S. SPURNÝ
Nejpopulárnější americký rozhlasový komentátor a jeho pět zásad boje s progresivní levicí.
Rush Limbaugh byl ikonou amerického konzervatismu. Zemřel před dvěma lety. V devadesátých letech si získal popularitu jako rozhlasový komentátor a jeho každodenní tříhodinovky, které vysílal až do své smrti, se staly nejposlouchanějším americkým rozhlasovým pořadem.
O konzervativních názorech neměl nejmenších pochyb: „Konzervatismus je v podstatě základem této země. Není to dokonce ani ideologie. Konzervatismus je vlastně to, co je správné, vhodné, slušné a morální. Nic víc.”
V roce 1994 si tehdejší prezident Bill Clinton stěžoval novináři v telefonickém rozhovoru, že po jeho vystoupení v rádiu bude mít Rush Limbaugh hodiny na to, aby vykládal, co bude chtít. A že on, Bill Clinton, nebude mít potom možnost říci, co byla, nebo nebyla pravda. Že tam není žádný detektor pravdy.
Jeden ze zaměstnanců rádia poslal audioklip s nahrávkou Billa Clintona Rushovi. Rush Limbaugh reagoval okamžitě: „Co tím myslel, žádný detektor pravdy? Já jsem detektor pravdy.” Až do konce života poté nosil přezdívku „Detektor pravdy”.
O několik měsíců později získali republikáni ve volbách v roce 1994 poprvé po čtyřiceti letech většinu ve federálním Kongresu. Volby získaly přezdívku „Republikánská revoluce”.
Tady je pět zásad boje s progresivní levicí podle Rushe Limbaugha:
Poznejte svého nepřítele
Zásadou progresivní levice číslo jedna je umlčet opozici. Vždy a všude. Progresivní levice nemá žádný zájem obhajovat svoje názory ve střetu argumentů. Svoboda názorů je její největší nepřítel. Kontrola toho, co lidé mohou říkat, je prostředkem k dosažení jejich hlavního cíle: získání moci. Proto se snaží každého nositele opozičních názorů označit těmi nejděsivějšími výrazy, které je napadnou. Jedinou zbraní progresivní levice je zastrašování, aby se nikdo neodvážil zpochybňovat jejich lži.
Odmítněte jejich předpoklady
Podle progresivní levice jsou všichni ostatní lidé problém. Pravice je problém, odpírači jsou problém, každý je problém. Rush Limbaugh doporučoval okamžitě přejít do protiútoku: „Říkají o mě, že jsem nebezpečný. Ha, ha, víte, proč? Protože jsem!”
Dlouhá léta požadovali kontroloři informací, aby rádia vysílající pořad Rushe Limbaugha poskytla čas kontrolorům informací pro zajištění vyváženosti informací. Rush jim odpověděl: „Já jsem vyváženost!”
Naučte se využívat sílu, kterou máte
Levice vypadá neporazitelně, ale její zdánlivá převaha je postavená na manipulaci, klamání a osobních výhrůžkách. Síla konzervatismu je postavena na neporazitelných základech: selský rozum, hledání pravdy, humor, vděk, rodina. Proti tomu může progresivní levice nabídnout pouze cenzuru a státní kontrolu všeho.
Nebát se
Progresivní levice jsou šikanéři, kteří se bojí nebojácných lidí se smyslem pro humor. A co je nejdůležitější? Nikdy, ale opravdu nikdy nepodlehněte pokušení si myslet, že situace je beznadějná. Nejsilnější zbraní progresivní levice je schopnost přesvědčit své názorové oponenty, aby to vzdali bez boje. Optimismus je pouze otázka volby. Šťastní bojovníci se nikdy nevzdávají.
Přejděte do útoku
Protože progresivní levice nemá žádnou morální oporu v ničem, je její moc prchavá. Je postavená na tom, že zakáže lidem mluvit a že své protivníky nazývá nějakými hanlivými jmény. Musí-li čelit skutečnému odporu, zhroutí se jako berlínská zeď. Smějte se jim každý den a noste hrdě nápis „Nebezpečný člověk”.
Možná momentálně kontrolují státní instituce a většinu médií, ale vědí, že neovládají mysl svobodných lidí, kteří se chtějí starat sami o sebe. Vědí to. Proto volají po kontrole všeho. To není nic jiného než známka zoufalství.
Buďte první kdo přidá komentář