Von der Leyenová: Jsem z Bruselu a přicházím vám poradit
Sdílet článek:
Předsedkyně Evropské komise Von der Leyenová dnes poskytla jednomu českému deníku – mne názorově pobuřující – rozhovor. Připojuji k němu několik svých glos.

Leyenová (ke kandidátskému statusu Ukrajiny): „Je v našem strategickém zájmu, aby se z ní [Ukrajiny], z této demokracie plné života, nestal padlý stát na našich hranicích“. My ale víme, že Ukrajina se nikdy fakticky vážně nepokusila o politickou a ekonomickou transformaci ze země sovětského typu do podoby pluralitní demokracie a volného trhu. Ukrajina se proto stala nejchudší zemí Evropy, ve které politickou moc navíc vykonávají oligarchické klany. Demokracií plnou života opravdu nebyla nikdy. Ať nám paní Leyenová nelže!

Leyenová (k podpoře omezení práva veta v otázkách zahraniční a bezpečnostní politiky): „Evropa často mlčí, protože nemůže dosáhnout souhlasu všech a čeká na toho posledního, až se rozmyslí“. Právě válka na Ukrajině nám ukazuje, jakou – pro obranu národní zájmů –  osudovou chybou by bylo nechat za nás většinovým hlasováním rozhodovat jiné. V otázkách zlomových, v otázkách války a míru, je třeba hledat konsenzus, ne silové prosazení zájmů jen některých – říkáme my.

Leyenová (k řešení energetické krize): „Pokud klimatizaci snížíme o dva stupně méně, než jsme zvyklí – a budeme se tedy v kanceláři chladit 20, ne 18 stupni-, nahradí to roční dodávku energie z celého plynovodu Nord Stream 1 do Evropy“. Jak se má zařídit průmysl, potravinářství, teplárenství, školy nebo nemocnice, na to již Leyenová z „bruselského Marsu“ radu nedává. Nepřímo jí ale odpovídají z Nizozemí. Oznámili, že zastavení dodávek ruského plynu řeší okamžitým návratem ke spalování uhlí. Vyloučí za to „zelený“ Timmermans Nizozemce z EU?

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

 1. USA a Evropa už nemají ve světě téměř nic,
  .
  USA mají asi 40 bilionů dluhů… plus další
  .
  Diktatura EU cca 8,2 bilionu dluhů…. plus další
  .
  .
  Čína má 3,2 bilionu devizových rezerv (aktiv)
  .
  Rusko má 600 miliard devizových rezerv (zůstatků)
  .
  Navíc jsou tu obrovské zásoby zlata…
  .
  Západní státy už neznají ani KREDIT a solidní ekonomickou aktivitu.. Jen z historických knih.. Žijí jen z dalších a dalších dluhů NA ŮKOR STŘEDNÍ TŘÍDY, KTEROU PLÁNOVANĚ NIČÍ TÍMTO!

  Dominantními velmocemi budou Čína, Rusko a Indie. Protože Západ myslí jen krátkodobě a je chamtivý. A když se to Západu ekonomicky a politicky hodí, začnou války?!
  ZDROJ
  Seznam zemí podle devizových rezerv

 2. Evropská komise dnes vydala dalších 5 miliard EUR v zelených dluhopisech NextGenerationEU v rámci 10. syndikované transakce v rámci nástroje obnovy NextGenerationEU.
  vropská komise dnes vydala dalších 5 miliard EUR v zelených dluhopisech NextGenerationEU v rámci 10. syndikované transakce v rámci nástroje obnovy NextGenerationEU. Dlouhý 25letý dluhopis splatný 4. února 2048 byl více než šestkrát přepsán, což je velmi pozitivní výsledek, zejména s ohledem na turbulentní trh v posledních týdnech.

  Touto transakcí vydala Komise v první polovině roku 2022 celkem 47,5 miliardy EUR, čímž se o krok přiblížila k cíli financování NextGenerationEU ve výši 50 miliard EUR na prvních šest měsíců roku.
  více zdroj

  https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/cs/ip_22_3888

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*