Vítězem slovenských voleb je SMER Roberta Fica
Sdílet článek:

COM

Ve slovenských parlamentních volbách zvítězila strana Smer-SD předsedy Roberta Fica. Na druhé příčce skončilo hnutí Progresivné Slovensko. Do Národní rady se nakonec dostane sedm frakcí.

Na Slovensku se sečetly hlasy, které lidé vhodili do uren v rámci předčasných parlamentních voleb.

Do slovenské Národní rady se dostanou strany Smer-SD, Progresivné Slovensko, Hlas, Kresťanskodemokratické hnutie, OĽaNO, Sloboda a Solidarita a Slovenská národná strana.

Do slovenského parlamentu se naopak nedostala frakce Republika, kterou mnozí považují za neofašistickou. Za branami Národní rady zůstala také Aliancia, která mohla reprezentovat maďarskou menšinu.

Lídři stran se teď budou muset dohodnout na vládní koalici. Důležitou složkou v tomto procesu bude strana Hlas Petera Pellegriniho. Ke komu se přidá, ten bude vládnout. Pellegrini už ostatně nakousl téma spojení se stranou Smer-SD.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Že se tam dostalo OLANO je pro mne první obrovské zklamání,to druhé je velké množství hlasů progresivistům. Jinak je to pro Slováky aspoň trochu úleva. Uvidíme jakou sestaví vládu a co budou v praxi skutečně prosazovat, předvolebních plků bylo dost. Slovensko by snad konečně mohlo mít normální vládu.

  2. Také to může dopadnout jako u nás – všichni proti Ficovi. S následnými výsledky vlády takového slepence také jako u nás.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*