„Vznešená KAVÁRNA“ a zemité VIDLÁCTVÍ
Sdílet článek:

KAREL PETŘÍK

Bloger Vidlák pronikl v listopadu a prosinci do širokého povědomí veřejnosti článkem odmítajícím účast jeho dětí v cizí válce na Ukrajině, a tvrdým komentářem chování dodavatelů elektrické energie k občanům. Pokládám Vidláka za skvělého reprezentanta zdravého selského rozumu. Jeho analýzy vzdělance neurazí, a porozumí jim každý. Snaží se vždy o objektivní posuzování a nepředstírá neomylnost. Nepohrdá jinými názory, ba je někdy přímo provokuje. Jeho VIDLÁCTVÍ mi připadá jako přirozený protipól PRAŽSKÉ KAVÁRNY. Mohlo by tak spojit všechny ty, co věří v selský rozum stejně, jako je spojena KAVÁRNA vírou v nadnárodní, zelené multi-moudro. Napadlo mě, že se stanu členem virtuální vidlácké komunity. Bez přihlášky, bez registrace a čísla, jen s pocitem, že patřím tam, mezi lidi s nohama pevně na zemi, zdravým selským rozumem, a historií stvořenou národní duší.


S Vidlákem souzní možná víc občanů než s mnohou parlamentní stranou. Také může položit otázky, které tyto strany nikdy nepoloží. Například: Chcete, aby vy, nebo vaši blízcí dostali rozkaz bojovat na Ukrajině? Zatím projevují největší nadšení pro válku ti, kteří tam nemohou být do boje posláni. Politik ale přece ničím nepřesvědčí lépe, než vlastním příkladem. Evropa potřebuje nové hrdiny, kteří se nebojí za její hodnoty nasadit i život. Už vidím na Ukrajině v čele nového pluku „Jiří z Poděbrad“ poslance Bartoška, a stejně odhodlané bratry, jak ženou Rusa od Oděsy. Ale i poslankyně, senátorky a političky mohou svým, dech beroucím odhodláním, strhnout unavené vojáky do zničujícího útoku. Přes hroby našich dědů padlých za samostatnou republiku po boku Ruska, budou tak útočit jejich pravnoučata proti Rusku, aby si zasloužila zaniknout se Západem.

HISTORIE MŮŽE MÍT NĚKDY SKUTEČNĚ ZVLÁŠTNÍ SMYSL PRO HUMOR …

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*