Zábranský (Piráti) upozornil na petici, která vyzývá k zákazu prodeje živých ryb. Ty prý mohou trpět nejen při neodborném zabití, ale také při převozech. Na druhou stranu barikády se postavil např. poslanec Radek Koten (SPD) a hodlá české tradice bránit. Pokus o zákaz prodeje živých kaprů vidí Koten jako lobbistický návrh, kde je cílem nadnárodních korporací prodej zmrazených ryb napumpovaných velkým podílem vody tak, aby co nejvíce okradli zákazníka, což u živého kapra nejde. Co si o této petici myslíte? Kde je hranice mezi právoplatnou snahou o ochranu zvířat a nesmyslnými a aktivistickými nápady mít vše „multi-kulti“ a bez tradic?

Víte, jak by Zábranský ordinoval, kdyby byl doktor? Asi takto: “Takže, pane Novák, vy tvrdíte, že nepijete, nekouříte, nechodíte za ženskýma… co já bych vám sakra zakázal… ” Tohle je totiž na těchto novodobých svazácích nejhorší. Když nebudou dělat petice proti prodeji kaprů, vymyslí si nějaké jiné zlo, které nám budou zakazovat. Tohle nemá nic společného ani s kapry, ani s ochranou přírody, ani s Vánocemi. Tohle je normální obsesivně kompulzivní porucha a neměl by to řešit Radek Koten, ale docent Chocholoušek.

Takové (s prominutím) zmrdství, to by se nemělo řešit ve sněmovně, ale v Bohnicích. Podívejte do Německa, kam vedlo to, že se tyhle psychické choroby neléčily… mají tam miliony migrantů, slavit vánoce začíná být normálně nebezpečné a pokud se někdo ozve, tak mu hrozí vězení. Když neléčíte psychicky narušené jedince a necháte je volně běhat po ulici, tak se nesmíte divit, že se z nich stanou třeba i pražští radní za Piráty.

Ano, máme čas to ještě zastavit. Ale moc nám ho nezbývá. A když se podíváte na poslední výzkumy veřejného mínění, tak zřetelně vidíte, že tohoto zbývajícího času využíváme poměrně dobře. Ať velká mééédia dělají co chtějí, nějak se jim ten evropsky hodnotný narativ nedaří udržet. Je to strašně drahé a ani Bakala už to nechce platit. Ba ani Soros už na to nemá a stahuje své aktivity zpět do USA a do Afriky… tam ho ještě neznají a má tedy šanci, že mu naletí. Dělat u nás mainstreamového novináře, to už není poslání, to jsou solné doly.

My, alternativní, teď prostě musíme zatnout zuby a vydržet v nasazeném tempu. Kdo na to má, měl by dokonce ještě přidat. Buď to ve volbách otočíme a nebo můžeme začít hledat destinaci k vystěhování.

  • Ministr vnitra Vít Rakušan je vskutku pěkně vykutálený a tvrdý „oříšek” s kyblíkem plným prapodivných nápadů, kterými se hodlá udržet u korýtka. Teď je kupříkladu odhodlán prosadit korespondenční volbu i přes „spacákování“ opozice. Jde podle něj o stovky tisíc „poštovních“ hlasů, které podle řady průzkumů z drtivé části vždy favorizují právě představitele současné pětikoalice. Rakušan nás ale i tak ujišťuje, že vůbec nespekuluje, komu by tyto hlasy mohly připadnout, a zavedení korespondenční volby vnímá jako svou misi kultivovat volební proces. A kdyby to bylo jen na něm, tak by zavedl rovnou i další změny, jako třeba hlasování v některých volbách už od 16 let. Vítek Rakušan „na misi“. To zní už samo o sobě hrůzostrašně, nemyslíte? Kam až Rakušan hodlá zajít, aby se u moci udržel?

