Ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petr Mlejnek rezignuje na svou funkci. Šéf rozvědky to potvrdil webu Lidovky.cz. Mlejnek čelil kritice za své kontakty s podnikatelem Michalem Redlem, který je obviněn v kauze Dozimetr. Ministra vnitra Víta Rakušana jeho rozhodnutí mrzí, měl podle něj veškeré předpoklady, být dobrým ředitelem. rozhodnutí mrzí, měl podle něj veškeré předpoklady, být dobrým ředitelem. „Rozhodnutí mě mrzí, Petr Mlejnek měl veškeré předpoklady, aby funkci ředitele vykonával dobře. Což za poslední měsíc a půl dokázal svou prací. Jeho rozhodnutí ovšem chápu, tlak na něj, jeho rodinu i službu samotnou byl enormní,“ reagoval ministr vnitra Vít Rakušan na konec Mlejnka v čele ÚZSI.
Pan Rakušan si z nás opět tropí žerty. Jestliže věděl o jeho kontaktech s Redlem, měl logicky předpokládat, že tím nahraje opozici, a nakonec i svým „spojencům“ z ČPS. Ti na koalici se STAN těžce doplatili a využili Mlejnkovi potíže ve svůj prospěch. Mohou si tak odškrtnout první „bod“ za torpédování vládního rozhodnutí jmenovat Mlejnka šéfem rozvědky. Ostatně, piráti se již mnohokrát vyjádřili, že jejich další spolupráce se STAN nepřipadá v úvahu minimálně na celostátní úrovni.Za Mlejnka se minulý týden postavil bezpečnostní výbor Sněmovny, před nímž šéf civilní rozvědky vystoupil. „Potkával jsem se s panem Redlem nepravidelně po dobu deseti let. Nikdy jsem s ním žádnou smlouvu neuzavřel,“ řekl poslancům šéf civilní rozvědky Petr Mlejnek. Prohlásil, že se setkal s Redlem maximálně jednou až dvakrát za rok kvůli své práci manažera ve společnosti Techniserv.
A ještě jedno porovnání musím v souvislosti s aférou Mlejnek alias Dozimetr učinit. Bývalý premiér Andrej Babiš byl opozicí x-krát kritizován za své kontakty z doby, kdy se stával postupně jediným vládcem Agrofertu. Jeho podnikání a koupě nemovitostí ve Francii se staly dalším hitem politiky, pro kterou se mezi lidem vžil název „Antibabiš“. Ostatně, za vše negativní, co dnes vláda Petra Fialy řeší, je ještě odpovědný Babiš a v ODS prý už existuje vůči této politice „odpor“. Někteří špičkoví politici ODS si totiž uvědomují, že Antibabiš zdaleka nefunguje tak, aby Babišovu pozici ohrozil coby předsedy hnutí ANO a ANO si ve volebních preferencích stále udržuje obrovský náskok před ostatními stranami. ODS by bez lidovců a topkařů, kteří se potácejí na hranici volitelnosti, skončila zase v opozici.
Rakušan a hnutí STAN tak opět „dojelo“ na politiku, proti které v éře Babiše tvrdě bojovalo, aby do ní jako vládní hnutí „plynule“ vjelo. STAN se ukázalo jako nejzkorumpovanější hnutí v nové vládní koalici. Petr Fiala jako slaboučký premiér nám jistě vysvětlí, že Mlejnkova rezignace je vlastně úplně v pořádku a že rozhodnutí Mlejnka je „státnické“. Správně by měl ale Rakušana odvolat z funkce ministra za řadu kiksů jeho i hnutí STAN. Ale to by se mu jeho „pětikolka“ rozpadla definitivně a nebylo by nutné zítra hlasovat o nedůvěře vládě. Fiala pojede dál jako by se nechumelilo a ve skutečnosti kolem něho burácí vichřice se závějemi problémů nejen korupce ve STAN, ale energetické krize a rychlého zadlužování státu, v němž si s hnutím ANO nemá co vyčítat.
Doufám, že tenhle nesourodý konglomerát, jehož jediným pojivem je antiBabiš a antiRus, vzniklý volebně legislativními čachry Rycheckého už dlouho vládnout nebude.
Tak strašnou kolaborantskou vládu jsme tu neměli ani za protektorátu (myslím tím za 2.sv. války). Cílem fialky je zničit, co tu ještě zničit jde.