Zaostalé Rusko je prý fikce
Sdílet článek:

JANA MARKOVÁ

Aha. Válka bude zákopová a dlouhá. Aha. Začíná se řešit, zda by bylo možné uzavřít příměří ve stávajících pozicích. Aha po třetí.

Co na to říct, než mé čím dál víc oblíbené, že jsme to říkali. Samozřejmě, bylo to logické, nicméně ideologicky ukotvení šílenci, kteří stále věří ve velké ukrajinské vítězství, by tam dál posílali a posílají tisíce chlapů umřít v bahně a v zimě. Osobně bych tam všechny poslala si do toho zákopu sednout a čekat, jestli vám to ruce a nohy utrhne dneska nebo až za tři dny. Včetně naší válkychtivé ministryně obrany. Z tepla pražského kanclu se to bojuje. A z gauče taky.

Naše vláda tam naposílala miliardy a zadlužila nás na věky věků. Cpali tu do nás, jak jsme už skoro u Moskvy a jak Rusko každou chvíli ekonomicky klekne. Místo toho klekneme my. Vidíme to každý den v čím dál jasnějších obrysech. Evropa se vyčerpala nejen ekonomicky, ale vydala se i z použitelných zbraní, takže jestli by to chtěl někdo teď někde pořádně „rozjet“, má bezva příležitost. Zatím se jí chopili jen Palestinci, ale ono to přijde, a my uvidíme, jací idioti jsme byli. Třeba jen v podobě těch milionů muslimů se zápalnými lahvemi v našich městech.

Nicméně zpátky k Rusku. „To zvyšuje potenciál obranného průmyslu navzdory stále se zpřísňujícím sankcím ze strany Západu. Dokážou stavět nové letecké jednotky, vyrábět rakety a drony. V civilní sféře ruští výrobci testují v provozu autonomní taxíky. Mají na to, aby platili vojákům na frontě platy i vcelku slušné odškodné příbuzným padlých. Podpora stávajícího vedení konfliktu je vysoká, až 76%“.

Podpora Západu klesá, za prvé už není moc z čeho brát, za druhé vidina návratnosti klesá, a za třetí je tu přece Izrael. A Zelenský už vidí, jak jeho hvězda pomalu zhasíná, a taky se může stát, že brzy tvrdě dopadne. A sním i celá Ukrajina. Vyčerpaná, se statisíci mrtvými a těch, co odešli, a už se nikdy nevrátí. Elita nejspíš zdrhne s většinou peněz co zbyly postupně taky.

Evropské země dávaly zatím tolik, aby se Ukrajina udržela, ale na přemožení protivníka a převzetí iniciativy to nebylo. A už nikdy nebude. USA evidentně aktuálně zajímá víc Blízký východ, a pokud nevyhraje volby Biden, bude to úplný konec. A tak je nejpravděpodobnější zamrznutí konfliktu a příprava na ofenzivu, ale nikoli ukrajinskou, nýbrž ruskou. A nebo se začne jednat. Jenže to má jeden háček. Zelenského vedení slíbilo národu velké vítězství a vrácení všech okupovaný území včetně Krymu. Jak dlouho bude ještě prodlužovat neodvratné, a kolik lidí bude muset ještě zemřít, těžko říct.

Západ pomalu odklání zrak a snad jen u nás by ještě zpovykaní magoři dál slepě házeli naše důchody a prosperitu do ukrajinské černé díry. Osobně to považuju v dané situaci vyloženě za zločin. Zločin na lidech, kteří tu celý život pracovali a někdo jim to teď šmahem ideologicky zblblé, fanatické, vládnoucí ruky vzal. Toto není nic proruského, toto je realita. Toto jsme dopustili a teď si to vypijeme do dna.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*