Zlověstne odpočitavani
Sdílet článek:
Když mi na tydlifonu cinkla zprava od mojeho domaciho operatora, vzpěnila se ve mně krev. “Zapněte si data v rumingu a možete využit připojeni už za 3,90 Kčs za 1 Mega,” psal mi muj lichvařsky operator.

Chvilu sem byl naštvany na mojeho operatora, ale to přece neni jeho chyba. Každy lichvař se pohybuje v tych mantynelach, jake mu stat dovoli. A naš stat nejenže dovoluje, on dokonce vytvařa prostředi, kere spěje k likvidaci jeho vlastnich občanu.

Co robil ten slovensky imigrant, když jeho kamoš Orban vloni domluval s Putinem pevnu cenu plynu na dvacet roku dopředu?

Co robil před měsicem brněnsky Harry Potter, když seděl ve vlaku do Kyjeva s Polakama? Zeptal se jich, jak to robi, že maju liter benzina za 33,-Kč?

Všecko, na co se podivam, je horši nebo dražši, než v okolnich zemich. Čemu se možu u suseda dat ze staru dvě presa a dva zakusky za kilo a u nas za dvojnasobek? Kam mizi ta stokoruna, keru dam u nas navic za krabičku blbych cigaret oproti 65,-Kč, kere zaplatim třeba v Polsku?

Komu ide 400 miliard, o kere nas vlada bruselske pětky zadluži enem za letošni rok? Nakupi za ně zbytečne vakciny, anebo pošle zbraně zadarmo do chřtanu mezinarodni zbrojařske mafii?

Vlada zaměrně připravuje krach teto země. Bo až se na podzim ty vyděračske ceny benzinu, plynu a eletriky odrazi v cenach koncovych vyrobku, staneme se oproti našim susedum nekonkurenceschopni a fabriky budu vyhazovat lidi, bo za ty prachy nebude nikdo ty předražene ksindly kupovat.

Chvilu budeme my šťastnějši, keři bydlime u hranic, jezdit kupovat žradlo do Biedronky, ale to neni řešeni.

Vzhledem k temu, že vlada zaměrně připravuje revolučni situaci, tajak to popisoval stary Lenin, možeme brzo očekavat nepokoje a nasili. Bo nažrany a spokojeny chlop do ulic nepude. Ale pude tam, až mu egzekutor zebere barak na hypoteku, auto na lizačku a stara ho tam vyžene, bo děcka budu mět hlad.

Odpočitavani už začalo.

Ladislav Větvička, lektor Marxismu-Leninismu na VŠE

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

10 Comments

 1. Není to k tomuto článku. Ale dotaz. Už zase je zablokovaný pravý prostor, tentokrát na doméně.net?

  • Prosím vás, může mi někdo poradit? Nevím totiž, jestli je teď možné se nějak dostat na Pravý prostor. Děkuju předem.

   • Dával jsem tam příspěvek okolo 16,30 a začalo se to dlouze načítat, tak jsem si říkal co se děje. Pak to vypadlo a šluse. ??‍♂️

 2. „Je iluzí si myslet, že to přinese výrazné úspory energií. Lidé sice budou vědět, kolik elektřiny spotřebují, ale k elektroměru si budou muset přikoupit aplikaci, která jim to umožní sledovat,“ ..v Německu je tam hooodně lidí poslalo do prd..ele, tak to zkouší jinde ))))
  nebo– Tyto měřiče pak spotřebitelům umožní sledovat spotřebu on-line a v určitých případech ji i regulovat. ))))
  Zdroj: https://www.denik.cz/ekonomika/ekonomika-chytre-elektromery.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  to je taková rarita, jinde to nik nechce, tak to stčíme sem))) tolik článků kritických s oprávněnou kritikou na to vyšlo v dojčlandu, že tam sbalil fidlátka a tradá to zkusit u nás)))
  a nejlepší fór, prej špatná komunikace))) cituji dále z toho linku: Na špatnou informovanost při zavádění chytrých elektroměrů přitom dojeli například v Německu nebo ve Velké Británii. „Dopadlo to tam katastrofálně. Během zavádění chytrých elektroměrů se spotřebiteli nekomunikovali a museli to zrušit. Ale po dvou letech změnili koncepci a už to tam vypadá dobře,“ přiblížil Dupal.–ha-ha-ha
  Zdroj: https://www.denik.cz/ekonomika/ekonomika-chytre-elektromery.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 3. Státní tajemník německého spolkového ministerstva dopravy Michael Theurer uvedl, že Polsko, Česká republika, Slovensko a Rumunsko jsou připraveny připojit se k „obilnému mostu“ – všechny chtějí vydělat na hladu: „Nyní studujeme, jak realizovat „most obilí“. Evropská komise a Organizace spojených národů se jednání o realizaci plánu účastní.”

  Západní elity tak cíleně dělají vše pro to, aby jezdce z Apokalypsy jménem „Válka“ následoval další jezdec jménem „Hlad“. Nedostatek obilí totiž není jen nedostatkem chleba, ale také snížením produkce drůbeže a vepřového masa – cenově nejdostupnějších druhů masa. Obilí je také potřebné k výkrmu drůbeže a prasat. Produkci masa ale rozdrtí nejen nedostatek a vysoká cena obilí, ale také nemoci: v Číně, v provincii Henan, už byla zaznamenána první infekce člověka kmenem ptačí chřipky H3N8. To Číně a celému světu hrozí hromadným zabíjením a ničením drůbeže – nejlevnějšího a nejdostupnějšího masa!

  zdroj citace
  https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2022/05/zapadni-elity-pripravuji-globalni.html

 4. Dámy a pánové,

  Shromáždění údajů o zdravotním stavu téměř 450 milionů občanů bude zásadní změnou hry a udělá z EU globálního lídra v této oblasti)))
  Naším cílem je, aby Health Data Space začal fungovat do roku 2025.
  –příklad osoba žijící v Portugalsku onemocní v Paříži, místní lékař bude mít přístup k její anamnéze ve francouzštině a předepíše správný lék. Není třeba opakovat zbytečné lékařské prohlídky, lze je digitálně sdílet po celé EU.
  3. květen 2022 Štrasburk
  Vyjádření komisařky Stelly Kyriakidesové na tiskové konferenci o Evropském prostoru údajů o zdraví
  více zde
  https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/cs/speech_22_2790

 5. K dotazům na blokaci pravyprostor.cz… pokud je web v blokaci, tak vysokoškolák karel kříž ochutnává pojetí své demokracie v praxi.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*