Zakazuje se kýchat v práci
Sdílet článek:

Zákeřnost Svědků Covidových mne vždy dokázala překvapovat, ale tento případ je perla nad perly. Neuvěřitelné se stalo skutkem, státní zástupce vydal usnesení o zahájení trestního stíhání pro soudkyni, která v práci kýchala. Tento neslýchaný zločin spáchala poté, co jí skončila karanténa na nejstrašnější nemoc na světě.

Kýchající soudkyně šíří zhoubu

Státní zástupce zahájil trestní stíhání soudkyně, protože v práci kýchla. Překvapivě to není vtip, ale fakt. I když po všem, co se stalo, bych slovo překvapivě psát neměl. Soudkyně v práci kýchla a bdělé oko udavačky bylo na místě. Prokurátor nezaváhal a má úžasný případ, který se zapíše do dějin. Který Čapek nám to sepíše a která Muchinová vytesá tyto skromné hrdiny naší doby? Má to sice nějaké drobné zádrhely a to, že k trestnímu stíhání soudce potřebuje souhlas prezidenta republiky, protože to bylo v souvislosti s výkonem funkce oné zločinné soudkyně. Je fajn vědět, že kontrolu práce policie a boj s kriminalitou má na starosti takto dobře s právem obeznámený prokurátor. Lidi znalé situace naprostá nekompetentnost prokurátora nijak nepřekvapuje. Ne nadarmo se tomuhle úřadu mezi právníky říká hřbitov iluzí. Zajímavé je na celém případu to, že oznámení podala soudružka kolegyně, která má manžela zrovinka na státním zastupitelství. Zajímavá kombinace, že?

Ale ani to už dneska nikoho nepřekvapí. Festival naprosté nezákonnosti, který se předvádí za poslední rok, je až groteskní. Čtenáři tohoto webu jistě najdou mnohé příklady rozsáhlé nezákonnosti už v dobách předcovidových, v čemž jim musím dát za pravdu, ale to jen nebylo tak moc vidět. Ono je to trochu kouzlo nechtěného. Propaganda jede na plné obrátky a tak na ta svinstva páchaná státní správou dopadá záře reflektorů veřejné pozornosti. Státní zástupce tedy nezaváhal, nastavil svou bílou hruď nebezpečí a jal se konat usnesením o zahájení trestního stíhání s příznačně vysoce vybroušeným citem pro zákonnost včetně zásady použití trestního práva jako poslední možnosti. Nač se zdržovat nějakým prošetřením, procesními nesmysly, společenskou nebezpečností, či zvažováním smysluplnosti takového trestního stíhání? Prostě je doba, kdy není čas na takové podružnosti, protože lidé nám umírají. Paní v práci kýchla a to je příznak, z toho logicky vyplývá, že vědomě šířila nakažlivou chorobu. Koho by zajímaly nějaké výmluvy na prodělanou nemoc? Nebo to, že to nejspíš slyšela jen jedna udavačka? Sprostá podezřelá se jen maskuje a zneužívá humanity našich zákonů.

Předseda krajského soudu chápe rychle

Ke cti předsedy krajského soudu nutno dodat, že pochopil ihned, oč běží. Že koronavirus je jen chabá záminka a jde o vytvoření precedentu, kdy lze neposlušného soudce vystavit rovnou trestnímu stíhání. A když to dobře půjde, tak i odsoudit. Jde hlavně o zachování nezávislosti soudců tak, aby se nebáli rozhodovat. Zejména když je vládě hodně nepříjemné, že soudy drze rozhodují proti jejímu právnímu názoru. Sice to obalí do toho, že je to špatně odůvodněné, ale i tak vláda nevypadá nějak moc dobře, že jako vydává protizákonná nařízení. Rozrušuje to jednotnou frontu lidu a ten je pak ideologicky rozkolísaný. Proto je potřeba soudcům ukázat, kde je jejich místo. Zdánlivě jde o banální spor mezi dvěma kolegyněmi, která má větší prsa, ale v reálu běží o velice citlivou věc.

Je to hodně velké varování pro soudce. Nehájili jste práva lidí proti coronateroru a revoluce vám náhle zaklepala na dveře. Tak to chodí, milí soudci. Vzpomeňte si na archetyp hesla o revoluci požírající své děti – Maxíka Robspierra. Tak dlouho ordinoval vynález doktora Guillotina ostatním, až na tu medicínu zahynul sám. Jen dodám, že nešel do pekla sám, ale s ním se na cestu do nikam vydalo jeho pár souputníků včetně jemu oddaných a ke všemu ochotných katů. Hodno zapamatování je to, že se to opakuje dost často. Prostě přijmete hru proti pravidlům a najednou nejste nezranitelní. Kdybyste hned na začátku vládě zatrhli tipec nebo zkusili třeba pandemický zákon prohlásit za neústavní, tak se teď nemusíte třást strachy při každém kýchnutí. Je to velice poučné, že?

Celý postup státního zástupce je tak trochu protizákonný, tak trochu protiústavní a tak trochu smrdí totalitou. Myslíte si, že vám se to stát nemůže? Myslíte si, že vás lidé budou bránit? Že profese soudců pravidelně obsazuje čelní místa žebříčků popularity? Ono se ne nadarmo říká, čiň čertu dobře, peklem se ti odmění. Zejména si všimněte toho zlověstného tónu článku, kde se jasně píše, že to sice není procesně v pořádku, ale případ stále běží. Zejména formulace procesní nedostatek jasně v běžném občanu navodí takový pocit, že jde jen o nějaký papír nebo chybí razítko, které nemá prakticky význam. Ale v právu je to tak, že procesní je naprostý základ. Je to jako by se prodávalo auto bez kol, volantu a motoru a prodejce tvrdil, že se jedná o plnohodnotné vozidlo. Pod pojmem procesně chybný je nutné vnímat protizákonný.

Banalitou to vždycky začne

Zároveň to také potvrzuje, že úřednická mašinérie se vymkla politikům z pod kontroly a ohrožuje samotnou podstatu uspořádání státu. Řeknete si, ale nepřeháněj autore, jde jen o spor dvou bab. Prostě banální záležitost. No, to mi promiňte, ale dovolil bych si připomenout, že na začátku tohoto šílenství bylo jen doporučení dát si přes ústa nějaký ten hadřík. Nic, co by stálo za řeč, že? Naprostá banalita, vždyť o co jde, ne? Je to jen na čtrnáct dnů. A co se z toho vyvinulo? Ne nadarmo v politice platí, kde ustoupíte o píď, ztratíte rovnou celý lán. Pokud tohle státnímu zástupci bez trestu projde, znamená to, že jste prokurátorům vydáni na milost a nemilost. Soudce se jejich požadavku ani neodváží vzdorovat, neboť by se mu mohlo lehce stát, že bude slyšen kýchat. Možná je čas si uvědomit, že jsme všichni na jedné lodi?

 

Josef Vohnout

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*