Nebylo náhodou chybou umlčovat názorovou opozici?
Sdílet článek:

Není-li nutné obhájit názor ve faktické diskuzi, vládne se snáze, ale na konci jsou miliardové škody, mrtví lidé, ztráta důvěry ve veřejné instituce a obětované děti. Tak lze interpretovat některé články ze světového tisku z tohoto týdne.

Peter Thiel, spoluzakladatel firmy PayPal a první externí investor do firmy Facebook, řekl v jednom rozhovoru, že problémem společnosti není nedostatek chytrých a vzdělaných lidí, ale absolutní nedostatek odvážných lidí. Lidí, kteří jsou ochotni se proti něčemu nebo za něco postavit i za cenu osobních ztrát, protože jsou přesvědčeni, že je to tak správně. Kdyby jich bylo více, možná to mohlo dopadnout jinak.

(1) Wall Street Journal

Hlavní architekt americké reakce na nemoc Covid-19 Anthony Fauci oznámil svůj úmysl rezignovat.

Wall Street Journal k tomu napsal:

„Anthony Fauci a skupina zdravotnických expertů využili své autority k lobbování za uzavření ekonomiky, které, jak nyní víme, bylo mnohem destruktivnější, než muselo být. Lobboval za povinné roušky a očkování, které byly výrazně méně účinné než jejich prohlášení k veřejnosti. Měl podporu tisku a elit, které vylučovaly ze společnosti názorové odpůrce.”

„Doktor Fauci názorovým odpůrcům vzkázal: Kritizujete vědu, protože já jsem věda.”

„Jeho odkazem bude, že miliony Američanů už nikdy nebudou věřit zdravotnickým expertům stejně jako předtím.”

Pozn. redakce: Na doktoru Faucim nelze než obdivovat jeho přirozený sklon k následováníhodné skromnosti. Zřejmě se jedná o vysoce nakažlivou vlastnost, neboť se šířila rychlostí světla.

(2) Anglický The Telegraph

„Fanatici uzavírání společnosti se nemohou vyhnout vině za tento skandál.”

„Ti, kteří varovali před nevyhnutelným nárůstem úmrtí nesouvisejících s nemocí Covid-19, byli nazýváni sobeckými vrahy. Vědci, kteří se odvážili zpochybňovat rozsah restrikcí, byli pronásledování jako Galileo. Nálepkováni jako odpírači byli cílem nevybíravých útoků. A nyní se dozvídáme, že oficiální data naznačují, že efekty lockdownů zřejmě zabíjejí více lidí než koronavirus.”

Pozn. redakce: Když jeden nemusí prosadit svůj návrh na řešení v diskuzi s jiným názorem, může se stát, že nějaký důležitý aspekt zůstane nepovšimnut. Ale zase bez názorové opozice se vládne tak snadno, že to zvládne každý, kdo se nebojí použít síly.

(3) Washington Post

Zdravotní expertka televize CNN, která v minulých dvou letech vehementně obhajovala nošení roušek a roušky ve školách, napsala minulý týden pro Washington Post :

„Nošení roušky poškodilo vývoj řeči u mého syna. Omezování sociálních kontaktů a mimoškolních aktivit u obou dětí negativně ovlivní jejich dětství a omezí moji schopnost pracovat.”

Pozn. redakce: Co si zaslouží civilizace, která nechrání vlastní děti a je ochotna je obětovat na oltář pochybných a nevyzkoušených experimentů? Nemělo by platit, že děti jsou vždy buď první, nebo poslední podle toho, jestli opouští potápějící se loď, nebo mají podstoupit nějaké riziko? Společnost, která takové pravidlo poruší, by se měla bát sama sebe.

(4) Literárně dramatické okénko Karla Čapka

Matka: Co říkáš? Děti? Copak někdo zabíjí děti?

Toni (hledá na mapě): Kde to je….kde to je…

Matka (stojí jako zkamenělá): Děti! Malé, usmrkané děti!

(Ticho)

Matka: (strhne ze stěny pušku a podává ji oběma rukama Tonimu) Jdi!

(Opona)

(5) O odvážné novinářce

Joe Biden nedávno prohlásil, že lidé, kteří podporují bývalého prezidenta Trumpa, jsou polofašisté.

Novinářka australské televize SkyNews na to reagovala:

„Normální lidé vědí, že fašismus je systém vlády, ve kterém jsou oponenti a kritikové potlačováni a je na ně útočeno. Jde o podřízení individuálních názorů hlásanému dobru pro všechny.”

„Je to používání policie a vládních agentur k tomu, aby šly po odpůrcích vlády. To zní povědomě.

Chcete-li vidět polofašistu, podívejte se od zrcadla.”

Pozn. redakce: Neznámý autor napsal, že fašismus je velmi nebezpečná ideologie, neboť zcela eliminuje svobodu slova, a proto proti němu musíme bojovat tím, že zrušíme svobodu slova. V marxismu se tomu říká dialektický rozpor, se kterým se marxismus vypořádá tak, že jej velkoryse ignoruje. 

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Trackback / Pingback

  1. Nebylo náhodou chybou umlčovat názorovou opozici? » Oral.sk - Porno Politika

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*