To víte, vláda je neschopná, ale schopnost, udržet se u koryta, ta je vždycky dotčená nejméně. Čekám tedy od Rakušana další podpásovky, další kriminalizaci jiných názorů, ba i tu korespondenční volbu. Ale nemyslím si, že mu cokoliv z toho pomůže. Ani v zahraničí už Vítek nemá ty preference, jaké čeká. I tam čtou mezinárodní statistiky, které jasně ukazují neschopnost pětikolky. Do voleb je ještě relativně daleko jestli to takhle povedou dál, tak Starostům nepomůže ani modlení ani svěcená voda. A kdo ví, jestli dřív než volby, nebude nějaká revoluce.

  • Rektor Vysoké školy ekonomické Petr Dvořák ve středu rozhodl o odvolání děkana národohospodářské fakulty VŠE Miroslava Ševčíka. Ten se chce bránit soudní cestou a označuje rozhodnutí rektora za politicky zaměřené. Senátorka a renomovaná právnička Jana Zwyrtek Hamplová k tomu poznamenala, že odvolání Ševčíka je nutné z právního hlediska odmítnout jako bezdůvodné, neboť k němu důvod objektivně neexistuje a dodala, že podobná odvolávání z funkcí, které jsou profesní, právní stát nepřipouští. Kdysi jsme se bavili o tom, že „boj o Ševčíka“ je bojem o charakter našeho státu. V jakém světle se ten charakter projevil?
Já bych tentokrát nebyl tak hr… V tomto případě se především ukázal charakter Petra Dvořáka. Nepřekvapivě je stejný, jaký byl v době kdy vedl Key Investments a nadělal tam největší sekery. Je to charakter velmi nízký, vhodný spíše pro lokaje než pro rektora vysoké školy. Vzhledem k tomu, jak vypadá veřejné mínění, bych navíc řekl, že pan rektor nebude právě nejostřejší tužka v penále, navíc ještě své rozhodnutí zdůvodnil dost slabě a pan Ševčík má nabito u případného soudu, který mu navíc udělá obrovskou reklamu.

U nás jsou soudy velmi pomalé. Než se doberou konce, může tu být už úplně jiná politická situace, ba možná i úplně jiný režim. Je pravděpodobné, že se pan Ševčík do své funkce jednou vrátí a bude odškodněn, ale stejně pravděpodobné je, že v té době už bude Petr Dvořák ve všeobecném opovržení. Nejvíc od těch, kterým se teď snažil svým rozhodnutím zavděčit. Charakter národa se teprve ukáže, ale charakter Petra Dvořáka se už ukázal. Je to hodně ošklivá podívaná.

  • František Ringo Čech řekl v rozhovoru pro deník TO, že “diktát menšiny se stává v čím dál tím větší míře nesnesitelný a že řvoucí a fanatičtí idioti, byť v menšině, si uzurpují moc, na kterou nemají žádné právo”. Váš předvánoční recept, jak ten diktát zastavit?
Vydržet… Nic víc není zapotřebí. Národe, nevzdej to. Podporuj to, co už podporuješ. Vždyť jsme na dobré cestě. Ať se bavím s kterýmkoliv alternativním novinářem, blogerem či influencerem, všichni plánují expanzi. Všichni mají plnou hlavu nových projektů. Například vznikl časopis TO, ale není jediný. Iniciativ je neurekom, národ už to pochopil a je ochoten tyto aktivity zaplatit.

Mezitím se Respekt stěhuje z luxusních prostor na periferii, protože tu nenažranou redakci už nezaplatí ani Kchárlův kamarád miliardář, co se napakoval na bytech OKD. V Reflexu se stal šéfredaktorem mladý Bartkovský, protože nikoho jiného už nenašli. Česká televize ruší kanály i pořady. Komerční televize, pokud chtějí sledovanost, musejí dát nějaký film z komunistických dob, protože moderní tvorba jaksi… nevydělává.

Alternativa jde nahoru, mainstream jde dolů. Takhle jednoduché to je. Musíme prostě vydržet v tom, co děláme a dělat to ještě lépe a radostněji.

Prvnizpravy.cz
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*