Kdo politikům vystaví účet?
Sdílet článek:

Tak nám Fialova vláda odhlasovala zastropování ceny energií. Třikrát sláva! A v srpnu schválila tzv. úsporný tarif. Úžasné! Ale nabízí se otázka, kdo to všechno zaplatí? Vláda ty peníze nevyčaruje, takže to zaplatíme my všichni. Tak hezky popořádku.


Babišova vláda rozhodně nespravovala naši zem s péčí dobrého hospodáře. Zadlužovala nás, naše děti, vnoučata ….ostošet. Vyhazovala peníze z oken doslova vidlemi.

To bylo všechno to nesmyslné utrácení okolo novodobé ideologie kovidismu. Platby za zbytečné testování, které nemá žádnou vypovídající hodnotu. Platby za roušky a respirátory, které více než virům zabraňují jejich nositelům dostatečně dýchat. Platby za předčasně schválené „vakcíny“ s diskutabilní účinností a v té době neznámými nežádoucími účinky. Značně nevýhodné smlouvy nutící naši republiku tyto „vakcíny“ pravidelně odebírat v silně předimenzovaném množství za pěknou sumu – věru skvělá měsíční renta. Dále finanční motivace lékařům, aby očkovali. A nesmyslně násobné platby nemocnicím, když měly v péči pacienta, který byl čistě náhodou shledán „C pozitivní“ – tohle sice platily zdravotní pojišťovny, ale v konečném důsledku to pocítíme a zaplatíme my, protože pojišťovny touto praxí finančně vykrvácely. Nehledě na to, že léčba nežádoucích účinků bude také něco stát.

Dále lockdowny, kdy se naše hospodářství doslova zastavilo, způsobily obrovské ztráty. A to jak bezprostředně, tak i druhotně, když mnozí drobní obchodníci a provozovatelé museli nadobro „zavřít krám“ a oni i jejich případní zaměstnanci často skončili na Úřadu práce.

A vláda si zvesela půjčovala a půjčovala.

A pak SPOLU přišla spásná 5kolka s avizovanou změnou.

Ale byla to tak trochu jiná změna. Členové nové vlády po volbách radikálně změnili názory. Očkování najednou nevadí, naopak je přínosné. Zadlužování a zvyšování daní najednou taktéž nevadí.

A pak začaly problémy. Nejdříve krach Bohemia Energy. Pak ruský vpád na Ukrajinu. Ponechme stranou pozadí celého rusko-ukrajinského problému, které určitě není tak černobílé, jak jej vykreslují média. Jde o, podle mého názoru, nesmyslné kroky naší vlády a EU.

Sankce, které trestají a bolí státy EU podstatně více než putinovské Rusko. A nás především. My jsme totiž, na rozdíl od zbytku EU, na ruském plynu téměř 100% závislí.  Rusové můžou plyn prodat kamkoli jinam, my koupit odkudkoli nemůžeme. Ale je zajímavé, že Němci, na rozdíl od nás, odebírat ruský plyn mohou. A ještě zajímavější je, že ruský plyn od Němců (za pěknou přirážku) odebírat můžeme. Asi se cestou přes Německo nějak ideologicky očistí a už nevadí, že je ruský. Nebo se pletu?

Elektřina. Jsme čistý vývozce, vyrábíme více, než spotřebujeme. Logicky by člověk očekával, že budeme mít levnou elektřinu. Ale ne tak v Kocourkově! My naši levně vyrobenou elektřinu dodáváme na burzu v Lipsku, odkud si ji za mnohonásobně vyšší cenu kupujeme zpět. Nemuselo by to tak být, náš stát je většinovým vlastníkem ČEZu. Ale proč nechávat českým lidem levnou elektřinu. Místo toho si vláda půjčila pěknou sumičku, abychom na lipské burze mohli obchodovat. A proč se elektřina obchoduje tak draze? Inu, za tím je další zvrácená novodobá ideologie GREEN DEAL. Německo zavírá jednu jadernou elektrárnu za druhou a větrníky nestačí, proto vyrábí elektřinu z předraženého plynu.

Takže když to shrneme, vláda (potažmo EU) uměle vytvoří energetickou krizi a pak nabídne předražené řešení. Dávky.

Výsledek? Zvyšující se státní dluh, ožebračování obyvatel a jejich neustále se zvyšující závislost na státu prostřednictvím dávek na všechno, likvidace drobného a středního podnikání.

Politici, vláda, jsou našimi zaměstnanci. My je platíme ze svých daní. Měli by tedy konat ve prospěch naší země a jejích obyvatel. To se ale neděje. Kroky vlád z posledních let jdou proti zájmům Čechů, Moravanů a Slezanů. A nemyslím si, že by v tom byla lidská hloupost a nekompetentnost. Nemůžu se zbavit dojmu, že je v tom úmysl. Ale komu to slouží? A jak a čím naše politiky přesvědčil, aby šli proti vládním lidem?

Jsou politici trestně zodpovědní za své činy? Měli bychom jim vystavit účet.

 

Marcela Štolová, blog

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Velice pochybuji o tom, že češi vystaví účet pětikolce, neb už jsou tak zdegenerovaní že na to nemají. A proto se také politici všemu jen smějí.

1 Trackback / Pingback

  1. Kdo politikům vystaví účet? » Oral.sk - Porno Politika

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*