MIROSLAV MACEK
New York Times:
Negativní reakce evropských lídrů na Macronův nápad vedla ke zmatku ohledně jednoty aliance a vyvolala otázky, zda by jeho slova neměla být považována za prázdnou hrozbu.
Dodávám:
Byl to jen průzkumný balónek na zjištění reakce veřejnosti v jednotlivých zemích, po kterém bude následovat řízená diskuse „ochotných“, aby byla v těchto zemích veřejnost již řádně zmasírována. To je prastarý fígl.
Elon Musk:
Spojené státy americké se staly útočištěm nejnebezpečnějších zločinců světa. Tuto situaci způsobila možnost zahodit své doklady z jakékoli země, překročit jižní hranici a požádat o azyl.
Pronews.gr je řecký web, jehož zprávy z bojů na Ukrajině se ukázaly být v toku času nepřesnější, stejně jako analýzy vývoje:
“Nultá hodina” pro konečnou ruskou ofenzívu se blíží – 250 000 vojáků a 300 bojových letadel v pohotovosti. Konečným cílem je “zardoušení” Charkova, který je Rusy považován za převážně ruské město a součást ruské historie.
Stejně tak Oděsa s velkým strategickým významem, jejíž obsazení by znemožnilo Ukrajině přístup k Černému moři a umožnilo lehce přičlenit Podněstří k Rusku.
Dodávám:
O tomto konečném ruském cíli mluvím od samého počátku konfliktu, stejně jako o nesmyslnosti tvrzení, že chce Rusku obsadit celou Ukrajinu (nikoli, chce z ní vytvořit cordon sanitaire mezi Ruskem a NATO) a vysoké pravděpodobnosti, že o Ukrajinu bez přístupu k Černému moři ztratí USA okamžitě zájem.
Čtenář glos M. S. mi napsal:
Někdy v roce 2000 jsem seděl u kafe na veletrhu v Hannoveru se svým tehdejším německým obchodním partnerem. Ten mi vykládal, že se v Německu objevují tendence přicházející z USA, kdy majitelé či vrcholný management, chce-li prosadit nějakou schweinerei, tak na místa managerů nasadí blbce, kteří ochotně zařídí to, co by ti zkušení z úcty k sobě nikdy neudělali.
Něco mi to připomíná.
Slovensko rozesmutnila náhlá smrt moderátorky. Lucii Palugyayovou minulý týden náhle a velmi nečekaně postihla ve věku 47 let mozková příhoda.
Opovažte se jen pomyslet!
Vážení a milí čtenáři glos,
dnes, na 29. února, připadá další tradiční Knižní Čtvrtek a na pultech knihkupectví se objevuje můj nový detektivní příběh „Případ zamilované zahradnice“.
Pokud jste si knihu předem neobjednali, máte možnost si ji ode dneška zakoupit v knihkupectvích a udělat radost sobě i mně a revanšovat se mi takto za téměř každodenní glosy bez vtíravých reklam a dalších doprovodných zbytečností. Ale klasická kniha „pro zábavu a poučení“, jak hlásal Verneův nakladatel Hetzel, se vyplatí vždy, neboť řečeno s klasikem „Máš-i dva chleby, jeden sněz a za druhý kup knihu, abys nasytil i duši“.
A samozřejmě velmi stojím o zpětnou vazbu, tedy vlídné i nevlídné názory na tuto moji knihu a samozřejmě i na předchozí.
S přáním krásných jarních dnů
Váš
Miroslav Macek
Snad poprvé s panem Mackem nesouhlasím.Myslím,že ti na které naráží v příběhu z Hannoveru blbci nejsou,dělají to cíleně a velice dobře.Jsou to vlastizrádci.