Pokud při demonstraci zpívají lidé státní hymnu a mávají vlajkami své země, jsou to podle většiny médií fašisté, kteří si zaslouží tvrdý postup. Pokud při demonstraci pálí vlajku své země a rabují obchody, jedná se o mírumilovnou demonstraci, jejíž motivy je nutné chápat a podpořit je pokleknutím.
Subjektivní výběr událostí ze země, kde lidem došla trpělivost. Ze země, kde lidem za vyjádření politického postoje zablokují účet. Kde je vidět, jak snadno lze zneužít mimořádné pravomoci. A o tom, že to ještě neskončilo. Zdroje informací na konci článku.
(1) Nesnesitelná lehkost pokrytectví
New York Times, 4. února 2021
„Indickému předsedovi vlády, Narendra Modimu, se nedaří potlačit měsíce dlouhé protesty farmářů. Kritici a analytici vidí tendenci omezovat svobodu slova, která u nich vyvolává obavy, že posílá Indii na nebezpečnou cestu netolerance.”
New York Times, 11. února 2022
„Jak se protesty šíří Kanadou a řidiči nákladních vozů blokují zásobování s USA, ptají se někteří Kanaďané: Proč nenařídil premiér J. Trudeau autoritám, aby demonstrace potlačily?”
Washington Post, 11. února 2022
„Konvoj řidičů nákladních vozů v Ottawě má kořeny v kanadské koloniální historii. Pojem svobody byl historicky spjat s bílou rasou a zůstává s ní spojený. Víra, že člověk má nárok na svobodu, je klíčovou součástí bílé nadvlády. To vysvětluje, proč si účastníci konvoje svobody myslí, že mají nárok na svobodu bez ohledu na zdravotní důsledky pro ostatní.”
Pozn. autora: Když jsou lidé donuceni snášet i ty nejnehoráznější lži, číst je každý den, ze strachu ze společenského odsouzení nebo ztráty zaměstnání je dokonce i opakovat, ztratí vlastní integritu. To je první krok k jejich ovládnutí.
(2) Kanadská policie rozehnala demostraci v Ottawě
V pátek večer policie rozehnala protestující v centru Ottawy za použití donucovacích prostředků a policistů na koních. Organizátoři protestu byli zatčeni jako první. Někteří ze zatčených demonstrantů na sociálních sítích tvrdili, že je policie pouze odvezla za město, kde je bez dalšího vysadila.
Řada účastníků protestu potvrdila, že jim byly obstaveny všechny účty včetně kreditních karet. Místopředsedkyně vlády o víkendu prohlásila, že některá z finančních opatření, která byla zavedena v rámci výjimečného stavu, zůstanou v platnosti trvale.
Před zahájením akce proti demonstrantům rezignoval šéf policie v Ottawě. Nový policejní šéf prohlásil:
„Pokud se podílíte na protestu, budeme se snažit vás identifikovat a uvalit na vás finační sankce. Absolutně. Vyšetřování bude trvat měsíce.”
Pozn. autora: Půjdeme po vás, i když jste jim jen poslali peníze. Republiku si rozvracet nedáme.
(3) Nesnesitelná lehkost pokrytectví aneb když brutalita policie nevadí
Při policejním zásahu byly použity obušky, slzný plyn a další donucovací prostředky. Na sociálních sítích lze nalézt řadu videí, na kterých je vidět postup policie. Mimo jiné použila police obušky a slzný plyn z bezprostřední blízkosti na novinářku nezávislého média Rebel News. Co na to média?
CNN: „Police říká, že někteří protestující měli granáty.” „Policie napsala, že demonstranti byli agresivní a napadali policisty.” „…došlo k interakci mezi policistou na koni a ženou….”
Videa, která jsou veřejně dostupná a která mohou pomoci si udělat obrázek, co se stalo, v článku uvedena nejsou. Článek neuvádí ani žádná videa, která by potvrzovala informace o agresivitě demonstrantů.
Pozn. autora: Policie říkala, že George Floyd byl opakovaně trestaný kriminálník, který byl v okamžiku zatýkání pod vlivem drog.
(4) Okénko do historie
Záznam z debaty kanadského parlamentu při projednávání zákona, na základě kterého byl vyhlášen výjimečný stav v Kanadě, je poučný. Debata proběhla v roce 1988. Poslanec D. Blackburn: „A co je velmi důležité. Výjimečné pravomoci mohou být použity pouze v situaci, která je tak drastická, že žádný jiný kanadský zákon není možné na danou situaci aplikovat.”
Pozn. autora: Definice drastické situace podle současné vlády musí znít zhruba takto: Občané nesouhlasí s tím, aby výkon jejich povolání a tím i možnost obživy byly závislé na tom, že si nechají aplikovat vakcínu, která nezabraňuje nákaze, nezabraňuje šíření nemoci, byla vyvinuta na variantu viru, která se v populaci již pravděpodobně nevyskytuje, a má s nemalou pravděpodobností závažné vedlejší účinky, které vzhledem k aktuální variantě viru mohou převažovat nad přínosy vakcíny.
(5) Kanaďané se nevzdávají
Po rozehnání demonstrace v pátek se protestující v sobotu odpoledne opět sešli opět v centru Ottawy. Před policejními kordony v pokleku zpívali kanadskou hymnu. Police centrum Ottawy neprodyšně uzavřela.
V reakci na páteční zásah policie v Ottawě proběhla v sobotu v Calgary velká demonstrace. Lidé v hojném počtu demonstrovali v Torontu i Quebecu.
Ve městě Victoria na západním pobřeží se zformoval další konvoj svobody, který prošel centrem města a zároveň se na kraji města sjelo tisíce vozů s vlajkami. Organizátoři konvoje vyzývají ke každodenní demonstraci před budovou parlamentu Britské Columbie.
Pozn. autora: Severní fronta drží.
(6) Pro pobavení
V rámci snahy o zmrazení všech finančních prostředků účastníků protestů zaslal soud žádost o spolupráci při blokaci účtů i provozovateli krypto-peněženky Nunchuk. V odpovědi provozovatel napsal, že nemůže zmrazit aktiva uživatelů, neboť to je podstata kryptoměn, a dopis uzavřel takto: „Až se kanadský dolar stane bezcenný, budeme zde, abychom vám také poskytli svoje služby.”
Pozn. autora: Proto asi nemají ty kryptoměny rádi.
Buďte první kdo přidá komentář