Vítejte na novém Svobodné světě
Sdílet článek:

Vážení čtenáři, dnes zahajujeme novou etapu webu Svobodný svět. Bude plně v odkazu jeho zakladatele Petra Závladského, mého přítele.


Petr nedávno zemřel po těžké nemoci. Před svou smrtí mne požádal, zdali bych jeho mediální dítě Svobodný svět neudržel při životě. Strávil nad ním mnoho hodin, dní a roků práce. Vybudoval renomovaný pravicový server, který přinášel mnoho zajímavých informací a získal si pravidelný okruh čtenářů. Souhlasil jsem. Proto můžete Svobodný svět číst i dnes.

Petr byl srdcař pravicového smýšlení. Jeho články i glosy na facebooku vždy mířily do černého a vždy se potkávaly i se smýšlením mým. Nebude tedy pro mne nijak komplikované na jeho práci navázat. Těžké bude udržet nastavenou laťku. Držte mně, i okruhu mých spolupracovníků, palce ať se to daří.

Svobodný svět bude vždy držet odkaz Petra „Petaxe“ Závladského. I proto máte v nabídce menu Odkaz Petaxe. Budeme připomínat jeho texty, které nijak neztrácejí na své hodnotě. Budeme tvrdí, nestranní, pravicoví. Stejně jako Petr.

Celý Petrův Svobodný svět, tak jak býval, najdete potom v záložce Archiv. Tam jsou všechny staré články i to ostatní co bylo Svobodného světa za Petrova redigování součástí.

Vážení čtenáři, doufáme, že i tento nový Svobodný svět budete rádi navštěvovat a zachováte nám vaši přízeň. Děkujeme vám za ni předem. Budeme ji potřebovat.

Karel Kříž

 

Jak se vám líbí nový vzhled Svobodného světa?
 • Chtěl bych vrátit starý vzhled 48%, 90 votes
  90 votes 48%
  90 votes - 48% of all votes
 • Velmi líbí 18%, 34 votes
  34 votes 18%
  34 votes - 18% of all votes
 • Celkem dobré 18%, 33 votes
  33 votes 18%
  33 votes - 18% of all votes
 • Moc se mi nelíbí 10%, 19 votes
  19 votes 10%
  19 votes - 10% of all votes
 • Neřeším to 6%, 12 votes
  12 votes 6%
  12 votes - 6% of all votes
Celkový počet hlasů: 188
15/05/2021 - 08/06/2021
Voting is closed
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

15 Comments

 1. Nic proti změně designu, ale motiv “roztržené řetězy” mám v oblibě …..možná v nějaké variaci by se mohl objevit.V.

 2. Držím palce. Změnu designu považuju trochu za symbol nové éry Sv.S (to jsem ale patetický 🙂 ).

 3. Pro někoho je důležitá forma pro někoho obsah. Pro mne spíše to druhé. Bude li dobrý obsah, pak na formě až tolik nesejde.
  Ale jednu připomínku k věci mám:
  uvítal bych, kdyby články třeba i v dlaždicích, tak jak jsou nyní, byly na úvodní straně s levým obsahovým oknem jak je. A kliknutím na dlaždici by se otevřela NOVÁ stránka v prohlížeči POUZE s obsahem článku a okraje by zmizely. Zabírají 1/3 stránky a čtou li se stránky na mobilu, pak je to fakt nic-moc.
  Ale je to jen můj subjektivní názor. Možná je důvod proč je to takto.

 4. ještě jedna drobnost… rád bych vyjádřil souhlas či nesouhlas s komentářem. Možná je to záměr a pak je třeba se vyjádřit písemně, ale jestli nikoliv, pak bych to uvítal. Stačilo by jen (+) nebo (-) Obodování u článku je skvělé!

 5. Děkuji, že pokračujete, ale nový design mě trochu zmátl šíří zájmů. Nic proti tomu, ale dosud jsem chápal Svobodný svět jako jakési intelektuální kolbiště, které bylo primárně pravicové, ale nevyhýbalo se ani názorům z druhé strany. Myslím si,že třeba komentářů na téma sportu máme všude tolik, že není třeba tím zatěžovat tento portál. Zatím jsem to neobjevil, ale chybí mi možnost reakce na komentáře, jak připomíná Spring. Mám pocit, že p. Závladský vedl Svobodný svět s větší grácií, ale každý začátek je těžký. Přeji vám úspěch.

 6. Nový vzhled je pro mne nepřehledný, formou jste se stali jedním z mnoha webů. Bohužel se mi zdá, že i obsahově.

 7. Novým vzhledem jsem celkem zklamaná. Teď to vypadá jako kdokoliv jiný. Ten minulý web byl již na první pohled odlišný od těch ostatních a to jak vzhledem tak obsahem tak strukturou a navigaci atd. Geniální dílo od Petaxe. Teď to vypadá jako druhý pravý prostor.

  • A do toho reklamy, které souvisí s pravým prostorem. Dokonce i reklamy jsou zde stejné!
   https://www.politicon.cz/

   Podíval jsem se na stránky pravého prostoru a byly ne nepodobné zde novým stránkám. Mám takový nepříjemný pocit, že se tyto stránky ubírají jiným směrem, než by se Petaxovi líbilo.

   • Souhlasím s vámi. Mám taky nepříjemný pocit, že se ze Svobodného světa stává nové standardní medium jako Pravý prostor, nebo mfDNES, tedy o všem a o ničem. Škoda. Věřím, že to p. Kříž myslí dobře, ale starý Svobodný svět byl o něčem jiném. Je to zřejmě složitější a chce to více času a spolupráce s autory. Měl jsem dříve pocit, že mnoho příspěvků bylo psáno autorsky přímo pro Svobodný svět, dnes ten pocit nemám.

 8. Díky. Hlavně, že Svobodný svět pokračuje. Původní vzhled mi přišel příjemnější, ale obsah je hlavní.

 9. Dobrý den, kam zmizely stovky/tisíce článků z původní verze prosím? Lze nějak podpořit jejich návrat? Děkuji Jaroslav

 10. kuriozitou je to, že s.závladský psal proti rusku.když jsem napsal opačný názor,cenzuroval mne.proto nikde není upozornění,že jde o “konspirační web”.také cenzuroval,aspon mne.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*